Да върнем ли нощния памперс на 2г. и 4 месеца....

  • 1 211
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз също бих върнала памперса. Защо да го тормозиш ако още се напишква.

# 16
  • Мнения: 1 446
Аз също върнах нощния памперс в началото на зимата. Мислих си , че е една стъпка назад , но не съжалявам.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679

          Jutoo , тогава дъщеря ти е била с цяла година по-голяма от детето на Дейзи.Това е голяма разлика в приучаването към нощното стискане.
   
Да, така е, но аз това казвам, че при нас поне по-лесно не стана с възрастта, а напротив. Мисля си, че ако бях започнала като е по-малка щях по-бързо да се справя. Мое мнение  Peace

# 18
  • Мнения: 4 371

А искам да ви кажа, че при моето дете не се получи този номер. Александра като беше с памперс яко го пълнеше. Реших, че на 4 г. дете няма какво да чакам да спре да пълни памперса и го махнах. Тя пие вода вечер, не я ограничавам и просто няма начин да не пишка. Като беше с памперс си пишкаше с него, като го махнах я вдигах в началото, после тя сама започна да се пробужда. Периода на привикване без памперс беше много къс. Така стана и с дневния, махнах го и тя започна да си ходи направо в тоалетната.

П.С. И оше нещо.. лично аз не смятам удачно да се маха памперс през зимата. Поне за мен не беше. У нас е студено през зимата и на детето повече му се пишка като й изстинат краката. Едно е да е привикнала лятото и зимата вече има изработен рефлекса, друго е тепърва зимата да се напишкава и да се мокрят и перат купища завивки и дрехи.
Малко или много е била готова Thinking Но това да будиш детето да пишка по няколко пъти, да се изпуска, да сменяш чаршафи посред нощ не си е работа.
Относно зимния период, съм на същото мнение.


Аз също върнах нощния памперс в началото на зимата. Мислих си , че е една стъпка назад , но не съжалявам.
Хубавото е, че децата бързо забравят Simple Smile

# 19
  • Мнения: 207
Аз махнах нощния памперс едва след като се убедих, че децата вече изобщо не се напикават и сутрин е абсолютно сух.
И аз. Даже първо нощния махнах.
Детето само си показва кога е готово.

И аз го махнах го след като се убедих, че е абсолютно сух.... не съм прибързвала, не съм на мнение,че дететето трябва ад се пришпорва за каквото и да било....има си физиологично време за всичко Peace
Просто реших да го пробвам, след като бях убедена,че абслоютно сух нощния памперс сутрин...

# 20
  • Мнения: X
Ами не знам, аз не бих.
Махнах нощния памперс на 2г.6м. Нямаше проблеми близо година, после се наложи да влезе в болница и от стрес почна да се напикава, че и по два пъти. Това трая два месеца, вече си спи без да се буди и без да се напикава. Когато почнеш нещо го следваш до край, за да не объркваш детето. По-добре почни по-късно, но не връщай крачка назад. Ако искаш ползвай памперс чаршафи.

# 21
  • Мнения: 4 965
Зависи от детето. На едната махнах нощния памперс на 2, а на другата чак на 3 г.
Но едва, когато близо месец сутрин памперсите бяха напълно сухи, а през нощта в началото ги събуждах да стават за гърнето. След 2-3 седмици /след свалянето на пампите/ сами свикнаха да се събуждат и дори от известно време насам не ме будят, а сами се справят с тоалетната  Sunglasses.
Но пък щом вече си го махнала, не мисля, че връщането ще е най-добрият вариант. По-скоро пробвай известно време да го будиш по 2-3 пъти.

# 22
  • Мнения: 207
За будене и дума дане става....пищи, тръшка се, не иска....а и няма смисъл при това положение...  ooooh!
Да, наистина зимата не е най-удачния период за махане на памперса, но така се случиха нещата при нас.... Tired
Колкото да чаршафите, няма проблем, слагам под памучното чаршафче еднократно непромокаемо , а и матрака е с протектор....
А и той спи с чувалче, така че понякога само то е мокро и не стига до другите неща... Тази нощ, обаче му махнах чувалчето да не се омотава много в него(може и от това да е ) , и мина без проблеми, т.е не се напишка.
Мисля да не бързам да му го връщам , ще изчакам още няколко дни да видя как е Peace
Плюс това вчера преди лягане му предложих да ми сложа памперс, защото не може да спи напишкан и т.н му обяснавям, а той : "Мамо, аз съм батко, не икам пампис, бебето само пинка пампис"
Е, щях да падна... Mr. Green

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Колкото да чаршафите, няма проблем, слагам под памучното чаршафче еднократно непромокаемо , а и матрака е с протектор....
А и той спи с чувалче, така че понякога само то е мокро и не стига до другите неща... Тази нощ, обаче му махнах чувалчето да не се омотава много в него(може и от това да е ) , и мина без проблеми, т.е не се напишка.
Мисля да не бързам да му го връщам , ще изчакам още няколко дни да видя как е Peace
Плюс това вчера преди лягане му предложих да ми сложа памперс, защото не може да спи напишкан и т.н му обяснавям, а той : "Мамо, аз съм батко, не икам пампис, бебето само пинка пампис"
Е, щях да падна... Mr. Green


E, ама моята щерка спи вечно отвита, голяма е за чували и обикновено спи върху завивиките. Като се напикае най-малкият проблем ми е матрака, защото в мокро абсолютно всичко. Случвало се е да сменям завивики 2 пъти на нощ. Аз нямам толкоз завивки, че да покрия тия й нужди  Laughing Laughing Laughing Laughing

А щом детето преди лягане така ти е казало значи, че вече осъзнава. Ще имате напредък. Ето това доказва, че детето само си показва  Wink

Общи условия

Активация на акаунт