Ларингит

  • 22 053
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
И според мен противоалергичното е най-важното което трябва да се изпише. При нас изключително голям ефект има вечер просто да оставям в стаята където спи да ври лайка. При спазми номера с душа също върши идеална работа.

# 16
  • Мнения: 516
Дъщеря ми беше с ларинго-трахеит миналия месец. Онази ужасна лаеща кашлица я мъчеше и денем и нощем,т-ра нямаше.Започнахме 5 дни метилпреднизолон по схема,заедно със сироп за суха кашлица-Демефан. Като се поовлажни минахме на сироп-Димекс, после на Мукоплант, а след това на Флудитек с Вентолин. Това продължи цял месец. Беше добре 5-6 дни , а сега пак е с хрема и кашлица,този път взлажна. А, забравих да спомена и Фенистила-капки(също цял месец). Не броя хомеопатичните продукти. Имаме инхалатор,но не и помага особено.

# 17
  • Мнения: 37
  Тази лекарка май-не е в час с предлаганите лекарства на пазара. Вентолин на сироп има, скоро отново го купувах!

# 18
  • Мнения: 984
Имаме инхалатор,но не и помага особено.
инхалация с вентолин за инхалации помага

# 19
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
и моята дъщеря полу4аваше мн 4есто такива пристъпи,след които задължително ставаше бронхит.откакто я лекувам с класи4еска хомеопатия пристъпи няма и боледува малко Peaceопитайте и вие.преди дтето ми редовно пиеше вентолин,зиртек,антибиотици и всякакви гадости.не си тровете децата,като има и друг на4ин.

# 20
  • Мнения: 10
и моята дъщеря полу4аваше мн 4есто такива пристъпи,след които задължително ставаше бронхит.откакто я лекувам с класи4еска хомеопатия пристъпи няма и боледува малко Peaceопитайте и вие.преди дтето ми редовно пиеше вентолин,зиртек,антибиотици и всякакви гадости.не си тровете децата,като има и друг на4ин.
Aко можеш да ми препоръчаш къде да заведа дъщеря на 5 години, от София сме, защото тя от 3 години прави по няколко ларингитни пристъпи и след това бронхити като е изпила един кашон антибиотици, вентолин и зиртек за това, точно като е при вас явно. Аз досега не съм я водила на хомеопат, защото това състаяние си е доста опасно, както знаеш, но сега ме обнадежди с този постинг, че може и да има ефект хомеопатията.

# 21
  • Мнения: 516
Кики, лекарката ни каза,че при ларингит инхалациите с вентолин още повече дразнят. По принцип ние имаме и ползваме инхалатора точно за това, Йоана е с един бял дроб и често прави пневмонии. Когато се разболя от ларингит и направих една инхалация с вентолин и следващия един час не спря да кашля. Обадих се веднага в София( ние сме от Русе) и ми казаха веднага да спирам с вентолина, а да правя на 2 часа инхалации с физиологичен р-р. Изписаха и метилпреднизолон по схема. Едва когато овлажни кашлицата, ми казаха да и давам вентолин-сироп заедно с отхрачващия.

# 22
  • Мнения: 373
Моят син често прави ларингитни пристъпи. За първи път когато беше на 2,5год. Ужасно е да видиш как детето страда от всяко вдишване. Тогава ни биха 2 инж. с Урбазон и след това влязохме и в болница с пневмония, но аз и до сега не съм убедена, че имаше такава, защото нямаше температура и не кашляше много. При следващия пристъп пак викахме бърза помощ и пак му биха Урбазон. След това продължих с Перитол и калциев глюконат. От тогава поне 2 пъти годишно ми прави пристъпи, обикновено когато е настинал, но вече се научих да разпознавам признаците и успяваме да ги овладеем. Забелязах, че когато започне да хърка и му се запуши носа, ако дам Перитол или Кларитин пристъпите ни се разминават. Започнахме да овладяваме пристъпите и с инхалации с лайка също. Бяха му изписали и Дехидрокортизон при пристъп, който действа като Урбазона , но по бавно , но съм давала само 1-2 пъти. Обикновено не са ни изписвали АБ при ларингит. Лаещата кашлица е само първите един-два дена. Напоследък обаче , да чукна на дърво, не е правил сериозни пристъпи. Вече е на 7г. и се случва само като се разболее в началото да се изкашля дълбоко няколко пъти. Мисля, че постепенно се израстват тея пристъпи, ама до тогава си е бая зор. Имам приятелка, която лекува децата си само с хомеопатия и тя е много доволна и казва, че добре се повлиява ларингита от нея.

Последна редакция: ср, 30 яну 2008, 20:18 от krasi72 ( pet i den)

# 23
  • Мнения: 17
Здравеите,мами преди месец сина ми беше с много тежак ларингит биеха му урбазон сутрин и ве4ер ,антибиотик цек,калциев глуконат и стодал.Всеобщото мнение ,4е щом веднъж ми е направил пристъп ще си караме така.Обмислям варианта Сандански на пролет ,има ли мами ,които са ходили там щесам благодарна да ми споделите впе4атленията си.

# 24
  • Мнения: 494
  Малкият ми син направи първия си ларингит още на 5 месеца, след усложнен(на пръв поглед много лек) грип, от който батко му почти нищо не усети. Сега е на 2 години и е боледувал 4 пъти, като в два от случаите, след ларингита, нещата "слязоха" надолу. Чета по-нагоре за начините, по които се лекуват успешно вашите деца и установявам, че при нас тези лечения почти никога нямат качествен резултат. Инхалациите с лайка облекчават нещата, но малко. Вече ми се гади като чуя имената на повечето лекарства, изброени и от вас (за някои се чувствам абонирана в аптеката до вкъщи Rolling Eyes). Замислила съм се за класическа хомеопатия, но със сигурност познанията ми в тази област ме карат да се притеснявам, защото след толкова антибиотици, които малчо е изпил, докато се "прочисти" организма му, за да почне да действа качествено хомеопатията, ще трябва да мине време, а той, мине-не мине и боледува...като в омагьосан кръг са нещата...Съчувствам на авторката и им желая бързо оздравяване и да попаднат на свестен лекар(, което май е най-важното нещо)...
  Ще следя темата за идеи   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт