Плетачки в нета сърфират, идеи за плетки събират - 15

  • 60 862
  • 303
  •   2
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 078
Lily , много е хубава възглавничката. Ти как точно я плете, отделни спирали ли си зашивала или напаво си ги захващала плетейки? Ще обясниш ли по-подробно?   bouquet

# 286
  • Мнения: 191
Lily , много е хубава възглавничката. Ти как точно я плете, отделни спирали ли си зашивала или напаво си ги захващала плетейки? Ще обясниш ли по-подробно?   bouquet

Благодаря, Veshti4ka!  Heart Eyes Моделът е от китайски сайт и малко си измислях...  Mr. Green Първо плета спиралите като зашивам края за началото за да стане кръгче и след това се вплитат в основа. Основата е редуване на редове с ниски и високи пълнежи. Наддаваш в реда, който плетеш с високи пълнежи. Следващият ред е само нисък пълнеж без наддавки и вплиташ във всяка трета бримка за да стане равномерно. Това е идеята, а схемата ще я потърся и ще я кача, ако искаш.

# 287
  • София
  • Мнения: 1 078
Значи плетеш кръг, а отгоре върху него вплиташ отделните спирали, правилно разбрах? Rolling Eyes

# 288
  • Мнения: 191
Ужасно обяснявам Embarassed
Ще опитам пак. На работа съм и нямам подходяща картинка.
Започваш основата, примерно 1 ред: 4 сб, затваряш в кръг със залепена бримка; 2 ред: 3 сб /за височина/, 17 вп в кръгчето; 3 ред: 1 сб /за височина/, във всяка бримка по 1 нп като всеки трети нисък пълнеж го захващаш за спиралата /общо 18 бр., от които 6 са със захванати бримки/; 4 ред: редуваш: 2вп в една бримка, 2вп в една бримка, 3вп в една бримка /трябва да станат 42 бримки/; 5 ред: 1 сб /за височина/, във всяка бримка по 1 нп като всеки трети нисък пълнеж го захващаш за спиралата /общо 42 бр., от които 14 са със захванати бримки/;.... и така до достигане на желаната големина.
Спиралките са от изплетен синджир и после във всяка бримка изплетени по 3 вп

сб-синджир бримка; вп-висок пълнеж

Дано да става ясно поне малко. Когато мога ще кача снимка

# 289
  • София
  • Мнения: 1 078
ясно е, благодаря. Но ще трябва да го пробвам, така ще видя дали съм разбрала  Grinning

# 290
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Някой беше питал как да затвори кръгче:
http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=taisiaH&aid=5 … 92344678435071730

# 291
  • Мнения: 3 036
doci,
имаш ли други подобни уроци пак за една кука?

# 292
# 293
  • Мнения: 1 111
тези ресни - не става ли дума за това, като се изплете синджир, във всяка бримка да се изплитат 2-3-4 високи пълнежа? степента на накъдряне зависи от броя на пълнежите в една бримка.
както се плете карамфил, само че там във всяка бримка се изплитат 6-7 високи пълнежа.

да,точно тези ресни имам предвид...рових в нета за снимка,но не намерих такава и накрая оплетох една ресничка за онагледяване -  от 20 синджирчета,а във всяко -по три стълбчета...но,goldilocks ,  мисля,че бая плетене ще падне, за да си направиш ресни на полата....поне на мен ми се  струва трудоемко...Може би някаква дантела ще  е по-лесна работа...Тази ресничка е бая уголемена,за да  я видиш добре, а всъшност в действителносте около 7 см и конеца е бая тъничък...




тити,би ли показала как се плете карамфил,че ми стана любопитно...

# 294
# 295
# 296
  • София
  • Мнения: 95
аз пък плета ето такива неща-понеже са ми най-лесни,че даже и на приятелки почнах:) Дано ви допаднат като идеи:)

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5152183

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5152131

# 297
привет на всички готини плетачки аз пък обичам да плета най много бебешко и за кукли  барбита и др.  bouquet

# 298
имате ли модели за барбита аз имам мои снимки но незнам как да ги включа тук newsm12 newsm61

# 299

Общи условия

Активация на акаунт