Респивакс, Цитросепт, нещо друго или нищо

  • 7 975
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 715
Шани аз го давам бронховаксома имено защото малката ходи на ясла.Ами започнала съм го вече до където стигнем...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако трчбва да избираш между Респивакс и Цитросепт избери Цитросепт. Давам го в прясно изцеден сок от портокал не се усеща, Миналата седмица започнах да се чувствам зле. Веднага започнах да пия от Цитросепта и грипът ме размина. На детето давам всеки ден.

# 17
  • Мнения: 2 472
Аз от нищо не съм доволна.Давала съм всичко изброено до тук плюс зелена енергия и тя всеки месец е болна, включително изкара и грипа, който пък я удари в ухото.Така че вече никакъв имуностимулант не давам.

# 18
  • Мнения: 1 114
По-добре  мед, прополис и плодове + класическа хомеопатияPeace

От април синът ми е на хомеопатия и последното вирусно заболяване беше през май. От тогава -от време на време - по някоя хрема.

/Не ходи на ясла, но миналата година беше болен през 2 седмици. Ангини, ангини... 3-4 месеца така. Изпи наколко антибиотика.След това поддържа почти месец субфебрилна Т само надвечер, а традиционните лекари така и не разбраха от какво е....  ooooh! Тогава започнахме с хомеопатия./

Бронховаксом и Есберитокс сме давали-без ефект, уви. Както и при други мои познати.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Цитросепт и аз започнах да й давам от скоро. В момента е с грип, но все още не съм стигнала до лечебната доза на Цитросепта. Нали в началото се дава въвеждаща, която постепенно се увеличава до лечебната, тъй че не мога да кажа доколко е ефикасен. На листовката пише едни неща, дето ако са верни...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 428
Цитросепта има ли го в аптеките или от дистрибутори се купува?

# 21
  • Мнения: 904
Има го в аптеките.

# 22
Като ви слушам всички за този Цитросепт,пиете един сок от грейпфрут!Първо това е хранителна добавка и второ не знам на някой да му е помогнал.
Сега в цял свят се използва лекарството УМКАЛОР-все пак това го препоръчват лекарите
Ето какво изкарах за Вас:

УМКАЛОР:Модерен лечебен продукт под форма на перорални капки на фирмата Д-р Вилмар Швабе – световен лидер във фитофармацевтичното производство.
Патентован екстракт Eps 7630® от корените на южноафриканското растение Pelargonium sidoides
Инфекциите на ГДП са едни от най-срещаните остри заболявания и най-честа причина за отсъствие от работа и училище. Всяка година при децата се наблюдават от 6 до 9 инфекции на ГДП, а при възрастни броят им е от 2 до 4. Вирусните инфекции на дихателните пътища се причиняват в над 90% от вируси, срещу които антибиотиците не са ефективни. Въпреки това статистиката сочи, че в над 80% те се лекуват с антибиотик. Това крие риск от поява на странични ефекти като диария, повръщане, алергии и гъбични заболявания, както и създаване на значителна бактериална резистентност. Антибиотиците са риск за децата!
Вирусните инфекции на ГДП са лекувани най-често незадоволително! Време е за нови терапевтични възможности.
Умкалор е показан при простудни заболявания, бронхит и синузит, включително за деца над 1 година.
При първи симптоми на вирусна инфекция, когато е твърде късно за имуностимуланти и твърде рано за антибиотици, уникалният механизъм на действие на Umckalor предлага сигурна и безопасна възможност за лечение, особено в детската възраст. За разлика от симптоматичните средства за лечение на кашлица и настинка, Umckalor не само облекчава симптомите, но атакува и самия причинител като скъсява продължителността на заболяването.
Umckalor е изключително безопасен продукт и един от малкото медикаменти, за които са налице многобройни данни от клинични изследвания върху деца над 1 година.       
Уникален троен механизъм на действие:
Противовирусен ефект –покрива лигавицата със защитен филм, предпазващ от прикрепянето на вируси и стимулира имунната система за борба с вирусите
Антибактериален ефект – потиска размножаването на бактериите в лигавицата и предотвратява развитието на бактериална суперинфекция
Секретолитичен ефект – ускорява отделянето на бронхиалния секрет

Възрастни и деца над 12 години – 30 капки 3 пъти дневно
Деца от 6 до 12 години - 20 капки 3 пъти дневно
Деца от 1 до 5 години – 10 капки 3 пъти дневно

Препоръчва се капките да се приемат преди хранене.
Приемът да продължи 3-4 дни след отзвучаване на симптомите, за да се предотврати рецидив, не повече от 3 седмици.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много четох за тоя УМКАЛОР някой ползвал ли го е? Доволни ли сте? Дано не ми се налага да го ползвам , но е добре човек да знае как да действа при първи симптоми на грип оили вирусна инфекция.

Общи условия

Активация на акаунт