кой сезон е най подходящ

  • 2 292
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 752
Абе най-хубавото е да гледаш бебе, не зависимо кой сезон (че напоследък доста хора не могат да се радват на това щастие)
Гледала съм и лятно и зимно бебе. И двете си имат предимство и не достатъци. На мен ми допадна повече лятното май, но пък ми беше и първото, та незнам колко съм обективна.

# 16
  • София
  • Мнения: 545
Според мен- лятото. Първото ми дете е родено през юли, живот и здраве очакваме и второто тогава.
Предимствата:
- аз бях станала огромна, с ужасни отоци по краката, спасяаше ме една рокля и джапанки. Ако беше зимата едва ли щях да излизам от вкъщи.
- бебето се облича по- леко
- може да ходим на дълги разходки
- обичам лятото

# 17
  • Мнения: 620
Няма най-подходящ, всеки сезон си има плюсовете и минусите. Лятото - жегите, зимата - студа, есента - дъждовете и кишата, пролетта- ....ми алергиите, например Simple Smile
Имах зимно бебе и сега имам лятно бебе - няма никакво значение, просто по различен начин са облечени, когато излизат навън Simple Smile
  

# 18
  • Мнения: 46 518
Лятото, защото мисля, че напреднала бременност през зимата не е за предпочитане  Rolling Eyes

- не ти се налага да купуваш ново палто или друга връхна дреха, защото старата не можеш да закопчаеш  Laughing достатъчни са ти 2 блузки и 1 панталон и 1 пола (ако носиш)

- когато дойде време за големия корем, само нахлузваш нещо леко и едни джапанки и излизаш, зимата освен с помощ, не знам как бих си обула кубинките  newsm78 пък и на много жени им се подуват краката, в отворена обувка е по-комфортно ...

- за една бременна в добре да ходи пеша, а в 8-ми месец по заледените улици повече от 10 мин. е невъзможно

- като тръгнеш да раждаш няма чакаш с контракции, докато мъжът ти разрива преспите  Laughing

- до следващата зима, бебето ще е достатъчно голямо, за да не се притесляваш, въпреки, че това за мен е без значение  Laughing

- ще проходи пак в летен месец, което позволява по-голяма свобода навън

- рождния ден може да се празнува и на открито, всеки би искал да има такъв избор, независимо на колко години е Grinning


Аз уцелих хладно лято и ми беше екстра, но все пак има и климатици, а разходките могат да се правят сутрин и вечер по хладно  Simple Smile

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Първото си дете родих през месец май и смело мога да твърдя,че това наистина е най-подходящия месец  според мен ! Peace

# 20
  • Мнения: 189
Според мен пролетта.

# 21
  • Мнения: 4 784
Калоян се роди през зимата и сега, връщайки линтата, мисля че времето е било много подходящо. Първо, че зимата на 2007г. не беше никак студена и честичко излизахме навън, а сега, когато проходи, пак не ми е трудно, защото си ходи навсяъде из къщи и от ден на ден става все по-стабилен. А ако трябваше да сме навън, сикурно щеше да е непрекснато по земята в опитите си да ходи и да докопва всичко с ръце. Сега, когато стане време за разходки вече пешком, ще е съвсем стабилен и на мен ще ми бъде по-спокойно.
Но мисля, че в който и сезон да се роди бебето си има и приемущества и недостатъци.

# 22
  • Мнения: 4 965
Лятото, защото мисля, че напреднала бременност през зимата не е за предпочитане  Rolling Eyes

- не ти се налага да купуваш ново палто или друга връхна дреха, защото старата не можеш да закопчаеш  Laughing достатъчни са ти 2 блузки и 1 панталон и 1 пола (ако носиш)

- когато дойде време за големия корем, само нахлузваш нещо леко и едни джапанки и излизаш, зимата освен с помощ, не знам как бих си обула кубинките  newsm78 пък и на много жени им се подуват краката, в отворена обувка е по-комфортно ...

- за една бременна в добре да ходи пеша, а в 8-ми месец по заледените улици повече от 10 мин. е невъзможно

- като тръгнеш да раждаш няма чакаш с контракции, докато мъжът ти разрива преспите  Laughing

- до следващата зима, бебето ще е достатъчно голямо, за да не се притесляваш, въпреки, че това за мен е без значение  Laughing

- ще проходи пак в летен месец, което позволява по-голяма свобода навън

- рождния ден може да се празнува и на открито, всеки би искал да има такъв избор, независимо на колко години е Grinning


Аз уцелих хладно лято и ми беше екстра, но все пак има и климатици, а разходките могат да се правят сутрин и вечер по хладно  Simple Smile

Това също е вярно.
Моите деца са летни бебета - августовски. Беше екстра. Особено късната бременност с корем като на кит, а и после улучихме топла есен и чак до ноември целодневно "мерех" улиците с количката.

Всъщност, не е важен сезонът. Важно е бебето  Wink.

# 23
  • Мнения: 498
Според мен е пролет или есен, не че ако дойде друг сезон ще го върна  Wink Wink Wink. Родих юли и накрая толкова ми беше писнало от големия корем, отоците, от жегата още повече се подуваш и разходките само привечер. Другото живот и здраве ще го мислим.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Всички сезони са подходящи за тази радост Hug
Сега имам зимно бебче. За следващото ще се постараем да е или пролетно или есенно, понеже лятото имаме много работа.....ама всъщност какво му дойде Peace

# 25
  • Мнения: 135
Най-подходящи са април, май, юни!
Аз три пъти не можах да уцеля, но нямам нищо против  Wink

# 26
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
От голямо значение е и каква ще е годината. Миналата зима беше топла, а тази не се излиза. Според мен най - подходящо е ранна пролет, заради хубавото време и повече разходки. Иначе не винаги може да се планира точно, когато тогава

# 27
  • Мнения: 8 999
Най-добре е в края на пролетта. Цяло лято и есента изкарахме по паркове и градинки. Лошото беше, че пропуснахме морето.
Синът ми се роди през есента - скучахме цяла зима вкъщи, защото с малко бебе разходките в студ и сняг са доста ограничени, но пък ходихме на море.

# 28
  • Мнения: 324
Лятото, защото мисля, че напреднала бременност през зимата не е за предпочитане  Rolling Eyes

- не ти се налага да купуваш ново палто или друга връхна дреха, защото старата не можеш да закопчаеш  Laughing достатъчни са ти 2 блузки и 1 панталон и 1 пола (ако носиш)

- когато дойде време за големия корем, само нахлузваш нещо леко и едни джапанки и излизаш, зимата освен с помощ, не знам как бих си обула кубинките  newsm78 пък и на много жени им се подуват краката, в отворена обувка е по-комфортно ...

- за една бременна в добре да ходи пеша, а в 8-ми месец по заледените улици повече от 10 мин. е невъзможно

- като тръгнеш да раждаш няма чакаш с контракции, докато мъжът ти разрива преспите  Laughing

- до следващата зима, бебето ще е достатъчно голямо, за да не се притесляваш, въпреки, че това за мен е без значение  Laughing

- ще проходи пак в летен месец, което позволява по-голяма свобода навън

- рождния ден може да се празнува и на открито, всеки би искал да има такъв избор, независимо на колко години е Grinning


Аз уцелих хладно лято и ми беше екстра, но все пак има и климатици, а разходките могат да се правят сутрин и вечер по хладно  Simple Smile

Това също е вярно.
Моите деца са летни бебета - августовски. Беше екстра. Особено късната бременност с корем като на кит, а и после улучихме топла есен и чак до ноември целодневно "мерех" улиците с количката.

Всъщност, не е важен сезонът. Важно е бебето  Wink.
Подкрепям!  Peace
И нашето бебе се роди през август - в края на големите жеги, с възможност за дълги разходки.
Но моят мъж има теория, че е по-добре бебето да се роди в първите месеци на годината - като тръгне на училище, ще е с месеци по-голямо от връстниците си, а при децата всеки месец е от решаващо значение за развитието. Така детето ще е "първенец" Simple Smile Аз обаче се съмнявам в това Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 965
И още един отговор: когато зачене и когато родиш.
Правихме опити за забременяване, после трябваше да спрем и уж чакахме пролетта за нови опити. Е, не изчакахме - забременях през декември  Mr. Green.
Примерно, аз трябваше да родя на 14-ти септември. Родих на 11-ти август /спечелих 1 топъл месец в повече  Wink/.

Общи условия

Активация на акаунт