Много ми е интересно.....

  • 1 478
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 666
Никога не съм можела да ям плодове на гладно - причинява ми стомашен дискомфорт и болки.
Детето пък хич не е любител на плодовете, затова му давам винаги, когато поиска, без да гледам преди ли е, след ли е и т.н., защото се случва рядко да си поиска.

П.П. Блонди, къде го видя този жълтък през втория месец? Или си чела много старо издание или нещо бъркаш! Не че защитавам авторката, аз също не съм й фен, но ако не се лъжа (защото сега книгата не е в мен, дадох я на приятелка) жълтъка беше 5-ти месец.

# 16
  • сто акровата гора
  • Мнения: 230
Ми нашата лекарка пък никога не е казвала да давам плод СЛЕД обяд примерно, каза че ако дава признаци на глад, между храненията да давам плод, а не както е обичайната практика, бисквитки и солетки и аз си я слушам  Peace За книгите не съм компетентна, не съм ги чела просто, попреглеждам тук там в електронен вариант какавото има ноооо доки е авторитета и си слушаме нея и сме си супер трябва да ви кажа  Party Дългогодишен опит съчетан с желание за "оставане в крак" а не като повечето "да си баеш каквото си знаеш" е безценно просто  Heart Eyes

И само да питам, как жълтък на 5 месеца, че аз на толкова захраних  newsm78 мисля че на 7 го вкарах, ама то си е индивидуално де, ние си се кърмихме и понеже имаше кърма не бързах

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
жълтъка беше 5-ти месец.

   ConfusedИ в моята книга пише, че се дава от 5 месечна възръст Rolling EyesМоже да има две авторки с еднакви имена WinkКолкото пъти прочета, че някой е казал да се дава жълтък от 2-ия месец започвам да се смея Simple Smile

 И тъй като книгата е в ръцете ми, ето какво пише същата тази "смешна" Лиляна Трифонова.

 "Запомнете!Предпочитайте пресните плодови и зеленчукови сокове след 10-ия месец!"

# 18
  • Мнения: 173
При мен е на страница 80 схемата с примерното хранене от въпросната книга.Точно тук пише за храненето в 5 ч.
Вижте сами.И нали говори за плоовете,а не за зълтък.
Детето си не храня само по книга,въпреки че чест ми се наагаше в началото да търся отговорите на въпросите,които мр вълнуваха именно в книгите.Причината - кофти педи.
Съгласна съм,че всеки храни детето си както смята за най-добре и прави най-доброто.
Идеята ми за тази тема беше да обърнем внимание как уж  са специалисти,а пък нещо...... smile3532

# 19
  • Мнения: 173
Съжалявам за правописните грешки  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 456
Съжалявам за правописните грешки  bouquet
Има опция "радактирай".
По темата- колкото пъти съм дала на дъщеря си плод преди ядене просто не е имало ядене- засища се с плода и това е. Знам, че така е правилно, но не мога да го спазвам.

# 21
  • Мнения: 27 524
П.П. Блонди, къде го видя този жълтък през втория месец?

Сгрешила съм, за соковете ставаше въпрос. И 5-ти месец е рано за жълтък, но не е казвала през втори, да.  Peace
Мерси за поправката  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 922
Да,и на мен не ми допада,но ето следващия парадкс
Ан БАкюс :Моето беб от 1 ден до 3 години"
Обедно меню: ......горната част от рохко яйце и сурови плодове и зеленчуци!

Тази книга е просто абсурд.
Аз ползвах "Книга за майката" на Христо Михов. Както и няколко стари книги, които свекърва ми даде и ми бяха много полезни. Тези книги и съветите на педиатър ката ме насочваха като цяло, но никога не съм спазвала конкретно меню. Педиатърката ме съветваше да давам соковете, а по-късно и плодовете между храненията.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 827
Плодовете от както е започнал да яде, та досега му ги давам 15 - 20 мин. преди ядене.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
Аз лично като ям плодове на гладно после ме скъсва от болки корема....така, че малко е относително - за нежни стомаси (в  което включвам и бебешките) за мен лично не е правилно да се дават на гладно....виж час след хранене е ок...нито е съвсем празен и изстърган стомаха, нито си се наял туку що....

# 25
  • Мнения: 423
Преди да забременея с първото си дете, няколко години се хранех резделно и между другото се чувствах изкбючително добре през този период, но това е друга тема. След това поради различни причини си развалих начина на хранене, но това за плодовете го спазвам и до днес, защото е едно от много важните правила според мен пък и не е трудно изпълнимо. Но и на мен винаги ми е било чудно как някои автори препоръчват плодовете да се дават половин, един час преди ядене, а после в примерните си менюта ги дават като десерт или в състава на ястията. Даже в книгата "Здрависловно разделно хранене за деца" съм срещала този парадокс.

# 26
  • Мнения: 315
Мисля, че плодовете се дават поне 1 час - 1 час и половина след ядене.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
аз затова и давам каквото и се яде на нея и книги много много не чета Mr. Green
Peace и аз така

Общи условия

Активация на акаунт