Грип ?! Температура 41 градуса ? :(

  • 16 458
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
просто  грипа сега е такъв. Протича с много висока температура, която е трудно да се смъкне. След това обаче има вероятност да започнете ка кашляте. Аз и мъжо бяхме страхотно зле в началото на новта година. трупясахме се и двама, че и малката нямаше кои да я гледа. Аз откакто го познавам моя мъж той не е боледувал, а сега беше с 39.6Т и три дни не можа да се справи с нея. На нас много ни помогна Тайлол хот три пъти дневно. След като го изпиеш се обличаш добре, лягаш си и няма начин да не се изпотиш.  След това се преобличаш и като се събудиш ще си като нов. При нас много помогна. Скорошно оздравяване и да пишеш как си.

# 16
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
 Sad Уффффф... Направо ми се къса сърцето като я гледам, че не й е добре, а нищо не помага.... Днес я мъчих да изпие едно прахче Фервекс за деца, ама и то не свърши никаква работа, утре ще взема Тайлол хот и ще пробвам и с него... Страх ме е да дам течен аналгин - досега не е пила - да не вземе да се окаже алергична (педито е категорично против аналгина)... Не знам как стои въпроса с Хексалгина - доста майки споделят, че им е помогнал. А и мъжът ми е в командировка и съм сама с децата.... Sad

# 17
  • Мнения: 68
taniast аз давах вече два пъти на малката Хексалгин и трябва да ти кажа , че сваля много бързо Т. Единия път беше посреднощ и до сутринта беше ок. Иначе и давам панадол, но с него всичко става много бавано и трябва да и помагам с мокри кърпи. Много ефикасно при нас е и водата от компота от череши. Знам го баба ми и наистина сваля Т.

# 18
  • Мнения: 68
ето и нещо което преди време открих пак тука във форума и съм го запазила в компютъра за да ми е винаги под ръка
"За сваляне ТРАЙНО на висока температура - намазват се гънките, крачетата, гръбчето НЕ КОРЕМЧЕТО И ГЪРДИЧКИТЕ с разбит белтък от яйце. Сваля след малко температурата, но много трайно. Даже казват, че може да не се измива, но моята дъщеря се изрина там където не бях измила белтъка. Аз го измивах след известно време и резултата беше поразителен "

# 19
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Имайте предвид, че увиването с мокри чаршафи може да е опасно, тъй като може да провокира фебрилен гърч. (Освен че е и адски неприятно) По-добре е да се влезе под душа, като за няколко минути се почва с вода 2-3 десети от градуса по-ниска от телесната Т. После постепенно Т на водата през 4-5 мин се намалява с по около 2-3 десети и така си престоявате около 40 мин под душа. По-бързото сваляне на Т може да предизвика фебрилен гърч.

Компреси с вода и оцет се правят при горещи ръце и крака, а ако са ледени се разтриват, докато станат топли и постепенно и горещи и тогава - компрес. В никакъв случай не се правят компреси в областта на сърцето.

Една рецепта, която при нас има добър ефект: 1белтък от яйце, 1с.л. оцет и 1 равна ч.л сода за хляб се разбиват на пяна с миксер и се намазва тялото -  гръб, ръце, крака - без гърдите!!!, аз пропускам и корема.

Свалянето на Т не трябва да е цел. Само намаляването. Най-лечебната Т, тази която помага на организма да се бори с вирусите е между 38-38,5 градуса - до 38,5 е хубаво да не се дават антипиретици.


Сори за дългия пост, но доста опит събрах с болести, температури + фебрилен гърч с малкия ми син - та от личен опит е всичко, което написах.  Hug

Дано по-леко боледуват всички, които ги пипне вируса, а най-добре да не пипва никого.

# 20
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Това за мазането с белтък, оцет и сода съм го прилагала успешно, но сега и то не действа.  Sad Какъв е тоя грип, какво е това чудо  #2gunfire С температуропонижаващи си държи 38.8 и това е... Вярно, че не е чак толкова висока, но на детето не му е добре - цяла нощ е бълнувала... Най-добре е като й направя една хладна ваничка за 10-15 мин - тогава живва - ама може ли цял ден  да киснем в банята... Rolling Eyes

# 21
  • софия
  • Мнения: 757
Ицко вдигна темп. на 15.01. вечерта. С мъжа ми бяха в др.град, там веднага са му изписали Зинат. Почти два дена е поддържал висока температура, 2 пъти е вдигал 40 гр.
Като си дойдоха в София ходихме при педито, озака се, че Аб  ебил ненужен за тоя вирус. И така...след като изпи АБ в неделя, започнна хрема. Както 3 дена си беше без Т, имаше апетит....изведнъж през нощта пак вдигна температура. Педито ни каза, че грипът е така...на вълни се вдига Т. И така...вече 10 дена продължава вируса. Поне ни успокои, че вече е здрав и няма да вдига повече темп.
Изписа ни есберитокс за  имунитета.

# 22
  • Мнения: 123
 Дъщеря ми е на 1год. и само "Хексалгин" и помогна за свалянето на високата темп.Пробвах и свещички"Нурофен", но не можах да се справя с поставянето им.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25
Това добре, някак се справяме с тяхното състояние, но тези които сме покрай болните как да се пазим? Аз изгълтах цяла опаковка витамин С, но май и мен ще ме лепне този вирус покрай мъжо, ами детето?

# 24

Доказано е, че Пчелното млечице дава на пчелата майка жизненост, което не само й позволява да снася хиляди яйца на ден, но и увеличава продължителността й на живот до 30 пъти, в сравнение със пчелите, които не се хранят с този нектар.
Биолози и пчелари направили проучвания, дали този продукт, който дава толкова много на пчелата майка, ще има същите положителни резултати и при хората. Ефектът бил по-добро здраве и жизненост.
Пчелата майка увеличава теглото си до 2000 пъти през първата седмица от своя живот, 2 пъти дължината си през същият този период и достига зрялост за по-кратко време от търтеите. Само ларвата, която е избрана да бъде пчела майка, има правото да се храни с пчелно млечице, което й дава сила, жизненост и дълголетие.
Пчелното млечице е млечно-бяла, подобна на желатин субстанция, която се произвежда от една жлеза, намираща се във фалангите (ставите) на пчелите работнички. Никой не знае със сигурност всичките полезни свойства на пчелното млечице, но онова което е известно е, че то осигурява по-голяма жизненост и подмладява клетките.
Пчелното млечице съдържа голямо количество Ацетилхолин. Тази субстанция е един от основните трансмитери на нервни импулси. Липсата му може да доведе до редица нарушения в нервната система.

Пчелното млечице добива популярност след една статия в пресата, в която се говори за бързото възстановяване на Папа Пий ХІІ, след като д-р Рикардо Галеази му давал Пчелно млечице за подсилване. Случаят бил описан по време на Втория Международен Конгрес по Биогенетика. Тази статия накарала голям брой хора да изпробват този продукт, но високата му цена не позволява той да се взима в големи количества.
Недостатъчната наличност и високата му цена забавят широкоразпространената му употреба, но лекарите не могат да отрекат, че Пчелното млечице подобрява цялостното състояние на организма, увеличава умствения и физически капацитет, а по този начин и оптимизма и доброто настроение.
Пчелното млечице подобрява зрението у възрастните хора и има положително въздействие при ангина пекторис, язва, артериосклероза, анемия, депресия и астения, силен афродизиак е, а освен това намалява нивото на холестерола в кръвта, временно усилвайки обмяната на веществата от 2,4 до 2,6%.
Пчелното млечице стимулира ендокринната жлеза и много успешно се бори с магарешката кашлица (коклюш) и туберкулозата, особено при децата. Полезно е в случаи на бронхит, мигрена, стомашни разстройства, нервни смущения, заболявания на пикочния мехур и стомаха и при умора, дължаща се на понижена функция на ендокринната жлеза. Необходимото дневно количество е между 250 и 500мг. Комбинирането му с Gin-Chia увеличава способността му да подсилва и подмладява.
Многобройни изследвания по целия свят доказват ефикасността на Пчелното млечице при:

- Антибиотично действие
Пчелното млечице унищожава бактериите Koch’s bacillus, staphylococcus, E. Coli и Eberth’s bacillus, отговорен за голям брой опасни инфекции като туберкулоза или антра.
Изследванията водят до заключението, че Пчелното млечице има силно антибактериално и антивирусно действие главно срещу Streptococcus, E.coli и Staphylococcus.

- Укрепване на нервната система
Пчелното млечице подобрява състоянието на нервната система с помощта на химическите си компоненти. То е чудесно средство срещу нервност, депресия, стрес и загуба на памет.

- Артрит
Проведен бил експеримент с 30 пациенти, страдащи от артрит и ревматоиден артрит; 14 от пациентите със артрит получили трайно облекчение на симптомите. (Прочетете: “Seven secrets from the Beehive for Health”).

- Тумори
Наличието на една ненаситена мастна киселина, phоsphoramino lipid в пропорция 0,43%, го прави полезно в борбата с туморните образования.

- Усилва плодовитостта и намалява импотентността
Пчелното млечице действа като афродизиак благодарение на хормоните, които съдържа. Dr.Henry Hey от Франция открил, че Пчелното млечице съдържа хормона gonadotrophic, който активира половите жлези.

- Кожни заболявания
Използва се за подобряване състоянието на сухата кожа, при акне и псориазис, изглажда бръчките и предпазва от образуване на нови такива. Подмладяващ ефект, за увеличаване на млечните жлези (гърдите), срещу провисване на гърдите и за твърд бюст.

- Реконструкция на клетките
Руски учени открили значителни количества Рибонуклеинова киселина (RNA и DNA), които са съставна част на клетките.

- Цялостно подмладяване на организма
Особено полезно за хора в напреднала възраст, възрастни хора, страдащи от хронична умора, слаби и депресирани хора. Във всички тези случаи пчелното млечице е великолепен източник на енергия, усилва желанието за пълноценен и щастлив живот.
Наблюдава се подобрение на зрението и паметта, както и в случаи на артериосклероза и ангина пекторис. Само 50 мг на ден са достатъчни за повишаване теглото на недоносени бебета, за подобряване на умственото развитие и за развитието на костната система.

- Окапване на косата
Наличието на витамини В-комплекс е може би причината за положителния ефект върху растежа на косата, което се дължи най-вече на големите количества пантотенова киселина в пчелното млечице.

- Други заболявания
Намира приложение при лечението на язва на дванадесетопръстника, фрактури, високо кръвно налягане, висок холестерол, астма, и в спорта за по-добри резултати и за по-бързо възстановяване на организма. Подобрява естествените защитни сили на организма, а освен това стимулира, действа срещу физическа и психическа умора, контролира апетита, регулира дейността на сърдечно-съдовата и нервновегетативната системи, подобрява симптомите при настинка и бронхит, регенерира кожните клетки и прави кожата по-мека.

Продуктите са произведени от ФЛП ! Каталога съдържа 80 продукта! Приложенията са изключително многостранни. Запознайте се на :

http://www.sibir.bg/blog/Pepiva/

Skape   pepi.vasileva

# 25
Всички можем да се предпазим от болести и да се преборим с инфекциите с помощта на простото, но лечебно средство – храната, а когато тя е бедна и концентрирана, с помощта на витаминно-минералните комплекси.

Правилният прием на витаминно-минералните комплекси е ключът към укрепване защитните сили на организма. Така ще открием как да бъдем здрави, да се чувстваме добре, да сме работоспособни, да изглеждаме по-млади и красиви и да живеем по-дълго.

Засилването на имунната система означава да се борим с инфекциите без лекарства, да победим простудите и грипа, да ограничим риска от възникване на алергии, да се предпазим от гъбички и дори от рак.

Имунната система се състои от:
–   кожа и лигавици – те са първата защита на организма от околната среда;
–   лимфни възли – изолират инфекцията и играят ролята на имунологични складове за имунокомпетентни клетки;
–   тимус – в него се извършва обучението на Т-лимфоцитите и подпомага разпознаването на “свои” и “чужди”;
–   черен дроб – участва в произвеждането на лимфата; в него се намират и купферовите клетки, които отговарят за унищожаването на бактерии, гъбички и токсини;
–   далак – филтрира кръвта, унищожава бактериите и остарелите еритроцити;
–   костен мозък – произвежда стволови клетки, от които произлизат всички имунокомпетентни клетки.
Освен това има и дифузно пръснати имунокомпетентни структури в сливиците, апендикса, Пайеровите клетки в червата и др.

Имуностимулиращи хранителни добавки на ФЛП
Веществата, необходими на имунната система за правилно и пълноценно функциониране, са аминокиселини, незаменими мастни киселини, витамини А, В и С. Ето кои хранителни добавки на Форевър Ливинг съдържат тези вещества и какво действие имат те върху имунната система:

АМИНОКИСЕЛИНИ – Forever Lite, Forever Bee Pollen, Royal Jelly, Fields of Greens, Forever Bee Honey, Forever Bee Propolis и най-вече Aloe Vera Gel. Аминокиселините са основен градивен елемент на белтъците. Антителата в човешкия организъм имат белтъчна природа. Лимфоцитите също имат огромна нужда от аминокиселини. Ето кои аминокиселини имат имуностимулиращ ефект: аланин, глицин, лизин, метионин, глутамин, треонин. Детоксикационни функции притежават: глицин, метионин, цистеин, глутамин, таурин и тирозин.

НЕЗАМЕНИМИ МАСТНИ КИСЕЛИНИ – Arctic Sea Super Omega-3. Те са особено важни за функционирането на имунната система, за потискане на възпалителните процеси, за намаляване на съсирваемостта и др.

ВИТАМИН А (бета каротин) – A-Beta-CarE, Fields of Greens, Forever Lite, Forever Kids, Aloe Vera Gel, както и пчелните продукти. От този витамин зависи активността на тимуса, продукцията и съзряването на Т-лимфоцитите, В-клетъчния имунитет. Витамин А има и мощен противовирусен ефект. Необходим е за всички телесни секрети и кожата, има противотуморни свойства.

ВИТАМИН В комплекс – Aloe Vera Gel, Forever Bee Pollen, Royal Jelly, Forever Kids, Forever Lite, Forever B-12 Plus. Групата на В витамините е особено важна за клетките. Фолиевата киселина и вит. В6 вероятно имат най-голямо влияние върху защитните сили на организма. Важни витамини в тази насока са и В12 и В5.
ВИТАМИН С – Absortbent-C, Aloe Vera Gel, Gin-Chia, Forever Kids, Forever Lite. Витамин С е мощен противовирусен агент. Той е ефективен при всички вирусни инфекции, включително и при СПИН. Витамин С води до потискане или пълно унищожаване на бактериите в зависимост от вида им. Той участва в процеса на стимулиране на В-клетките към синтез на антитела. Подпомага очистващите функции на фагоцитите. Витамин С има и детоксичен ефект, поне що се отнася до бактериалните токсини. Има и други тясно адресирани свойства.

ВИТАМИН Е – Aloe Vera Gel, A-Beta-CarE, Forever Lite, Forever Kids. Той също е важен нутриент, особено при антителния отговор. Важен е и като антиоксидант и най-вече в комбинация с витамин А и селен. От минералите значими имуностимулатори са: калций, магнезий, желязо, цинк и селен.

Ето някои обобщени данни за минерално-витаминните комплекси на ФЛП и техните свойства.

Антиоксиданти - Aloe Vera Gel, Garlic-Thyme, Forever Lite, Absorbent-C, A-Beta-CarE, Ginkgo Plus, Gin-Chia, Forever Kids, Lycium Plus, Bee Pollen, Fields of Greens, Royal Jelly

Имуностимулатори - Aloe Vera Gel, Garlic-Thyme, Forever Lite, Absorbent-C, A-Beta-CarE, Ginkgo Plus, Gin-Chia, Forever Kids, Lycium Plus, Bee Pollen, Fields of Greens, Royal Jelly, Bee Propolis, Forever Lite

Антивирусни - Aloe Vera Gel, Garlic-Thyme, Forever Lite, Absorbent-C, A-Beta-CarE, Ginkgo Plus, Gin-Chia, Forever Kids, Fields of Greens, Bee Propolis

Антибактериални - Aloe Vera Gel, Garlic-Thyme, Forever Lite, Absorbent-C, Ginkgo Plus, Gin-Chia, Forever Kids, Bee Pollen, Fields of Greens, Royal Jelly, Bee Propolis

За хората, които смятат, че не могат без антибиотици, припомням, че те лекуват само бактериални инфекции, но не и вирусните като грипа.

Възползвайте се от тези лекарства като животоспасяващи и за да ликвидирате щетите, които нанася ежедневието на организма ви!

Повече прочетете на:
http://www.sibir.bg/blog/Pepiva/

# 26
  • Мнения: 838
За сваляне на висока температура-нарежете на тънки филийки суров картоф и сложете около глезените,китките,на челото и гърдите,помагало ми е за децата(особено при темп.над 40градуса),а скоро го пробвах и на възрастен-действа.Успех!

# 27
  • София
  • Мнения: 492
За съжаление просто такъв си е грипа...всички се изпонатръшкахме точно повреме на празниците и при всички мина по един и същ начин - с висока Т, която няма сваляне(напълно до 36 градуса) поне 4 дена, и като мине температурата се почва едно магарешко кашляне - минимум 1 седмица   #Crazy  Просто организма сам трябва да се пребори с вируса.И най лошото , че е вирус и нищо не го мори... #2gunfire и другото още по гадно - че повтаря...   Shocked

# 28
  • гр.София
  • Мнения: 362
Здравей,
ето един съвет - Аз увивам ръцете, краката и слагам на члото компрес от вода и оцет. Успех!

# 29
Здравейте! Преди седмица изкарахме грипа сина ми който е на 7,аз и мъжа ми.Беше ужасно с висока Т ,но слава богу мина.Имам дъщеря на 6 м. която от 2 седмици ту има Т ту няма,от няколко дни се появи кашлица,хрема и разтройство.Няколко пъти я водих на лекар гърлото добре, гърдите чисти.Тази вечер пак вдигна Т 37,9 дадох и панадол и спадна за 20 мин. Това не може да е от него, защото той започва да действа след около 50-60 мин.Венците са и подути и в един момент не знам зъби ли са грип ли е. Скорошно оздравяване на всички болни

Общи условия

Активация на акаунт