Болест на Ходжкин - съвет, помощ

  • 205 930
  • 788
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 137
Мила принцеска благодаря за бързия отговор , за вярата и увереността , които ми вдъхваш  Hug
Успешно лечение и бързо излекуване  Praynig  bouquet

# 91
  • Мнения: 156
Jeri, вземи си махни плачещото мече от аватара.  Трябва повече вяра да имаш, как иначе ще се случват нещата??  С подходящо лечение и диета след това ни чакат много дълги години живот, не трябва да страдаме от предизвикателствата.  На едни -едно се пада от живота, на други - друго.  На нас се паднал Ходжкин.  Ами ще го преборят любимите ни хора!  Прегръщам ти и желая на цялото семейство хубав уикенд, да се радвате на слънцето и да не мислите само за болестта.

# 92
  • Мнения: 137
 Laughing Благодаря ти мила  , веднага ще го махна  Grinning
Във вторник малкото ми братче е абитуриент ,така  че се надявам майка и татко да заправят за болестта поне за малко  Naughty

# 93
здравейте отново . мерси за информацията и за линк4ето . в плевен се лекувам стадии 2-Б съм BEACOP ми е схемата лекуващ ми е Др. Пенкова (много печена докторка Simple Smile ) . и така . исках да питам за лъчетерапията  планувал съм я и гледам че пише наддиафрагмена ако някои знае нещо може да сподели Simple Smile . еми чао ви за сега отивам да лягам че ми е малко  Sick  всичко най най хубаво на вас и вашите близки   bye bye Simple Smile)))))))

# 94
blagodarq vi za uspokoenieto , imax nujda.izpadala sum mnogo puti v depresiq ,no se borq i opitvam da sum po- silna ot problemite . do sega vinagi sum gi pobejdavala.trqbva i tozi put da pobedq.taka vuzpitavam i detzata.sina mi za da ne me pritesnqva izkarva vsi4ko na 6ega,no e pritesnen.stanal e po-galioven ot vsqkoga.nadqvam se vsi4ko da e samo sun i da se subudq kolkoto moje po-burzo.tzeluvki

# 95
  • Мнения: 156
здравейте отново . мерси за информацията и за линк4ето . в плевен се лекувам стадии 2-Б съм BEACOP ми е схемата лекуващ ми е Др. Пенкова (много печена докторка Simple Smile ) . и така . исках да питам за лъчетерапията  планувал съм я и гледам че пише наддиафрагмена ако някои знае нещо може да сподели Simple Smile . еми чао ви за сега отивам да лягам че ми е малко  Sick  всичко най най хубаво на вас и вашите близки   bye bye Simple Smile)))))))

stoikov, сега вече те разбирам за апетита Simple SmileSimple SmileSimple Smile.  Затова питах как те лекуват, защото и ние сме на този режим и апетитът е високо в небето.  Ти колко килограма качи до сега?  Моят съпруг пълнее,  но аз не се оплаквам, защото слабеенето е много по-лошо при химия, отколкото пълнеето.  Взимаш ли Зофран, слагат ли ти го със системите?  Ако не, можеш поне таблетки да си купиш.  Помагат много за гаденето, само са малко скъпи.  Лъчетерапия още не сме правили, но и на теб ти е рано още, не я мисли сега.  Колко цикъла химиотерапия ще ти правят - 6 или 8?  Поздрави и всичко най-хубаво.  Всички ще преборим болестта!

blagodarq vi za uspokoenieto , imax nujda.izpadala sum mnogo puti v depresiq ,no se borq i opitvam da sum po- silna ot problemite . do sega vinagi sum gi pobejdavala.trqbva i tozi put da pobedq.taka vuzpitavam i detzata.sina mi za da ne me pritesnqva izkarva vsi4ko na 6ega,no e pritesnen.stanal e po-galioven ot vsqkoga.nadqvam se vsi4ko da e samo sun i da se subudq kolkoto moje po-burzo.tzeluvki

chache, дано да е сън, пожелвам ти го от сърце.  Аз така и не разбрах - биопсия направихте ли и каква, по какъв начин?  Пожелавам ти сила и положителна настройка.  Младите организми са много силни и не се предават току-така.

# 96
nqkoi znae li pri4inite za tazi bolest.kolko vreme moje da ima skrit period predi da bude otkrita.sina mi ina4e e mnogo zdrav dori ne izstiva,zatova prosto akala ne mi go pobira.vuzmojno li e da ima nqkakva vruzka s uxapvane ot ku4e,zaxapa go predi 7 god. i polovina.polovin godina sled tova ima6e alopecia ypada mu kosata na mesta.mislexme 4e e ot stres,no sega zapo4vam da si mislq dali nqma nqkakva vruzka i dali ne e bilo otkrito ni6to predi.ako nqkoi znae ne6to,6te sum mnogo blagodarna.uspex na vsi4ki

# 97
  • Мнения: 156
nqkoi znae li pri4inite za tazi bolest.kolko vreme moje da ima skrit period predi da bude otkrita.sina mi ina4e e mnogo zdrav dori ne izstiva,zatova prosto akala ne mi go pobira.vuzmojno li e da ima nqkakva vruzka s uxapvane ot ku4e,zaxapa go predi 7 god. i polovina.polovin godina sled tova ima6e alopecia ypada mu kosata na mesta.mislexme 4e e ot stres,no sega zapo4vam da si mislq dali nqma nqkakva vruzka i dali ne e bilo otkrito ni6to predi.ako nqkoi znae ne6to,6te sum mnogo blagodarna.uspex na vsi4ki

Заболяването няма връзка с изброените от теб.  Не е установен конкретен причинител, освен повишена вероятност за заболяване след прекарана инфекция с Епстейн Бар вирус (ако е имал мононуклеоза).  Както при всички ракови заболявания - стрес и нездравословен начин на живот, но при млад човек е относително.  Казват, че това е заболяване на чувствителните хора, които се стремят да бъдат харесани и този стремеж им носи много стрес.  Що се касае до това колко време е носил заболяването преди да се диагностицира - никой няма да ти каже със сигурност.  Ако не е имал видимо/осезаемо увеличени лимфни възли, докато не се появят други симптоми - кашлица, отпадналост, обилно нощно изпотяване, загуба на тегло - може да мине много време до поставяне на диагнозата.  Дори и при тези симптоми отново могат да минат месеци, преди да се диагностицира, тъй като това са симптоми за много, и по-леки заболявания, които специалистите се стремят да изолират първо.  Заболяването се равива бавно, затова не може да се каже кога е започнал процеса, кога са се появили симптомите...  Не го мисли това.  Мисли за лечението.  Желая успех.

# 98
  • Мнения: 137
Ето , че и аз имам новини. На трети татко ще го приемат в терапията във Варна, ще му правят още изследвания и започват химиотерапия. Вливанията щели да са в разстояние от 15 дена?
А какво точно представлява лъчетерапията?

а пържено може ли да се яде по време на химиотерапия  newsm78

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 19:32 от Jeri_07

# 99
е носил заболяването преди да се диагностицира - никой няма да ти каже със сигурност.  Ако не е имал видимо/осезаемо увеличени лимфни възли, докато не се появят други симптоми - кашлица, отпадналост, обилно нощно изпотяване, загуба на тегло - може да мине много време до поставяне на диагнозата.  Дори и при тези симптоми отново могат да минат месеци, преди да се диагностицира, тъй като това са симптоми за много, и по-леки заболявания, които специалистите се стремят да изолират първо.  Заболяването се равива бавно, затова не може да се каже кога е започнал процеса, кога са се появили симптомите...  Не го мисли това.  Мисли за лечението.  Желая успех.
[BLAGODARQ TI MNOGO ZA SEGA,6TE 4AKAM BIOPSIATA I 6TE PI6A KAKVO SA NI KAZALI/quote]

# 100
  • Мнения: 156
Ето , че и аз имам новини. На трети татко ще го приемат в терапията във Варна, ще му правят още изследвания и започват химиотерапия. Вливанията щели да са в разстояние от 15 дена?
А какво точно представлява лъчетерапията?

а пържено може ли да се яде по време на химиотерапия  newsm78

Jeri, не зная от къде сте, но ако можете да си позволите е по-добре да не го приемат за болничен престой.  Много потиска това, а не се налага.  Ако живеете близо до Варна е по-добре да ходи сутрин и да му правят вливания в дневен стационар, вместо да влиза и лежи в отделение. 

Що се касае до пърженото - за можене, може.  Друг е въпросът дали е полезно.  Има една книжка, казва се Противораково хранене, или нещо подобно.  Има я в големите книжарници в секцията за диетика и природосъобразен живот, малка книжка, част от поредица, струва 5 лв.  Та там има накратко какво е добре да включва храненето, какви начини на приготвяне на храна се препоръчват и много рецепти.  Пърженото не е полезно за никой.  Дали ще реши лекуващият се да се включва вредни храни в диетата си е негов избор.  Малко са нещата, които са несъвместими с лекарствата -  всичко опира до личен избор. 

Хубав празник ви желая днес и попътен вятър на абитуриента!

# 101
  • Мнения: 129
Здрасти на всички ! Принцеска евала ти си чудо момиче пожелавам ти най голямо щастие а това сигурно ще е мъжът ти да оздравее и появата на бебчето ти . От къде ги черпиш тия сили....  При мен нещата не развиват хубав край тъкмо бях се зарадвала Sad Минах кометета във ВМА пращат ме на друг  незнам какво ще стане хваща ме страх  . На всички  стискам палци

# 102
  • Мнения: 156
Здрасти на всички ! Принцеска евала ти си чудо момиче пожелавам ти най голямо щастие а това сигурно ще е мъжът ти да оздравее и появата на бебчето ти . От къде ги черпиш тия сили....  При мен нещата не развиват хубав край тъкмо бях се зарадвала Sad Минах кометета във ВМА пращат ме на друг  незнам какво ще стане хваща ме страх  . На всички  стискам палци

Благодаря ти, Karina.  Силите ми идват от вярата в добрия край предполагам, знам ли Simple Smile.

Какво значи, че не се развиват добре нещата.  Какво конкретно става?  Ходи ли на скенер?  Какъв комитет мина във ВМА и те на базата на какво те изпращат на друг комитет.  И какво се очаква да кажат тези комитети?  Ние на комитет бяхме само за назначаване на лечението.  Пиши повече да измислим нещо...  Горе главата, няма да униваш! 

# 103
  • Мнения: 137
Принцеска ние сме си от Варна, но лекарите обясниха , че трябвало да постъпи в болница за около 5 дена за да му направят още изследвания (май тогава ще му правят биопсия на костен мозък) , а за вливанията ще е както ти казваш. Ще ходи сутрин и ще се прибира после. Още не мога да разбера със сигурност схемата, по която ще го лекуват  newsm78 Казали са му , че вливанията ще са на 15дена  Thinking

Карина как се развиват нещата при теб ? Не се страхувай  Naughty Бъди силна и позитивна  Hug

# 104
  • Мнения: 156
Принцеска ние сме си от Варна, но лекарите обясниха , че трябвало да постъпи в болница за около 5 дена за да му направят още изследвания (май тогава ще му правят биопсия на костен мозък) , а за вливанията ще е както ти казваш. Ще ходи сутрин и ще се прибира после. Още не мога да разбера със сигурност схемата, по която ще го лекуват  newsm78 Казали са му , че вливанията ще са на 15дена  Thinking

Карина как се развиват нещата при теб ? Не се страхувай  Naughty Бъди силна и позитивна  Hug

Ami shtom nastojavat shte vleze togava, no vie hodete chesto pri nego, da ne pada duhom, che e malko tezhko v otdelenijata.  Imashe edno momiche tuk, skoro ne e pisala, no se nadjavam, da e dobre - Venessia - tja postoja njakolko dni v otdelenie i se beshe podtisnala mnogo.  Shto se kasae do shemata na lechenie, kazva se ABVD i se pravi vlivane na 1 i 15 den i taka obikloveno 6 puti, ili obshto 12 vlivanija.  Hubavo e da mu kupuvate lekarstva protiv povrushtane za 2-3 dni sled vsjako vlivane, za da ne mu e zle.  I zapochni da tursish cherveno cveklo, mnogo e polezno da se pie sok ot nego i morkovi.  Na men ot cjaloto lechenie naj-goljama galimacija mi e namiraneto na cvekloto  #Crazy.  I ako tatko ti raboti hubavo e da si pravi vlivanijata v chetvurtuk ili petuk, za da mozhe sled tova da ima 2 dni u doma bez da mu se nalaga da otsustva ot rabota (ako se chuvstva dobre na rabota, razbira se!).  Pregrushtam vi vsicki i se nadjavam, che zhegata ne vi mori mnogo.

Общи условия

Активация на акаунт