Пак за свекървата и още нещо...

  • 2 388
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
Моята пък мрази синът ми не иска нито него нито мен ама на мен изобщо не ми пука не се срещаме с мъжо с нея тя достатъчно  се издъни че мъжа ми даже искаше да се отказва Mr. Green от нея чрез държавен hahaha весник.Мъжо никога няма да й прости това което направи на синът #Crazy ни.Та аз ако имах такава свекърва бих се радвала защото ще имам повече време за себе си и с мъжът ми и ще съм спокойна че детето ми е в сигорни ръце  Peace

Последна редакция: ср, 23 яну 2008, 19:39 от sampo

# 16
  • Мнения: 3 622
Честно да ти кажа ти завиждам благородно Peace...
Не се дразни от това...радвай се че обичат внучето си и го искат да го гледат а ти да си вършиш твоята работа
не ти пожелавам другата ситуация....

И аз  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
има такива обсебващи баби. Нищо чудно да го правят, за да се докажат, че са по-добри в гледането на деца, някак на авторитет откъм опита да го избият. Може и да искат отново да преживеят майчинството с внуците си и да направят нещата по-добре, отколкото с децата си.

# 18
  • Мнения: 2 149
Правилно са те посъветвали момичетата.
По-добре,че толкова обича детенце,отколкото да пускаш после теми,че не искат да я виждат Wink
Но относно хранене и възпитание трябва ясно да дадеш да се разбере,че ти решаваш.

# 19
  • Мнения: 2 722
Ех, чудна работа  Wink
Ако същото това нещо го правеше мама а не свеки, сигурно темата щеше да е - мама обича детето ми като свое  newsm78
Може и да искат отново да преживеят майчинството с внуците си и да направят нещата по-добре, отколкото с децата си.
От по-стари хора съм чувала, че на внуче човек се радва повече отколкото на свое дете, защото няма ежедневните грижи и естествено са по-склонни да го поразлигавят, защото на практика винаги могат да се оправдаят, че родителите не са си възпитали детето както трябва.
Аз се радвам че имат такова отношение към децата ми и наистина оценявам отмяната която получавам. За храненето ако има нещо, което не даваш по здравословни причини и кажи, а останалото - ще му развали единя ден обяда, другия ден вечерята - от това не се умира.

# 20
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Погледни от положителната страна на нещата. Така имаш време да поразпуснеш малко, да помислиш за себе си, да си починеш, да се поглезиш. Използвай момента. Това е за предпочане пред варианта хем да не се интересуват и да не ти помагат, хем да имат куп претенции.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И при нас го има този проблем. Тъкмо бях почнала да гледам с друго око на нещата, че много съм ревнувала за няма нищо, но напоследък се наложи по-често да я взимат със свекъра от ясла и да остава при тях по няколко дни - е, после като си я взимаме и реве и не иска да се прибира вкъщи. Те в прав текст ми казват, че не отговарят за възпитанието и там е ужас - вкъщи я учим да казва моля, благодаря, но там няма такова нещо, тя само изисква, а те й се извиняват даже, ако нещо не й е по вкуса. И само с пържени картофи я хранят. ooooh! Гледам да не се вторачвам много, да не се караме отново и стискам зъби, но да плаче моето си дете от мен ме подлудява.
Другото ми притеснение е, че свекървата вдига много високо кръвно, но отказва да се лекува и според нея и свекъра само с дъщеря ми й падало кръвното и се чувствала добре и все ми повтарят, че по-често трябвало да е при тях - а тя е едва ли не през ден там. И просто чувствам как някой ден, ако не мога или не искам да им я оставя, а на свекърва ми й стане нещо, всички мен ще обвиняват.

Не знам в крайна сметка какво е решението, но се опитай да не ревнуваш особено, но и да си държиш на твоите изисквания за храната.

# 22
  • Петрич
  • Мнения: 321
Чесно да ти кажа ти завиждам благородно Peace...де да беше и моята свекърва такава Peace....при нас е точно обратното-все трябва ние да ги търсим да гледат,ние да водим детето като се има напредвид че живеем врата срещу врата  #2gunfire....все са изморени и изобщо не искат да я гледат...дори последния път когато щяхме да излизаме вечерта,тя каза че нямала да гледа детето и това си е...като го оставим да го гледа пък-заспива преди детето и с цялата си наглост идва и ни казва на следващия ден защото знае че няма да и го оставим повече-но на нея така и отърва...абе изобщо е за разстрел ooooh!...Затова минаваме на варианта-Като не искат да я гледат,няма да я виждат Crossing Arms
Не се дразни от това...радвай се че обичат внучето си и го искат да го гледат а ти да си вършиш твоята работа Peace...но все пак това е само моето мнение и ти си реши как да постъпиш Peace

Това ме развесели,много.Жената директно ти казва, че е уморена,ама ти не вдяваш.Реагираш сякаш детето е на свекърва ти, а не твоето.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Вярно, вие май я карате на принципа "никой не е длъжен да им гледа внуците". Ако иска ще го гледа, ако не иска, няма да го гледа. Стойте си вкъщи и си гледайте детето или го водете заедно с вас на гости. Още малко и свекървата виновна, че не иска да е на повикване когато ви дойде кефа.

# 24
  • Мнения: 1 186
Чесно да ти кажа ти завиждам благородно Peace...де да беше и моята свекърва такава Peace....при нас е точно обратното-все трябва ние да ги търсим да гледат,ние да водим детето като се има напредвид че живеем врата срещу врата  #2gunfire....все са изморени и изобщо не искат да я гледат...дори последния път когато щяхме да излизаме вечерта,тя каза че нямала да гледа детето и това си е...като го оставим да го гледа пък-заспива преди детето и с цялата си наглост идва и ни казва на следващия ден защото знае че няма да и го оставим повече-но на нея така и отърва...абе изобщо е за разстрел ooooh!...Затова минаваме на варианта-Като не искат да я гледат,няма да я виждат Crossing Arms
Не се дразни от това...радвай се че обичат внучето си и го искат да го гледат а ти да си вършиш твоята работа Peace...но все пак това е само моето мнение и ти си реши как да постъпиш Peace

Това ме развесели,много.Жената директно ти казва, че е уморена,ама ти не вдяваш.Реагираш сякаш детето е на свекърва ти, а не твоето.
На пръв поглед изглежда смешно,но не е......Ако не беше трагично,щеше да е комично Whistling....реагирам така защото тя моята свеки е нямам думи....парадира за голямата баба и че много помага а дефакто тя видя внучето си като се роди и след това чак на 1 г.....иначе пред хората сме велики от към гледане на внуци...та на този ред мисли реагирам така Peace.... защото много добре си знам що за стока е моето "съкровище"..но все пак какво пък и да очаквам от жена която ни каза че започнала да чувства детето ни като свое внуче едва когато и казало баба Shocked...това просто ме разби.....  яд ме е само че нямат хал-хабер желание да се радват на прекрасното си внуче 

# 25
  • Мнения: 1 172
В началото и аз си мислех такива щуротии - иска да ми го вземе, излишна съм, нищо не разбира от гледане на деца. С времето се научих да ценя помощта й, да се разбирам с нея и да разчитам на нея. В момента разчитам на свекърва си повече отколкото на майка си. И за миг не си помислям,че иска да ме измести. Напротив, жената е минала по този път и разсъждава от нейната си позиция. Радвай се, че е жива и здрава и има желание да ти помага.

# 26
  • Мнения: 1 243
Моята пък мрази синът ми не иска нито него нито мен ама на мен изобщо не ми пука не се срещаме с мъжо с нея тя достатъчно  се издъни че мъжа ми даже искаше да се отказва Mr. Green от нея чрез държавен hahaha весник.Мъжо никога няма да й прости това което направи на синът #Crazy ни.Та аз ако имах такава свекърва бих се радвала защото ще имам повече време за себе си и с мъжът ми и ще съм спокойна че детето ми е в сигорни ръце  Peace
Леле какво толкова е направила.Аз чак се плаша.

А иначе по добре да ти глезе датето тколкото изобщо да не го поглежда.Както е в нашия случай

# 27
  • Мнения: 1 186
Моята пък мрази синът ми не иска нито него нито мен ама на мен изобщо не ми пука не се срещаме с мъжо с нея тя достатъчно  се издъни че мъжа ми даже искаше да се отказва Mr. Green от нея чрез държавен hahaha весник.Мъжо никога няма да й прости това което направи на синът #Crazy ни.Та аз ако имах такава свекърва бих се радвала защото ще имам повече време за себе си и с мъжът ми и ще съм спокойна че детето ми е в сигорни ръце  Peace
Леле какво толкова е направила.Аз чак се плаша.

А иначе по добре да ти глезе датето тколкото изобщо да не го поглежда.Както е в нашия случай

Тия жени наред ли са ми кажете newsm78...как е възможно една баба да не иска внучето си и да го мрази :crazyeyes...това вече просто е абсурдно #2gunfire.....я вземете по един пищов и ги гръмнете тия "съкровища" че и мен извикайте да гърмя моето свекървище Laughing

# 28
  • Мнения: 1 367
Възможно е,Мими,възможно е......

# 29
  • Мнения: 3 423
Това, че бабето се фука, е супер.
Ходи тука-там, а малката влачи по
някой и друг подарък. Браво. Обаче
що се отнася до хранене и дисциплина,
ти трябва да поставяш правилата и да
следиш за изпълнението им. Ако ли не,
да наказваш. Една пържола - уикенд без
малката, качамак с пръжки - четвъртък
без малката, пача - месец без внучето...
Само така ще вкараш ред у свекървата.

Общи условия

Активация на акаунт