Тайната на дългата и здрава коса-26

  • 40 212
  • 513
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 365
И аз досега не съм имала проблеми с измиването, даже последният път си отмих маската с едно насапунисване. В момента ползвам ш-н на Лореал розов, а иначе имам и ш-н на Систем за всякакъв тип коса. С него измивам два пъти за всеки случай. А иначе в маската слагам все повече мазни съставки и косата не ми се омазнява по-бързо от нормално... на втори-трети ден...

# 481
  • Мнения: 965
Аталанта, ами да ти кажа честно, аз не ползвам Тривитаминола според оригиналната маска, тоест по 2 суп.л, а започнах първо с 1 ч.л впоследстие увеличавах по-малко и така от няколко пъти съм вече на 2 ч.л. Което ще рече, че за това време другите момичета, които са слагали по 1 суп. примерно, са използвали вече цялото шишенце. При мен нещата се протакаха заради тази смяна на количествата, но съвсем скоро ще почивам и аз  Peace

dessy_g, поздрави   bouquet

The_light_2008 , можеш да увеличиш по-малко всички съставки, може би без ракията и готово. И шампоанът - задължително по-качествен и няма да имаш проблеми с измиването.  Peace

# 482
  • Мнения: 422
Хехе много съм радостна косата ми е пораснала със 1-2 см Partyсупер и освен че ползвам редовно маската слагам всеки ден хин.вода в корените!!Днес ми е ден за маска..ще видя с какво ще се наклепоцам пак!! Joy

# 483
за колко време е пораснала с 1-2 см?

# 484
  • Мнения: 444
незнам дали някой вече е споменал за това, не съм гледала, но искам да кажа че имаедна изключителна маска за коса - Miosotis, която помага за растежа и косата не цъфти Simple Smile

# 485
  • Мнения: X
Anelia, виждам че се стараеш да отговориш на всеки нов пост, което е излишно, тъй като стават много повторения на едно и също изказване. Съветите са едни, но невъзможно е да се познава всеки тип коса и въздействието на всяка съставка. Нека всички дами, които сме тук да разсъждават над това кое и как въздейства на собствената коса и не се превръщаме неволно в бюро справки.
Ако искаш, прати ми твоя снимка за да я сложа в албума. Wink

# 486
  • Мнения: 3 050
Ето и снимка на първите ми опити за бритонче вследствие на маската   bouquet  http://www.picvalley.net/v.php?p=u/432/107814_602.JPG
Днес не си правих маската, защото напоследък се дразня че става на гелпеши на места и много бухнала Sad Сложих си само стимуланта  Peace

# 487
Фрау Зазин, имам един въпрос към теб  Simple Smile. Някъде в темите още в самото начало прочетох, че си ползвала хининова вода на Адда с розмарин, по-късно обаче се обсъжда, че изтънявала косъма. Е така ли е или отново при всеки е индивидиално! Ще съм ти благодарна да ми отговориш (макар забележката за "бюро справки"
Благодаря ти предварително!

# 488
  • Мнения: X
Разсъжденията относно изтъняването на косъма не бяха само за хининова, но и за розова вода и следваха логиката, че щом расте по - бързо за същото време, сигурно от това става по-тънък. Опитът беше на главата на съпруга ми, но след няколко месеца той разви силна свърхчувствителност към розова вода и си останахме само с наблюденията за изминалия период, в който косата му растеше с бясна скорост.

# 489
  • Мнения: 1 931
Живанка, чудесно. Знаеш ли, че точно докато си правех маската днес се сетих за сметана... твоята на Данон ли е - тези малките кутийки, мисля че от 200 гр.? А иначе вероятно експериментът ти е бил сполучлив, защото косата не може да се подхрани само след 4 пъти маска  Flutter с повече постоянство и търпение обаче, нещата ще станат почти толкова хубави, колкото при Зизи  Wink
Ще кажеш как стоят нещата с обема и вида на косата ти на втория ден  Peace


Anelia,да,на данон е сметаната,но в голяма кутийка като на киселите млека.
И в  момента имам обем,разбира се по-малък ,но трябва да се има предвид че слагам шапка за навън.Преди да започна с маската не само че на втория ден вече бях сплескана в главата,а и косата ми вече се беше омазнила толкова ,че трябваше да я мия,а сега като я гледам ще изкара още ден,а може би и два PeaceОпределено сметаната ще присъства вече за постоянно в маската ми.Опитайте и вие ,може това да е и "вашата"съставка  bouquet

# 490
  • Мнения: 422
за колко време е пораснала с 1-2 см?
За няма и месец аз започнах маската на 13 януари, значи от тогава до сега Peace

# 491
  • Мнения: 1 365
Интересното е, че и аз се боядисвах към 20 януари и вече имам почти половин сантиметър корени пораснали...

# 492
  • Мнения: 965
Зизи, тъкмо се чудех къде изчезна и хоп - ето те  Party Честно да ти кажа понякога не е приятно да пишеш нещо, което е писано поне 100 пъти, така е, но дано всеки следващ новопоявил се тук оцени достатъчно старанието на всички момичета тук и попрочете предните темички. Отговарям само там, където мога да споделя впечатления, иначе няма смисъл. А и междудругото, да споделя още нещо - от вчера си направих един своеобразен "дневник на красотата", ако мога така да го нарека - записала съм маската си, както и оригиналната, всичко за тривитаминола, маслата и изобщо съветите от първа страница. Там ще записвам промените, резултатите, всичко  Flutter
За снимка - ще ти пратя задължително, но само да направя такава, която поне малко да ми харесва   bouquet


Викче, много ти е порастнала косата?!  Mr. Green

А на Игуанка бретончето е живо подобие на моето, разликата е само в нюанса  Joy


# 493
  • Мнения: 4 496
Зизи, тъкмо се чудех къде изчезна и хоп - ето те  Party Честно да ти кажа понякога не е приятно да пишеш нещо, което е писано поне 100 пъти, така е, но дано всеки следващ новопоявил се тук оцени достатъчно старанието на всички момичета тук и попрочете предните темички.

Хоп- ето ме и мен! Crazy
Анелия, ако продължаваш със същият ентусиазъм да отговаряш  на всеки новопоявил се, никой няма да си прави труда да чете нищо, а просто ще си каже "Я да попитам Анелия!"...Crossing Arms


Ще пробвам със сметана, само ме притеснява дали не съдържа нишесте? Живанка, остава ли нещо като нишесте по главата ти? newsm78

# 494
  • Мнения: 151
Утре ще правя втора маска,кажете какво да сложа за да стане по-гъста след като предлагате да не слагам жълтък?Понеже ако сложа само масла,тривитамина,оцета ще стане много рядко Thinking Пък и  няма да стигне,а и ми казаха че ако увелича дозата на маслата можело да хвана пърхут от прекаленото омазняване на скалпа.Никога не съм имала пърхот не искам сега да хвана я!Чакам предложения Hug

Общи условия

Активация на акаунт