С брк или без брак

  • 7 951
  • 237
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 892
Labrador, недей така как ще те задължат? Нещо не ми се връзва.  newsm78

# 196
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Скоро имаше тема точно по този въпрос, но май е изтрита- не мога да я намеря.


Съжителството обикновено се установява от съответната социална служба. Оттам отчитат, че съжителството е трайно, двойката живее на един адрес, поделя си имуществото, грижите за децата и има трайна тенденция за съвместен живот.
 Wink

# 197
  • Мнения: 6 167
да, и тук се обсъжда това, защото ако живеещите без брак получат права и статут, като брачна двойка трябва да декларират , че са заедно т.е да се подпишат  Laughing така, се обезсмисля идеята за съжителство без брак - в крайна сметка отиваш и се подписваш, че си двойка с партньора.

# 198
  • Мнения: 15 347
хубав пример. При това положение детето носи името на бащата по закон, а майката може да търси дял по всички възможности на закона. А като нямат брак и бащата избяга, ходи го гони после и доказвай бащинство

Ако знаеш колко дела се водят по този закон за отхвърляне на бащинство от съпруга защото детето е от друг, но няма 300 дни /не съм сигурна за точната цифра/ от развода.
Такова шоу е, че ако не става дума за невинно човече би било комично.

# 199
  • Мнения: 6 167
Скоро имаше тема точно по този въпрос, но май е изтрита- не мога да я намеря.


Съжителството обикновено се установява от съответната социална служба. Оттам отчитат, че съжителството е трайно, двойката живее на един адрес, поделя си имуществото, грижите за децата и има трайна тенденция за съвместен живот.
 Wink

двойката ще направи някакви постъпки и декларации, за да дойде социален да установи съжителството.
социалните няма как иначе да дойдат и да установят съжителство.
 

# 200
  • Мнения: 135
Labrador, недей така как ще те задължат? Нещо не ми се връзва.  newsm78

доколкото разбрах, това е нещо като декларация, че живеят заедно.
И в случай че партньорите нямат предвид да търсят някакви права след това, предполагам че може да не се декларират.
Това вече е и въпрос на доверие според мен.

# 201
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много неща се пишат "наизуст" Whistling

# 202
  • София
  • Мнения: 62 595
хубав пример. При това положение детето носи името на бащата по закон, а майката може да търси дял по всички възможности на закона. А като нямат брак и бащата избяга, ходи го гони после и доказвай бащинство

Ако знаеш колко дела се водят по този закон за отхвърляне на бащинство от съпруга защото детето е от друг, но няма 300 дни /не съм сигурна за точната цифра/ от развода.
Такова шоу е, че ако не става дума за невинно човече би било комично.

Едва ли са толкова много случаите за отхвърляне на бащинство в сравнение количеството сключени бракове.
А колко са децата без бащи, защото майката не може да открие бащата и да заведе дело за бащинство?

# 203
  • Мнения: 6 167
Много неща се пишат "наизуст" Whistling

добре де, ако наистина трябва да декларирате, че живеете заедно , за да имате права на брачна двойка, тогава не се ли обезсмисля целия зор покрай подписа?!
какво ще стане - ще давате хляб на социалните да идват да удостоверяват съжителство?
и все ще трябва да се подпишете някъде...

# 204
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много неща се пишат "наизуст" Whistling

добре де, ако наистина трябва да декларирате, че живеете заедно , за да имате права на двойка, тогава не се ли обезсмисля целия зор покрай подписа?!
Така изглежда.

# 205
  • Мнения: 4 451
Аз съм бракувана и така си ми е добре. Няма разлика между "преди брака и след него".
Приемам съвсем нормално и съжителството на семейни начала.

# 206
Много неща се пишат "наизуст" Whistling

добре де, ако наистина трябва да декларирате, че живеете заедно , за да имате права на двойка, тогава не се ли обезсмисля целия зор покрай подписа?!
Така изглежда.
[/quot

Izvinete za latinicata

Ot prochetenoto do tuk se razbira che vsichki jiveete s partnior-znachi semeistvo  , Reni ti  baschtata na deteto si kato kakav go predstaviasch v obschtestvoto  ili toi kato kakva te predstavia? Sled kato othvarliasch braka zaschto jiveete kato semeistvo? A kato neiskate da se podpisvate jiveite si taka,no fakta che ste v edno domakinstvo pokazva che priznavate semeistvoto kato struktura v obschtestvoto.

# 207
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
айде моля да не приравняваш "семейство" с "семейни начала"  ....

както и по-нагоре е отбелязано за да се обявите , че живеете като "двойка" ще трябва все пак някъде да се отбележи. И какво се получава и за "семейни начала" и за нормално сключили брак ще трябва подпис, и след като основния проблем който са посочили небракуваните е подписа какво ще прявят? Как ще се именоват ? "На любовни начала" ?
разбирам довод, че не им се прави сватба, но за един подпис да се дърпат ....

# 208
  • София
  • Мнения: 62 595
А това с проверките от социалните може да е добре, че ще се удостоверява, че хората живеят заедно и уреждане на административни и други проблеми, но не ми допада особено. Сякаш ще проверяват хората дали са добри партньори и родители.

Все пак, наистина какъв е смисълът да се обявява съжителство пред общината като същото се прави и при сключване на брак? На мен ми звучи като лека модернизация на процедурата на брака.

# 209
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ot prochetenoto do tuk se razbira che vsichki jiveete s partnior-znachi semeistvo  , Reni ti  baschtata na deteto si kato kakav go predstaviasch v obschtestvoto  ili toi kato kakva te predstavia? Sled kato othvarliasch braka zaschto jiveete kato semeistvo? A kato neiskate da se podpisvate jiveite si taka,no fakta che ste v edno domakinstvo pokazva che priznavate semeistvoto kato struktura v obschtestvoto.
Да, семейство сме в пълния смисъл на думата. Естествено, че го наричам и го представям навсякъде като "мъжът ми", защото той е моят мъж. Съотвенто той ме представя като "жена ми". Така се наричаме откакто заживяхме заедно преди 12 год.
Не е вярно, че отхвърлям брака- просто не сме счели за нужно да сключим такъв. Както казах, това може да се промени по всяко време.
Да, едно домакинство сме, имаме общ дом, общ бюджет, общи планове... всичко, което има едно добро семейство.

Общи условия

Активация на акаунт