С брк или без брак

  • 7 944
  • 237
  •   1
Отговори
# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А защо бащите признават децата си с подпис?
Защо трябва бащата да се подписва за нещо толкова естествено, като бащинството.
За да го гонят после за 30 лева ли? Говоря за небракуваните двойки, които са против всякакви администрации, подписи и декларации пред трети лица...
Не- за да си даде името. И за да се издаде акт за раждане.

# 76
  • Мнения: 6 167
Мъжът ми е плод на небрачно съжителство.
В графата баща нищо не пише. 50 години свекърите ми живяха без брак.
А мъжът ми носи името на майка си. Това е формалност, фамилията не е важна. На кой му пука.
Е това е последователност до край Wink
Накрая се ожениха де, заради пенсиите. По-миналата година.
Той отиде и й купи най-голямата златна халка. Тренира подписване 4 седмици, за да не му трепери ръката в общината.
Беше мило. После тя почина. Сега той взима над 2000 евро пенсия с която може да си позволи каквито си иска грижи.

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще споделя, защо да не споделя? Когато се женихме за себе си мога да кажа, че наистина това, което съм казах и направих, както се казва "пред Бога и пред хората" се старая да го правя и сега. Омъжих съм се по любов, защото така ми дойде отвътре и като допълнение ми се струва редно и от морална, и от правна гледна точка. Когато се вричах, че и сега напълно си вярвам, че ще сме заедно до края на живота си. Досега поне и двамата си спазваме обещанието. Трудности сме имали и кой знае колко още ще имаме. Но ние сме заедно благодарение на това, че се обичаме и си вярваме и си държим на думата и въпреки всички гадости, които ни идват до главите. Да сме живи и здрави, каквото зависи от мен и съпруга ми го правим, пък да става каквото ще. За децата е добре да имат здраво семейство, така се живее по-спокойно.
Естествено, няма гаранция, но не е имало гаранция, и че сме щели да се появим на този свят.

# 78
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А какъв е смисълът да даваш дума пред 3-ти лица? Ние сме си дали дума един на друг, свидетели не ни трябват.

колкото повече хора присъстват когато даваш дума (за каквото и да е) толкова по-малка е вероятноста да се отметнеш от нея. научно доказан факт.

и конкретно: всеки твърди, че е дал дума за последния, а на колко даде дума преди него? А на теб колко ти сваляха звезди?

# 79
  • Мнения: 1 425
А какъв е смисълът да даваш дума пред 3-ти лица? Ние сме си дали дума един на друг, свидетели не ни трябват.
Аз лично смятам това за сериозно решение и ще се радвам всичките ми близки приятели и най-близките роднини да ме чуят като казвам "ДА". Казано просто - ще си направя кефа да се оженя (живот и здраве) освен ако попадна на жена дето е много категорично против.
Но всеки си решава сам - това е ясно.

# 80
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това е формалност, фамилията не е важна. На кой му пука.
Е това е последователност до край Wink
Така е Peace Но пък не искам да ме водят самотна майка.

Ще споделя, защо да не споделя? Когато се женихме за себе си мога да кажа, че наистина това, което съм казах и направих, както се казва "пред Бога и пред хората" се старая да го правя и сега. Омъжих съм се по любов, защото така ми дойде отвътре и като допълнение ми се струва редно и от морална, и от правна гледна точка. Когато се вричах, че и сега напълно си вярвам, че ще сме заедно до края на живота си. Досега поне и двамата си спазваме обещанието. Трудности сме имали и кой знае колко още ще имаме. Но ние сме заедно благодарение на това, че се обичаме и си вярваме и си държим на думата и въпреки всички гадости, които ни идват до главите. Да сме живи и здрави, каквото зависи от мен и съпруга ми го правим, пък да става каквото ще. За децата е добре да имат здраво семейство, така се живее по-спокойно.
Естествено, няма гаранция, но не е имало гаранция, и че сме щели да се появим на този свят.
Същото важи и за нас, само дето не сме се женили.

А какъв е смисълът да даваш дума пред 3-ти лица? Ние сме си дали дума един на друг, свидетели не ни трябват.

колкото повече хора присъстват когато даваш дума (за каквото и да е) толкова по-малка е вероятноста да се отметнеш от нея. научно доказан факт.

и конкретно: всеки твърди, че е дал дума за последния, а на колко даде дума преди него? А на теб колко ти сваляха звезди?
Аз не искам да е с мен, заради другите. Ако стигнем до там- по-добре всеки да си хваща пътя.

Конкретното: Не са ми сваляли звезди други, от 17-годишна съм с този мъж.

# 81
  • Мнения: 6 167
Рени, а те не те ли водят самотна майка?
Приятелката ми не е омъжена, имат дете, което носи фамилията на бащата, а тя се води самотна майка, защото е неомъжена? newsm78 Помага , при разни детски кухни и тн. Взимаше нещо, като самотна майка но не помня какво.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 281
А какъв е смисълът да даваш дума пред 3-ти лица? Ние сме си дали дума един на друг, свидетели не ни трябват.
За публично поемане на отговорност не си ли чувала, за дълг, етика и ангажименти към обществото....да не живеете в гората изолирано?
Дайте малко по-логично и сериозни аргументи  ooooh!
Дотук се оформиха 2 групи на противниците на брака - едните дами никога не са получавали предложение и трескаво се самонавиват колко перфектно и адекватно е статуквото им, а другите (малка групичка), които са отказали не са дали никакво разумно обяснение.  Laughing

# 83
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, а те не те ли водят самотна майка?
Не. Децата носят неговата фамилия, живеем на един адрес вече 12 год. и имаме еднакви права върху децата.

А какъв е смисълът да даваш дума пред 3-ти лица? Ние сме си дали дума един на друг, свидетели не ни трябват.
За публично поемане на отговорност не си ли чувала, за дълг, етика и ангажименти към обществото....да не живеете в гората изолирано?
За какво ми е да го прави публично и да поема ангажимент към обществото? Става въпрос само за нас двамата, независимо къде живеем.
Какво да кажем за тези, които са приели публичното поемане на отговорността, а после са се отметнали- по-добър вариант ли е?
И още нещо- аз не съм противник на брака, просто не виждам смисъл от него.
И не е нужно да давам обяснение за решението си на никого!

# 84
  • София
  • Мнения: 1 281
Рени, Рени, айде малко повечко да помислиш преди да пишеш  Stop
1-во - и 100 г. да живееш на един адрес с един мъж ти си самотна майка по статут.
2-ро - дори и да става дума за отношения м/у двама души, то живеейки те в социум техните действия, или бездействия носят отражение в/у останалите.
3-то - не си противничка на брака, но не живееш в брак - може би не са ти предложили?
4-то - нужно е да даваш обяснения за да подкрепиш тезата си - нали дискутираме свободно в този форум, но разбира се, това не е задължително.  Thinking

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, Рени, айде малко повечко да помислиш преди да пишеш  Stop
1-во - и 100 г. да живееш на един адрес с един мъж ти си самотна майка по статут.
2-ро - дори и да става дума за отношения м/у двама души, то живеейки те в социум техните действия, или бездействия носят отражение в/у останалите.
3-то - не си противничка на брака, но не живееш в брак - може би не са ти предложили?
4-то - нужно е да даваш обяснения за да подкрепиш тезата си - нали дискутираме свободно в този форум, но разбира се, това не е задължително.  Thinking
1. Не, НЕ съм самотна майка пред държавата.
2. За 12 год. не съм забелязала такова нещо.
3. Прочети пак темата (както и другите тема за безбрачието)- не веднъж съм писала, че решението мъжът ми го остави на мен. Той също не е против брака.
4. Аз пък не срещнах разумен довод за брака. И сега имам всичко, което ми е необходимо за душевния ми комфорт.

# 86
  • Мнения: 616
аз в коя групичка съм  newsm78
Живях доста време без брак, заченахме си детето без брак, и сключихме брак пред само 2 души;
Сега, като омъжена жена, която има фамилия напълно различна от тази на мъжа й, продължавам да се чудя за какво аджаба служи тоз документ?

И моля, Labrador, не говори за липса на ценности в двойките без брак!
Напротив, според мен човек, който се грижи за семейството си, поема отговорност и е упора за близките си, без да е принуден от някакви документи е много по-ценен и качествен от такъв, който въпреки че се е врекъл публично пред стотина гости върши глупости!
Имам предвид - погледнет броя малтретирани деца от законни родители! Погледнете броя изнасилвани дъщери от законните им бащи! Погледнете броя пребивани съпруги! Погледнете броя деца, които просят за законните си родители!
Не ми казвайте, че това са крайни случаи! такива има много! прекалено много! И каква защита получават от държавата? Никаква! Ако ти е съпруг, и те бие, дори полицията няма да се намеси! Ако не ти е съпруг, могат все пак да го обвинят!
Огледайте се малко в какъв свят живеем!
Един документ не дава сигуност и не прави някого отговорен!
За това става въпрос. Не да се отрича брака. Да се отрече неговото "върховно предимство"!

# 87
  • София
  • Мнения: 62 595
Чак върховно предимство - едва ли. Но удобство при уреждането на някои правни въпроси - със сигурност.
Колкото и в момента хората да се правят на много ербап, те са традиционалисти, особено ако става въпрос за децата им. През последните 17 години предимно се руши всичко старо, независимо дали е жизнеспособно. Несигурност - защо да давам обещание, което може да не спазя; ако ще се руши един брак, какво значение има подписа; колко деца са малтретирани от родителите си... Може да звучи авангардно да се живее, забележете "на семейни начала", да се говори за общо домакинство, но подозирам, че има много двойки, при които поне единият от партньорите тайно или явно иска да се ожени официално. Общо домакинство могат да имат и съквартирантите, живеещи под един покрив без да са обвързани по някакъв емоционален начин или да са семейство.

Да, бих предпочела като пораснат децата ми да се оженят, независимо дали някакво време живеят с партньорите преди това, за да разберат дали могат да градят семейство заедно.

# 88
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз в коя групичка съм  newsm78
Живях доста време без брак, заченахме си детето без брак, и сключихме брак пред само 2 души;
Сега, като омъжена жена, която има фамилия напълно различна от тази на мъжа й, продължавам да се чудя за какво аджаба служи тоз документ?

И моля, Labrador, не говори за липса на ценности в двойките без брак!
Напротив, според мен човек, който се грижи за семейството си, поема отговорност и е упора за близките си, без да е принуден от някакви документи е много по-ценен и качествен от такъв, който въпреки че се е врекъл публично пред стотина гости върши глупости!
Имам предвид - погледнет броя малтретирани деца от законни родители! Погледнете броя изнасилвани дъщери от законните им бащи! Погледнете броя пребивани съпруги! Погледнете броя деца, които просят за законните си родители!
Не ми казвайте, че това са крайни случаи! такива има много! прекалено много! И каква защита получават от държавата? Никаква! Ако ти е съпруг, и те бие, дори полицията няма да се намеси! Ако не ти е съпруг, могат все пак да го обвинят!
Огледайте се малко в какъв свят живеем!
Един документ не дава сигуност и не прави някого отговорен!
За това става въпрос. Не да се отрича брака. Да се отрече неговото "върховно предимство"!


това което си казала важи във пълна сила и за тези които живеят без брак ...
 погледнет броя малтретирани деца от законни родители! - а незаконните да не би да ги галят с перце по главата ? а? В социалните домовете да не би да са деца на съпружески двойки ????? колко деца не си знаят бащите ????


# 89
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Чак върховно предимство - едва ли. Но удобство при уреждането на някои правни въпроси - със сигурност.
Колкото и в момента хората да се правят на много ербап, те са традиционалисти, особено ако става въпрос за децата им. През последните 17 години предимно се руши всичко старо, независимо дали е жизнеспособно. Несигурност - защо да давам обещание, което може да не спазя; ако ще се руши един брак, какво значение има подписа; колко деца са малтретирани от родителите си... Може да звучи авангардно да се живее, забележете "на семейни начала", да се говори за общо домакинство, но подозирам, че има много двойки, при които поне единият от партньорите тайно или явно иска да се ожени официално. Общо домакинство могат да имат и съквартирантите, живеещи под един покрив без да са обвързани по някакъв емоционален начин или да са семейство.

Да, бих предпочела като пораснат децата ми да се оженят, независимо дали някакво време живеят с партньорите преди това, за да разберат дали могат да градят семейство заедно.

има, но като и каже "Аз нали тиказвам че те обичам, какво значи един подпис" и млъкват ....

Общи условия

Активация на акаунт