Отговори
# 15
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Да не казвам голяма дума, но едва ли има някой, който да е направил повече компромиси в една връзка, отколкото съм направила аз в моята Blush.
Не че е повод за хвалба, но е факт, който не отричам.
Въпреки това твърдя, че компромиси не трябва да се правят на всяка цена и за всекиго Naughty.
Това са ключовите моменти, които трябва да се преценят - какво печелиш самият ти, правейки въпросния компромис и в крайна сметка струва ли си този отсреща.
Защото иначе освен, че няма смисъл, може така да се подреди човек, че да се чуди после откъде му е дошло.

# 16
  • София
  • Мнения: 433
една година любов е по-добре от цул живот самота

catnadeen много ми хареса това   bouquet
  bouquet

# 17
  • Мнения: 236
Според мен в една връзка съобразяването с другия, взаимното зачитане и уважение са особено важни. И ако тези неща ги има, едва ли ще се налага да се правят кой знае какви компромиси.

Когато започна да усещам, че вървя против желанията си, против своите интереси, че трупам недоволство в себе си - за мен това е границата, отвъд коята не бих преминала. Да продължа да правя компромиси ще означава, че не уважавам себе си като личност, а как тогава да очаквам да ме уважават другите?!

# 18
  • Мнения: 1 559
Определено компромиси трябва да има в една връзка Peace,но да се правят и от двамата Sunglasses..Не може само единият да свежда глава Naughty...Граница незнам как да определя newsm78,то трябва да си дойде отвътре...,когато вече хапката стане може би доста голяма и започне да присяда.... #2gunfire

# 19
  • Мнения: 1 809

Когато започна да усещам, че вървя против желанията си, против своите интереси, че трупам недоволство в себе си - за мен това е границата, отвъд коята не бих преминала. Да продължа да правя компромиси ще означава, че не уважавам себе си като личност, а как тогава да очаквам да ме уважават другите?!
все едно съм го писала аз Peace

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
това е за вас
http://www.youtube.com/watch?v=DR8EzQM7os8
когато ми е тежко ми помага

# 21
  • Мнения: 903


Когато започна да усещам, че вървя против желанията си, против своите интереси, че трупам недоволство в себе си - за мен това е границата, отвъд коята не бих преминала. Да продължа да правя компромиси ще означава, че не уважавам себе си като личност, а как тогава да очаквам да ме уважават другите?!

Fru-Fru,
и аз съм на това мнение, особено след като на гърба си съм изпитала колко самоунищожително може да е обратното!...... Надявам се само да не ми се наложи да идентифицирам от близо тази граница в настоящата си връзка, щото колкото и да се старая да преценявам трезво нещата, познавам си лиричната душица и знам че съм се набълбукала до ушите в чувства!...  Heart Eyes

Сatnadeen, благодаря за прекрасната песен! На мен пък ми подейства точно по обратния начин - понеже не ми е тежко, ами съм безобразно влюбена, та съвсем се разчувствах!...  4470 Two Hearts

# 22
  • София
  • Мнения: 17 294
catnadeen , направо ме довърши бе, мацка
Така ме стисна за гърлото тая песен, че я спрях на средата ...
Много хубава, ма в по-ведри дни ще я слушам  Tired

# 23
  • Мнения: 463


Когато започна да усещам, че вървя против желанията си, против своите интереси, че трупам недоволство в себе си - за мен това е границата, отвъд коята не бих преминала. Да продължа да правя компромиси ще означава, че не уважавам себе си като личност, а как тогава да очаквам да ме уважават другите?!
Подписвам се под тези думи.Правила съм компромиси,но когато усетих че вървя срещу себе си и се запитах защо?Няма смисъл,компромисите които правим а не бихме искали ни унищожават като личности.Накрая нито ние,нито тези за които ги правим ни харесват,защото това не сме ние.Сега след един брак,знам че съжителството с някой ни кара да правим компромиси,но разумни и такива които не ме карат да бъда в постоянен конфликт със себе си.
 А песента е страхотна,едно голямо  Hug.Някой ден ще се влюбя,и някой ще се влюби в мен и се надявам грешките които допуснах в брака си,да ми помогнат.Ще продължа смело напред,като вече знам компромис само ако ми носи душевно равновесие.

# 24
  • Мнения: 2 863
Мда, аз по темата с компромисите май най-добре да си мълча.. минавала съм и минавам всякакви  разумни граници в правенето им...

Утре може да успея да се изкажа по -съдържателно, днес се оказах на дъното  като резултат от компромисирането  до бекзрай(Катке, взех ти думата, шъ мъ прощаваш)

# 25
  • Мнения: 200
Компромиси избягвам да правя. Понякога се налага и тогава да. Едва ли са ключ към стабилна връзка. С времето започват да тежат във връзката и тук вече зависи от характера на всеки как ще съумее да се пребори и продължи напред. Предпочитам да отстъпя, когато е нещо маловажно, но никога и за неща, които са дълбоко мое убеждение. На принципа съм, че за да те уважават другите, сам трябва да уважаваш себе си.

# 26
  • Мнения: 1 559
. Предпочитам да отстъпя, когато е нещо маловажно, но никога и за неща, които са дълбоко мое убеждение.

Е да де Wink,то туй си е пак компромис Sunglasses..или поне за мен.... newsm78

На принципа съм, че за да те уважават другите, сам трябва да уважаваш себе си.

 Peace Peace Peace

# 27
  • Мнения: 48
Компромис - всеки от нас го е правил, повече или по-малко. Лошото е че колкото повече компромиси правим толкова по-голямо неразбирене от другата старна се получава, т.е. увеличеват се погрешните стъпки, които човек прави и очаква съответно да получи опрощаване. И тук вече идва границата на разумния компромис и глупостта.
Много е важно да усетим тази граница и да спрем, защота в противен случай се превръщаме тъпчещи на едно място глупаци, падайки в очите на околните все повече. Трябва да успеем да запазим уважението на отсрещната страна показвайки точно къде е границата на разумния компромис. Съвършенството в отношенията е въпрос на усещане на другия. Или го имаш този УСЕТ или се проваляш.

# 28
  • Мнения: 408
Я и аз да си кажа мнението по тази тема.
Според мен, компромисът е точно бомба със закъснител.
Компромисите имат неприятното свойство , да се натрупват в съзнанието, и накрая изскачат наведнъж.
Ключа към стабилната връзка, е стремежа, за премахването на предпоставките за компромиси.
Обаче и двамата, трябва да се стремят към това, и да се опитват да се досещат, за това , как собственото действие, ще бъде възприето от партньора.
Другото, е мерене на ината, и потъпкване на партньора.

# 29
  • Мнения: 2 336
Ей, Инкел, много ми хареса мнението ти.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт