Питане за плодовите пюрета

  • 1 887
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 396
Ние сме с 3 дни по малки от вас  и сме в същото положение.Когато е гладна след като се събуди от сън например ,и аз реша да давам пюре,започва адски рев давам и шишето с млякото и млъква,след като изпие 30-40 гр.пак се пробва ме с пюрето и лъжичката разбира се ,и започва такова папкане  Yum тогава много и харесва.Успех в начинанието Grinning

# 16
Благодаря ти за идеята. Още утре ще пробвам както казваш. Вие какви пюрета папкате. Избягваш ли все още тези с мъхести плодове. Има едно много хубаво от шипки, но се двоумя още дали да и дам от него. А сокчета какви пиете? Нашата мома не е любител на морковите и пием сокче от ябълки и от банани. Видях, че се предлагат сокчета от портокали и от кайсии за бебета над 3 месеца, но портокалите нали са цитрусов плод и трябва да се внимава. Не знам да давам ли Thinking

# 17
  • Мнения: 1 464
Значи аз те съветвам да изчакаш и пак да опиташ с лъжицата,защото аз така бързо се предадох,започнах да смесвам пюрето с кърма и после ми нправи кърмаческа стачка.Привикна към плодовия вкус на млякото и отказа да пие друго.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 694
Просто сипвах в пюрето една лъж. адапт. мляко размито с малко вода и давах с лъжичка.

# 19
  • Мнения: 1 089
За да не пускам нова тема, а и тук става въпрос за плодови пюрета, искам да ви питам как ви се вижда мога ли да давам плодово пюре с бисквити за закуска в 10. часа. Обикновено тогава се дава попара, но Виктория нещо хич не я харесва. до скоро и давах мляко, но все пак ми се ще да го заместя с нещо друго. И тъй като в повечето случаи отказва всичко с изключение на плодово пюре, но пък което не я засища много, ми хрумна че мога да и давам такова комбинирано с бискивити. Продават се такива на Ам-ам, и Хаме.

# 20
  • Мнения: 396
Давам и пюрета на Ганчев,тя много си ги харесва,а сега купих :ам-ам да ги пробва.Давам и от ябълка и морков,ябълка и тиква,тиква и моркови,правя и и от банан,тези с мъхестите плодова ме е стрх  все още.Сокчетата са пак на Ганчев и ние много обича ме банан,ябълка не толкова едвм я пиеме,пак смесени морков с ябълка.

# 21
  • Мнения: 65
Цитат на: petiu6ka
Значи аз те съветвам да изчакаш и пак да опиташ с лъжицата,защото аз така бързо се предадох,започнах да смесвам пюрето с кърма и после ми нправи кърмаческа стачка.Привикна към плодовия вкус на млякото и отказа да пие друго.


Аз храня моята бебка с изк. мляко. Тя е на 3 мес и половина. Преди около месец намали разко количеството му. Смених биберона, после пробвах с други млека, най-накрая пак на Нутрилон се върнахме. Но откакто започнах да я захранвам с пюрета (слагам ги в млякото, за да го яде) започна да ми отказва кегаторично чисто мляко. По препоръка на педиатърката пюрето трябва да е 70 гр давано с млякото на обяд. Да, но Лора изяжда около 150 гр дневно (да не говорим че днес стигна 210). Как мислите, не е ли вредно толкова пюре (на всако хранене), как да я отуча? Иначе проблеми със стомахчето нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт