ДЕКЕМВРИЙЧЕТО от колики пищи - кога ли мама пак ще се наспи!

  • 9 737
  • 299
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 210
Здравейте и от мен!
За лука - може да ядете и праз и лук всякакъв вид. Не е задължително да го ядете като ябълка. Може в салатка да го замаскирате. А рецепти с праз - колкото искаш - от кавърма до баница. Само все пак внимавайте с количествата, че променят вкуса на кърмата.
Ядките гледам ги ядете като за световно. Хапвайте, но с мярка. 5-6 бадема или 5-6 ореха са напълно достатъчни. Няма нужда да се угоявате. Колкото и кърма да произведете, бебето ще хапне само колкото му трябва. Другото ще си е за вас.


Вчера ходихме в "Св. София" на ортопед при д-р Николай Димитров. Малко се изчакахме, защото беше настанал някакъв хаос с ултразвука, но пък доктора беше готин. Казах си притесненията, след прегледа ме успокои, обясни ми каквото го питах и така. Всичко си ни е наред, но след 2 месеца сме на контролен преглед. Така че ако на някой не му се разкарва до Горна Баня за ортопед - http://www.mbal-sofia.com/ - записва си час и така. Доктора работи и със здравната каса, но ултразвука се плаща - 20лв.

Вчера за мен беше много готин ден. С малкия бяхме пантелей пътник. Ходихме на 2 гостита и после на ортопед. Бях много хепи, че мръднах от вкъщи, още повече че малчо последните 2 дни е доста неспокоен и излизането от вкъщи е единственият начин да го кротна. Установих, че е перфектния пътник - щом чуе двигателя да работи, кротва се и заспива почти веднага. Само дето не му понася стоенето по светофарите, та си избирах "обходни" маршрути с малко "спирки".


Спирам, че ставам досадна.

# 61
  • Мнения: 534
Абе тая работа с лука хубава, ама който не обича лук. Сега ще ме заклеймите публично и частно, ама аз съм от тези редки типове дето ненавиждат лук. Мога да го усетя в каквато и да е манджа, колкото и минимално да е сложен и направо ми се повръща от него.  Sick С чесъна съм по същия начин.

Бабче, вчера Иван Звездев готви една манджа и лука го настърга и след като се поизпържи сложи щипка сода - изрично каза, че по този начин лука не се усеща изобщо и така е успявал да заблуди много хора, които не обичат лук, та по този начин хем и вълкът сит, хем и агнето цяло, щото пък манджа без лук...си не е баш работа Thinking...та не зная как се справяш по принцип като готвиш, но можеш да пробваш  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 1 078
Валка, много сте джиджави, а малката с една такава серьозна физиономия демонстрира своето изпълнение Sunglasses Laughing

Галчо
, щом няма кръв, спокойно - такова си е  Wink Mr. Green
а аз съм в България почти 14 години вече, на 17 март ще станат толкова. Помня, че заминах на моя РД на 15 март, а пристигнах на 17-ти...временно..уж Mr. Green

А лук тези дни ян, като за световно. Наскоро ми се дояде и имах червен, та го нарязах точно така, "на ябълка" Mr. Green и плюскам ли плюскам. И е вярно, че променя вкуса  и лук, и чесън, и др., но тук оня ден прочетох (донесоха ми 3 ръски списания ), че не помня кой и не помня къде са провели експеримент - хранили кърмачки с различни храни. Та се оказало, че бебета реагирали доста на кърма с чесън, но...с удоволствие Joy - изцоквали много повече от обикновенното Laughing

А за килата след фрешовете, ето какво мисля newsm78 Преди години спазвах един режим "Зоната" - страхотен е , между другото, та в книгата пишеше, че фрешовете са коварно нещо, т.к. се премахва целулозата от плодовете, си остава само фруктозата, която си е захар, откъдето и да го погледнеш. А за отслабването захарите не са най-доброто нещо Mr. Green Но аз ги обичам и поне се пречистих малко, все си мисля аз.

# 63
  • Мнения: 42
Здравейте мамички, ние сме със страшен обрив, бузите му са чисто червени и точно като лишейчета, Бабче вие ли имахте такова нещо, и наистина ли ви помага този крем на д-р Тайс? А  този калциев глюконат и Вит. Ц-то как го давате? Вече се чудя дали да не го заведем на дерматолог, вече здраво се притесних, защото неминава, има и от ситните пъпчици, за които знам, че са нормални, но това по бузките не ми изглежда нормално  Thinking

# 64
  • Мнения: 57
Здравейте мами  HugИ ние имаме пъпчици по бузките,но доки нищо не каза и аз съм спокойна.Един въпрос-на мен след лохиите,които ми спряха на 30.12. не ми е идвала менсруация.Има ли и други мами като мен,че почнах да се притеснявам вече?                                 Всяко декемврийско бебе пее,гука и се смее!

# 65
  • Мнения: 42
Фифелота, и на мен не ми е идвала менструацията, но знам че е нормално, при някои идва веднага след лохиите, при други месеци след това

# 66
  • София
  • Мнения: 1 078
Малеее, Фифелота и Алекс са две майки на едно дете Joy Вижте си аватарите Joy

На мен МЦ също не ми дойде още, дано скоро да не стане Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз като най-големия идиот да питам - докато кърмим нали нямаме менструация - поне аз така съм чувала.
И още нещо вашите бебета като плачат текат ли им сълзи?

# 68
  • София
  • Мнения: 1 078
Аз като най-големия идиот да питам - докато кърмим нали нямаме менструация - поне аз така съм чувала.
И още нещо вашите бебета като плачат текат ли им сълзи?
По принцип не трябва уж, ама знаеш ли я природата какво ти подготвя... Mr. Green
Филип още няма сълзи - Болшой театър е всичко  Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 165
Ние пък плачеме като крокодила Гена. Леят се едни newsm45

# 70
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409

Вещичка няма кръв или рана,а просто седи като рана,ярко червено.Незнам как трябва да е отвътре и досега такова нещо не бях виждала,та гледката беше грозна.Но повече няма да говоря за тия неща.А теб все да те питам и забравям от колко години си в БГ.Толкова хубаво знаеш бълг.език,а има хора с по две виши образования...и как пишат Mr. Green

 
 
 
   Кой не е внимавал в час???  Joy С по три, моля , моля, С ПО ТРИ!!! Повториха го стотици пъти, нека да си имаме уважението и да помним подобна важна информация!
 п.п. Може и аз да съм в грешка де, но тъй ми напря на...пръстите да го напиша, че не се стърпях.
 
   СКОРПИ,  моя юнак е със същите пъпчонки. Мъж ми ухилено му вика ПЪПЧО.   ooooh! Завяхват за едно денонощие кажи-речи, но за сметка на това се появяват новички. Тъй като няколко лекарки го гледаха и не казаха нищо /едната само предписа балсама на  д-р ТАЙС/ говорих с приятелки и казаха, че това е хормонален обрив. Нещо напълно нормално. Мажа го когато се сетя с кремчето и спрях да се втелясвам.
   ПОКТОРЧЕ, това че не знаем градинки, не значи че ги няма. Ще ги открием и завладеем.  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 210
Ето актуални снимки от малкия ми мъж. А тук сме двамата в любимо състояние.  Mr. Green
Тоя Цонга направо мачка Надал.  Confused

# 72
  • София
  • Мнения: 1 020
   Кой не е внимавал в час???  Joy С по три, моля , моля, С ПО ТРИ!!! Повториха го стотици пъти, нека да си имаме уважението и да помним подобна важна информация!
 п.п. Може и аз да съм в грешка де, но тъй ми напря на...пръстите да го напиша, че не се стърпях.
Joy Joy Joy Joy това много ми хареса, но някой пак ще е обиден.
Ох и още нещо се сетих - лукът задължително суров ли трябва да бъде за да увеличава кърмата или може например задушен?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 078
Хорааа, хайде на Света Троица. Излизам след 30 мин, кой е с мен? Бързо, че да не си променям маршрута. Розичке, Бабке?

А на Бабчето младежа направо ме убива с неговите мигли  Heart Eyes

# 74
  • София
  • Мнения: 210
Вещичке, не можем да сме толкоз бързи. Чакам го момъка с миглите да подаде сигнал за цица. А и няма как да оставя Надал докато не го победят окончателно  Sad
По повод даването на калциев глюконат и витамин Ц вижте тази тема.
Трендафилке, като хукнеш по кварталните ти градинки, да не ни забравиш!

Общи условия

Активация на акаунт