Спермограма - лоши резултати, може ли коментар :( ??

  • 13 992
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 576
Мерси милички за съветите, ще му мислим каква ще я вършим и какво ще правим.
Исках да ви попитам нали при ин виторото се избират най-качествената яйцеклетка и качествен сперматозоид ???
Толкова много ме е страх с тази морфологична отклоненост да не стане бебе с дефект. Sad
Искерно се надявам аз като по-млада да го понесе по-лесно и нещата да се случат бързо, макар и сега  пътя да ми изглежда ужасно дълъг и безкраен...
Поплаках си хубаво и каквото такова  Tired

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 16:17 от Mambina

# 16
  • Мнения: 1 950
Mambina , мислите за бебе с дефект вследствие на лоша морфология са най-малкия ти дерт. Изобщо дори не трябва да ти влизат в главата такива неща. Има световна статистика, че при ИКСИ процедури ражданията на деца с аномалии е същия като при нормалното забременяване. Така че споко, мислете сега за другите неща, Хоуп те е посъветвала много добре. Потърсете д-р Кацаров, не чакайте специалиста по репродуктивно здраве да ви го каже.
Успех  bouquet

# 17
Моляте mambina не плачи.Така няма да си помогнеш : Wink
Моят съвет е да си направи изследване за хламидии и микробиология.Ние също бяхме като вас,дори левкоцитите бяхя по високи и морфологията горе долу такава.Като се излекувахме от тия гадинки(хламидии) нещата сами започнаха да се оправят,също имаше и E coli.
Мъжът ми изпи доста лекарства,но нама как.Трибестана му помогна за подобряване на морфологията,сега е 95 % с нормална форма, пие и Центрум и Провирон(тестостерон).
За да се отчетат добри показатели трябва да мине доста време,защото тези клетки(сперматозоидите) се възтановяват бавно,за около 3 месеца.
Щом са високи левкоцитите значи сигурно има някъква инфекция.
Кураж миличка и не се отказвайте.Знай че не вървиш  сама по този труден път,ние всички сме като теб.Бъди силна и един ден съдбата ще ни възнагради за усилията Laughing Laughing

# 18
  • Мнения: 674
Мамбинкааааа мила,съжалявам че и теб те виждам тук Cry
Не се притеснявай ,моят съвет е като на danina81 първо микробиология и хламиди и тогава още една спермограма.
Няма смисъл от шашкане както повечето тук казват намерен проблен,решен проблем Wink
Ние също сме с лоша морфология и не само и ходихме при Кацаров,накара ни да пуснем хормони и изписа лечение за три месеца и ако тогава нестане чак тогава можем да говорим за инвитро Praynig
Така че горе главата и много не го мисли Grinning
Прегръщам те силно и успех Hug Praynig

# 19
  • Мнения: 26
Здравеите и от мен моля да коментираме и нашите резултати:
концентрация- 20 млн.
брои нормокинетични/мл.-0,6млн./мл
общ брои нормокинетични сперматозоиди - 4.1 млн.
нормокинеза - 7%
хипокинеза - 0%
акинеза - 93%
обем - 7мл.
рн - 7.8
левкоцити -
вискозитет - 0.5
втечняване - 15
с нормална морфология - 15%
с патологична морфология - 85%

Моля за вашето мнение и дали има оправия незнам.
Споменаха за някакво ново лекарство
,Проксим,, но цената му била доста солена дали ще има полза от него ooooh!
 Спермограмата е правена в АМЦСМП ,,Олимед,, - Варна и е 2-ра на брои там като предната беше преди месец и беше с подобни резултати

# 20
  • Мнения: 939
ей туй не е добре. Колко дни е въздържанието? 93 % са неподвижни, щото хипото са слабоподвижни - 0%. Първо искам да знам колко дни е въздържанието - това е важно.

# 21
Здравей roki_75,
незнам много но ние сме правили  доста спермограми и ще ти кажа накой факти,
С тази концентрация 20 млн. мъжът ти попада във ІІ степен на олигоспермия(намален брой сперматозоиди),нормалният брой трябва да е от 40-120 млн но милилитър.ІІ степен е някъде по средата и е поправимо,не се притеснявай,но знай че има причина.Хламидия и микробиология правихте ли????Трябва да има причина,принас беше и двете(хламидия и бактерии) и морфологията беше лоша,но като се излекува с времето се подобри,вече сме със 95 % нормална форма Grinning
Защо не виждам Левкоцити, много са важни,те говорят именно за възпаление.Ако трябва направете пак Wink
Не се притеснявай и принас беше така,трябва време и най- важното да откриите причината Naughty
Вярвам в добрия изход Grinning
П.С. Незнам за това лекарство , но мъжът ми пие Провирон(тестостерон),Трибестан и Центрум.
Питай лекъря си тях Grinning
Поздрави и Кураж

# 22
  • Мнения: 939
Здравей roki_75,
незнам много но ние сме правили  доста спермограми и ще ти кажа накой факти,
С тази концентрация 20 млн. мъжът ти попада във ІІ степен на олигоспермия(намален брой сперматозоиди),нормалният брой трябва да е от 40-120 млн но милилитър.ІІ степен е някъде по средата и е поправимо,не се притеснявай,но знай че има причина.Хламидия и микробиология правихте ли????
за протокола да обясня - първо се уточняват дните на въздържание, защото понякога при по-малко дни, концентрацията е по-малко, както и бройката, друг път това се появява при по- голям период. Подвижността на спермитата също може да се регулира от този период.

П.С. Незнам за това лекарство , но мъжът ми пие Провирон(тестостерон),Трибестан и Центрум.
и ако има варикоцеле или някаква друга причина, тези лекарства не биха променили почти нищо, затова след минимум две спермограми с неприятни резултати се ходи на андролог.

# 23
  • Мнения: 902
Трябва да има причина,принас беше и двете(хламидия и бактерии) и морфологията беше лоша,но като се излекува с времето се подобри,вече сме със 95 % нормална форма Grinning

Това е невъзможно. Дори Супермен няма такава нормална морфология. Единствено в лаборатория съм виждала такъв резултата и той естествено не беше верен.
Направете спермограма в клиника по стерилитет.

нормалният брой трябва да е от 40-120 млн но милилитър.
По критериите на СЗО минималната концентрация от много време е 20 млн/мл, а не 40!

# 24
Здравей White,
за морфологията няма да споря,защото съм съгласна че с теб и на мен се струват завишено,Но искам да ти кажа за спермалната концетрация в милитър.Съвременните становища казват, че концетрацията трябва да е от 40-120млн. в милилитър,и сега има една таблица,незнам дали си я виждала за олигоспермията,че има 3 степени
І степен-от 25 до 40млн.
ІІ степен- от 10 до 25 млн.
ІІІ степен- под 10 млн.
Попитай своя гинеколог,това са най-новите твърдения,би трябвало да ги знае.Не се заблуждавай с тези 20 млн.,влез в някой сайт и прчети на-новата информация,аз съм я чела доста пъти,има такава и ако искаш после пак ще поговорим.Просто напиши в търсачката "спермална концентрация" и ще видиш GrinningСъгласна съм че на бланките за спермограмите пише референтни стойности 20 млн,но това е остаряла информация Grinning
В спора се ражда Истината , нали Grinning Grinning Grinning???
Ще се радвам да пишеш  Wink

# 25
Здравей roki_75,
незнам много но ние сме правили  доста спермограми и ще ти кажа накой факти,
С тази концентрация 20 млн. мъжът ти попада във ІІ степен на олигоспермия(намален брой сперматозоиди),нормалният брой трябва да е от 40-120 млн но милилитър.ІІ степен е някъде по средата и е поправимо,не се притеснявай,но знай че има причина.Хламидия и микробиология правихте ли????
за протокола да обясня - първо се уточняват дните на въздържание, защото понякога при по-малко дни, концентрацията е по-малко, както и бройката, друг път това се появява при по- голям период. Подвижността на спермитата също може да се регулира от този период.

П.С. Незнам за това лекарство , но мъжът ми пие Провирон(тестостерон),Трибестан и Центрум.
и ако има варикоцеле или някаква друга причина, тези лекарства не биха променили почти нищо, затова след минимум две спермограми с неприятни резултати се ходи на андролог.
Напълно съм съгласна Мишинка Grinning

# 26
  • Мнения: 902
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=84.0
Нямам никакво намерение да споря.

# 27
  • Мнения: 674
Мамбина какво става с тебе къде се губиш Sad
Кажи правихте ли микробиология.

# 28
Здравейте момичета!
Не съм от София но правихме спермограма в СБАЛАГ "Майчин дом".
Притеснявам се дали може да се вярва на резултатите от там защото като чета вашите резултати явно са на съвсем други бланки...иначе на мъжа ми резултатите са горе долу добри като изключим левкоцитите 10/12... ooooh!

# 29
  • Мнения: 26
Мишинка ваздаржанието ни е 4 дни. И клиниката кадето сме правили спермограмата е специализирана и работи само с такива проблеми като нашите.

Общи условия

Активация на акаунт