God dag kjære Norge! Норвежки мами -19 тема!

  • 13 655
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Пи6а от НАВ, 4АКАМЕ СРЕ6ТАТА да видим какво 6те стане.

# 76
  • Мнения: 200
бобченка успех Hug Praynig

# 77
  • Мнения: 977
Успех, БобчеHug

Пиши после!

# 78
  • Мнения: 3 674
Боб4е ...стискаме палци!!!  Hug  Най-важното не се от4айвайте Wink Вси4ко ще се нареди! 

 А и ние сме насреща... Grinning  я гледай каква дружина сме  Hug

Пи6и как стоят нещата!  Peace

# 79
  • Мнения: 1 062
Ето ме и мен накрая, изморена колкото си искате Sad Тези хора не мислят! Почивам уикенда, но не ми се мисли за другата седмица Sad
bob4enka,какво стана?
mishelle, аз ти предложих превод, не го ли видя?
Marjo, защо ходи? Да се обади, става много бързо.

# 80
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ами, момичета, какво стана, каквото и очаквах да стане.
Триг контур нищо немогат да направят, белята вече е станала. Предложиха ни да напишем оплакване за това, че никой не ни е информирал по въпроса, когато ходих още преди нова година да ги питам и по тяхна вина губим тоя месец заплатата. Но ни казаха, че решаването на тези оплаквания отнема около половин година, а и с мъжо смятаме, че няма как да докажем, че оная крава, тогава не ми е казала и не пуснахме оплакване.
От социалните ни предложиха да си напишем молба за тоя месец, писахме обяснихме пак положението, казаха, че ще я разгледат колкото с еможе по- бързо и сме на социали тоя месе, ако изобщо ни ги дадът. Ако се опънат да ги дават, отивам там, почвам да рева и да си скубя косата и няма да мръдна от контура докато не ми дадът.
Та така, с една дума Триг Контур ни за*ба  #2gunfire

# 81
  • Мнения: 1 062
Трябваше да подадете оплакване!Шансовете да си оправят бакиите са по-големи тогава

# 82
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Само да кажа, че съм трогната и много ви благодаря, за предложенията за помощ.
Такова нещо, другаде няма да срещнещ.
Засега не ни е потребна, надявам се и да не бъде.
Много ви обичам да знаете  Hug
Ей сега ме развълнувахте, а аз не съм такъв човек  Embarassed Laughing

# 83
  • Мнения: 1 062
 Hug Ние сме ние, нали ни видя ( е поне някои де)  Joy

# 84
  • България
  • Мнения: 1 090
Боб4енка,

Ами стана така както ти казах,сосиалконтуре,това е последна инстанция,когато от никъде другаде няма надежда,но да ти кажа,че и там дават трудно пари Wink,първо проверяват всички други възможности,вкл.дали може да теглите заем и тогава помагат,та се радвайте ако ви дадат!  Peace

Ами скапана е системата,вие оплакването си го подайте(като "Klage"),понеже  грешката са направили те,мъжът ти няма как да излезе в пермишун,ако не му позволят,нали? Wink
 Има  на гърба на всяка молба,какви са правата ви за оплакване и обжалване!

Та макар и късно могат да ви компенсират,но на първо време социалните 6те ви помогнат. Peace

А видя ли каква дружина има тук... bowuu Може да се разчита на народа. Laughing

Мисля,че всичко 6те се нареди! Wink Hug

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 21:27 от norah

# 85
  • Мнения: 3 674
Трябваше да подадете оплакване!Шансовете да си оправят бакиите са по-големи тогава
Напълно съм съгласна с ркб.. Peace

Бобче
....в тази държава за най-малкото  нещо се оплакват и пишат...по всички инстанции.

 Щеше да е добре да напишете оплакване...ама все още не е късно да му  дръпнете едно klage.  newsm78

Тук трябва да се оплакваш, да си искаш правата, да се буташ, да настояваш когато си права...иначе буквално" не те забелязват" Twisted Evil

# 86
  • България
  • Мнения: 1 090
Трябваше да подадете оплакване!Шансовете да си оправят бакиите са по-големи тогава
Тук трябва да се оплакваш, да си искаш правата, да се буташ, да настояваш когато си права...иначе буквално" не те забелязват" Twisted Evil
Именно Peace Peace.Aз понеже не умея да го правя  Embarassed,много давам "акъл" на другите,но там е истината верно!

# 87
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Ами ние решихме, че те просто няма да ни приемат насериозно. Знаете как се поддържат норвежците. Дошли им тук някакви си чужденци да се оплакват. Най- малкто, оная овца, дето не ми каза, че нямаме право, ще каже обратното и ще вметне, че на това отгоре не съм я разбрала и че грешката е наша. Веднага ще се намери и някоя колежка, да потвърди, въри доказвай, че те ни набутаха. Решихме, че ще е ходене по мъките без краен резултат в наша полза и не си заслужава.
Ама знам ли, може и да размислим. Не е късно още. Thinking

# 88
  • България
  • Мнения: 1 090
Боб4енка,не се знае.Те са ви подвели,вие може да сте се объркали,но на вас ви е простено,ами те къде спят? Mr. Green
Ако са си на място,нямало да го пускат в перми6ун мъжа ти,а направо 6те му кажат,че не може. Peace

Така,че за този стрес и ужас в момента да си отговарят,подайте жалба,обикновено може да чакате до 6 месеца най -много отговор.Ако отгговора не ви устройва ,може да подадете обжалване:"Anke".
НорвежкотО  народ не  му пука да се жалва.А това ,че не сте норвежци няма значение,дори е по- важно в такава ситуация да реагирате,за да не си помислят ,че могат да правят с вас ,каквото им хрумне. Mr. Green

Ама много са заспали,веднъж на мен ми платиха 2 пъти заплатата,но после се оказа, не знам си какво ,и казаха да не им връ6там сумата.  Shocked#Crazy #Crazy #Crazy Joy Joy
(Понеже съм нямала как в момента!)...та правят гре6ки не от злоба,като в БГ,ами понеже са заспали. Wink

# 89
  • България
  • Мнения: 1 090
Трондхаймки, слагайте кафетата на котлоните, Марте-съседката идва утре!  Mr. Green

Marjo,никво кафе за Марте,ама ха Mr. Green,да сЪ научи. Naughty Joy

Общи условия

Активация на акаунт