Новата тема на френските омайници ;)-11 по ред

  • 20 348
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Трябваше да е още по-добра картата, но в последния момент се оказа, че фотошопа ми се е издънил - следващия път може би, освен ако няма някой по-способен и по-желаещ да се занимае междувременно?

Може би някоя от новите включили се мами Rolling Eyes  

Добре дошли на isave от Лил и на Ve4na! Ще чакаме да разкажете малко за себе си  Outta Joint

Пинка, какви са вярно тези тестове в матернела? Ще разкажеш ли как мина? Тези твоите госпожи нещо много префърцунени - чак пък толкова ли да не разбира детето! По-скоро те не разбират май!  Twisted Evil  Нашият метр не стачкува, но може би защото и без това е само заместник на оригиналната учителка. В момента имат тамън двама метри  Grinning (единият е дълъг почти два метра) и ми е много любопитно как се справят с малчуганите. Отделно учителят по музика също е мъж, много готин, дългокос и с китара - намирам това за чудесно. Само да не се разстачкуват още повече Naughty

# 16
  • Мнения: 846
Здравейте,

Много ми е приятно, че ви намерих, търсих последната тема бая дълго Simple Smile
Нова съм и ще се радвам да ме приемете в редиците.

Тази година ще се преселвам във Франция, в Мартиг (мисля, че така се произнася) близо до Марсилия. Бъдещият ми съпруг е французин Simple Smile и съм в предстартова треска на всичко, което ме очаква там. Тепърва трябва да уча френски, което ме изпълва с тих ужас, надявам се че не е толкова труден този език  Rolling Eyes. Шофьорски курсове и т.н.

Ще се радвам някой да сподели как е преминал през това, което ми предстои.
За колко време научихте езика, намерихте ли бързо приятели и въобще каквото ви хрумне да споделите   Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Чумби, и ние сме с двама, една метрес и един метр   Wink. Метъра е пич, 27-28 годишен, метресата е строга дама, в прeдпенсионна възраст. И аз мисля че добре им се отразява че са двама. Редуват се, всеки ден различен.

jalana, добре си ни дошла. За езика няма да те успокоявам - по-труден не съм учила. Труд, упоритост и практика му е майката. За всичко останало - успех и късмет ти желая. Включвай се по-често в темичката, разкажи повече за себе си и питай за всичко - ще помагаме.

Мацки, проблема с мартеничките още стои, помагайте с каквото намерите в нета, моооооля.

# 18
  • Мнения: 1 017
chumbi, много си е хубава картата! Ти какво искаше да и правиш с фотошоп?
Сбъдваща мечти, ето едно материалче ако не си го намерила вече де.
http://www.bulgaria-france.net/traditions/mart.html

Black Mamba, не не съм обяснявала каква е( тайна еRolling Eyes Laughing

Работя в 9 сежетел като счетоводител  Crazy

Добре дошли на новите девойки !

jalana, няма да се плашиш от френския, с повече желание и постоянство ще се оправиш. Трудно е ако си си в къщи и гледаш деца и въртиш домакинство, но ето аз за 3 години успях въпреки това да стигна едно сносно ниво. А при те ще  е по-лесно все пак си имаш sleeping dictionary  Heart Eyes Laughing, аз таква екстра нямах  Joy

# 19
  • Мнения: 3 241
Добре дошла на  Jalana !
Сбъдваща мечти е права за френския, трудна работа си е. Аз си го уча от сумати години Simple Smile
Но както е казала Надин, щом мъжът ти е французин - ще си говорите на френски и ще се научиш бързо. Ти сега на какъв език си говориш с него?

Шофьорска книжка в България нямаш ли? Ако имаш тук не ти трябва нова.

С приятелите - зависи с какво ще се занимаваш, според мен французите са любезни и дори мили и не е проблем да си намериш приятели. Само че не очаквай много от тях да ти говорят на друг език, тук се държи много на френския Simple Smile
Иначе животът във Франция е на моменти различен, на моменти подобен на българския, така че не е ужасно трудно свикването.
Пожелавам ти успех! Кога всъщност се пренасяш?

# 20
  • Мнения: 1 325
Здравейте от нас Hug и отново благодаря на всички за пожеланията и хубавите думи отностно Даная Hug
Да разкажа малко и за раждането Laughing Приеха ме в клиниката в понеделник 14януари , сутринта, взеха ми кръв и ме накараха да се измия с бетадин навсякъде, после облякох операционната униформа  Laughing сложиха ми система и ме откараха с количка до предоперационна зала, където беше най стресиращо, анистизиолога ми удари епидуралната упойка усетих сгряване и после ми стана много лошо Sad Поставиха ме на операционната маса и Даная нещо много се разрита Laughing стана ми странно , че я усетих и започнах да си опипвам стомахчето, а доки прецени , че съм се притеснила доста и ме замая с някакъв газ мисля че се казва райски газ, от който ми стана много хубаво, че чак не исках операцията да свършва Laughing наистина ми беше старашно хубаво Laughing Даная изплака в 12.43 и веднага ми я показаха  Simple Smile Усещането беше неуписуемо Hug
Най критичен ми беше вторият ден, почти не ме обезболяваха с нищо заради кърменето но болката си струваше Simple Smile
Не са ме шили а ми затвориха операцията с нещо като телбот, много е тъничка и естетична чак аз си я харесвам Hug Това беше в общи линии Grinning
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=205183

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 20:29 от mari_rus

# 21
  • Мнения: 846
Здравейте дами  Grinning
Благодаря за топлото посрещане и хубавите думи на Сбъдваща мечти, Nadin и Iventense.

Nadin, права си за sleeping dictionary и той така ме успокоява че бързо ще го науча с него  Grinning още повече че засега нямам деца и ще мога да се вглъбя.

Iventse, имам шофьорска книжка взета преди 2 години но ми се събират 20 часа кормуване никога не съм карала сама, но когато бях във Франция видях че движението в по-малките градове не е толкова натоварено и опасно както в София  Laughing, та това ми дава надежда, че мога да не изпотроша колата  Laughing

Видях иначе, че никой не говори английски  във Франция Sad
Т.е с моя мъж на английски си говорим, той е един от малкото французи, които харесват този език.

Мислим към лятото да се пренеса окончателно, сега пренасяме дрехи, защото имам огромен гардероб  Laughing, искаме да си купим къща, а аз да изкарам поне 2 нива тук на френски, та стискайте палци дай боже към лятото да ви кажа Bonjour  от Франция:lol:

Споделете мнение, който от където е какво ви впечатли първо във Франция, кои бяха трудностите, скоито се сблъскахте първоначално освен езика, с кое ви е все още трудно да свикнете?

Моля ви споделяйте мнения, ще ми бъдете много многополезни.  Hug

# 22
  • Мнения: 1 325
Jalana, може би си споменала но в кой град ще живеете?Аз съм тук от август, дойдох бременна и хич не ми беше до курсове, а сега и с бебка няма как, но живот и здраве на пролет ще се прибера за няколко месеца и започвам с изучаването на френският Laughing
Иначе говоря немски, но за съжеление не влиза в употреба тук, щом живеем тук трябва да говорим френски Simple Smile
Да попитам мамчета, вие какво давахте за колики? При нас още не са силно изразени но виждам , че си я наболява и и давам мисля че беше Calmosine , другото което ме притеснява е че връща по малко след ядене, тя ми е голяма мързелана и понякога се унася, суче и си го събира в устата без да гълта и после млякото си изтича от устенцата Simple Smile казаха ми че е нормално бебоците да връщат храна ама аз малко се притеснявам дали поема достатъчно.

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 20:59 от mari_rus

# 23
  • Мнения: X
Надин, спаси ми живота! Ще почерпя!

# 24
  • Мнения: X
Мари, за коликите давах Лефакс - немски капки с чуден ефект. Като сравнявам коликите при двамата ми сина, при Бобо не ползвах капки и коликите бяха зверски. С Ники лефакса облекчи положението и коликите бяха леки и свършиха бързо. Лефакс можеш да си купиш от Германия, можеш и онлайн да го купиш. Ето ти една добра аптека, ползвала съм я, бързи и качествени са им услугите.
http://www.versandapo.com/
Търси LEFAX Pump Liquid 100 ml - 2 опаковки са ви предостатъчно, даже едната може да остане.
За връщането на мляко не се тревожи - нормално е и се израства, ще спре от самосебе си до няколко месеца. Винаги слагай под главичката на бебето една по-плътна пелена, за да не сменяш непрестанно завивки и чаршафи.

# 25
  • Мнения: 846
Jalana, може би си споменала но в кой град ще живеете?
Цитат

mari_rus , ще живеем в Мартиг това е много близко до Марсилия точно до морето сме.
На мен ми се искаше поне в Марсилия, като по-голям град да живеем, но моята половинка е крайно против по ред причини. Аз като мома софианка ще трябва да се нагодя към един ритъм на живот, който според мен доста по-спокоен от живота в София.

Много ме впечатли, че не виждам хора по улиците. Гледам автобусна спирка и там няма хора, няма магазини само на определени улички и в сумермаркетите, ако имаш дете няма и къде да го изведеш, задължително ти трябва кола, за да стигнеш до някоя зелена моравка  Cry

Въобще доста различно ми се стори от нашия, като че ли по - социален начин на живот с кафета, молове ресторанти и т.н. Не че и там няма, но като че ли французите са по затворени в семействата си. Може и аз да бъркам  Thinking

# 26
  • Мнения: 846
Съжалявам, нещо имам проблем с цитатите, как ограждате текста?
Не мога да схвана коя е иконката Sad

# 27
  • Мнения: 1 017
Съжалявам, нещо имам проблем с цитатите, как ограждате текста?
Не мога да схвана коя е иконката Sad

Не пиши между скобите и там ще стои само цитирания текст. [ quote ]тук е цитираното[ /quote ], а извън е твоето писане, иконата явно е тази , която ползваш.

Сбъдваща мечти, като идваме другия път в Гренобъл веднага се обаждам  Laughing

# 28
  • Мнения: 3 241
 Jalana, моля. Питай смело, аз в момента си търся работа, т.е. съм често във форума и пиша. От друга страна съм и от година и половина тук, така че са ми по пресни впечатленията.

Аз съм шофьор от доста време и не ми беше странно движението тук, само понякога в Париж трябва да си смел и безразсъден, но предполагам, че ако почнеш по малко да шофираш в ненатоварено време във вашия град, бързо ще свикнеш. Тук шофьорите са доста коректни.

Хубаво ще е да преминеш някой курс по френски в България, поне да имаш някакъв речник в началото. А след това може и на място да се запишеш. Щом знаеш английски, ще напреднеш бързо, има близки неща в двата езика. Според мен френският е доста труден, но на място се учи винаги по-лесно!

Дано лесно се пренесеш, аз също се пренасях поетапно, като единия път беше цяла кола само с мои неща. Като ще сте на юг - май можеш да си спестиш най-топлите дрехи Wink

А какво ме впечатли - обичат да си организират едни големи хранения франсетата, направо да се облещиш. Имат си принципно разни табиети особено в това отношение. Иначе ми се струваха малко хаотични, но при мен това се получи от сравнението с германците. Ако идваш от БГ ще ти се стори хубаво и подредено Wink
И аз съм софиянка, а тук живея в предградие, та на моменти ми се ще да мога да си ходя ей така анонимно сред хората. Но си има и предимства да си на по-спокойно място.

Май много се разписах, ще доскучае темата на другите  Confused

# 29
  • Мнения: 1 325
Мерси Сбъдващи мечти, много ми помагаш със опита си Hug дано да не се налага да го поръчваме, а иначе за колко време долу горе пристига пратката?
Jalana, брат ми и жена му живеят също в Южна Франция в Авиньон, незнам на колко км от Марсилия беше но май не е много далече Simple Smile Аз като сравнително най-прясна тук виждам , че наистина разликата с начина на живот в бг е голяма, но съм свикнала, живяла съм преди това в Германия и малко в Австрия така че навсякъде в Европа има долу горе един начин на живот, ние балканските народи сме друго нещо Laughing

Общи условия

Активация на акаунт