емигрантите: 7% от БВП на Бг

  • 1 891
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 907


А малко off - някой от вас знае ли как може да се плащат сметки в БГ по Интернет - за ток, телефон, парно? По определени причини не мога да пращам пари, а родителите ми се мъчат - и двамата са пенсионери.


Според мен трябва да имаш сметка в БГ, от която да плащаш по ел. начин (не знам точно възможностите, но каквито и да са те теглят от тази сметка). Не зная дали може да се плати с кредитна карта от чужбина (ти това ли имаш в предвид) и не излиза ли това скъпо за такива суми, евтл. поради по-неизгодния курс, който картите прилагат.

# 16
  • Мнения: 6 167
Аз много не разбирам, но да попитам - това са пари само от банкови преводи ли?
Или в тази цифра влизат и носените кеш пари към БГ?

# 17
Аз много не разбирам, но да попитам - това са пари само от банкови преводи ли?
Или в тази цифра влизат и носените кеш пари към БГ?

Про4ети статията. ПиШе си съвсем ясно  Grinning

# 18
  • Мнения: 6 167
да, сори. видях. Twisted Evil
а на теб защо ти се струва тъпичка статията?

# 19
да, сори. видях. Twisted Evil
а на теб защо ти се струва тъпичка статията?

ами заЩото е много повърхностна ... има някаво тълкование и анализ на факти, които не са много убедителни ... а последният абзац е невероятен

"Разразилата се в последните месеци глобална кредитна криза не се очаква да повлияе на притока на емигрантските парите, смятат анализатори. Причината е, че повечето българите, които работят в чужбина, обикновено са ниско платени и те ща се последните, които ще бъдат съкратени. Освен това по-голмята част от тях са в Европа, а не в САЩ, които ще понесат най-сериозните последици от трусовете на финансовите пазари"

 newsm78

# 20
  • Мнения: 6 167
Излиза, че повечето емигранти не са засегнати от тази криза, тъй като са ниска топка.  Laughing
И ще продължат да изпращат парици в рОдината така или иначе.

# 21
# 22
  • Мнения: 907
Излиза, че повечето емигранти не са засегнати от тази криза, тъй като са ниска топка.  Laughing

Ама може ли. Това всеки го знае как са платени бг в чужбина.  Laughing  Money
А втората статия е направо "като капак на всичко". Няма братче вече статистика, умря тя.  Sunglasses

# 23
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
да, сори. видях. Twisted Evil
а на теб защо ти се струва тъпичка статията?

ами заЩото е много повърхностна ... има някаво тълкование и анализ на факти, които не са много убедителни ... а последният абзац е невероятен

"Разразилата се в последните месеци глобална кредитна криза не се очаква да повлияе на притока на емигрантските парите, смятат анализатори. Причината е, че повечето българите, които работят в чужбина, обикновено са ниско платени и те ща се последните, които ще бъдат съкратени. Освен това по-голмята част от тях са в Европа, а не в САЩ, които ще понесат най-сериозните последици от трусовете на финансовите пазари"

 newsm78

Може пък наистина да е така... надявам се Световната банка да има някакви свестни данни, да не си ги смучат от пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт