Първо бебче е Дарина, през АПРИЛ ще са дружина!

  • 11 535
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 306
Bibobibo, амоксиклав и аугментин са с еднакъв химичен състав. Дано да изморите гадините!
Barbie^girl , подкрепям момичетата че е добре да те види лекар. Напреднахме вече, а още не  е време за болезнени контракции.
С бельото и аз съм зле. Купих си две камизоли, съвсем обикновени XL, които много добре ми покриват корема  и кръста - но имаха само в розово Confused Драмата е, че в момента ми става и ми е удобен само един черен сутиен, който ги съсипа, отделно всичките мазила дето си слагам Crazy Онзи ден ходих да си търся черни или шарени някакви тъмни, обаче без успех. Даже една продавачка ме изуми с думите "Ама вие искате да ви покрива корема ли?".

# 31
  • София
  • Мнения: 7
Незнам дали са котракции, защото през цялата нощ ме боля, а не на приливи и отливи.... (не че знам как болят де, само съм чувала) и тази сутрин съм добре... засега, доктора малко ме отсфири като му звъннах, ама пак ще му досаждам по - късно Simple Smile дано само всичко да шест  Praynig Praynig Praynig

# 32
  • Мнения: 439
Вера, направо ме уби  Laughing тази продавачка луда ли е?  Mr. Green "искате да ви покрива корема ли"...ми що пък да не искам??? и ако ние сме големи за няколко месеца, какво ли да кажат наистина дебелите хора  #2gunfire #2gunfire???? С бельото ние все още сме добре, аз накупих доста бикини, които просто са с по-ниска талия и не ми притискат корема, иначе бельото за бременни нещо не ме кефи  Laughing а намерих и потници - памучни при това, но самата материя е като рипс и си се разтягат до безкрай  Mr. Green
Верчо, резултатите ще разбера чак в сряда и дотогава няма да спра да ги мисля, но някак си вярвам в добрия край  Hug
Барби, и според мен иди да те види лекар, така ще се спокойна, а и бебе също   bouquet

# 33
  • Мнения: 200
Добро утро и от мен  Grinning
Аз вечер се задушавам като хапна повече (както снощи) и от кашлицата, но тази вечер да се похваля направо си починах, първо че не се потих, второ не кашлях и съм много свежа днес. Дано антибиотиците да действат вече Praynig Моята бебка от снощи ритка много както преди, много съм щастлива, даже сутринта ме събуди с малките си ритничета  Two Hearts Two Hearts
Барби обади се непременно на лекаря за тия болко-не са хубави!
кали моля те дай линк към темичката да я следя че и аз се интересувам от Шейново и дали може таткото да присъства  Simple Smile
ритка всичко ще е ок при Марков, да пуснеш наистина снимки после  Peace
лорелай стискам ти палци да не  е нещо сериозно  Praynig
Bibobibo и аз съм на аугментин 1г- силен е , и се надявам да спре проблема с кашлицата ми  Praynig
Днес сладка мама ще си види малката бубка, чакаме хубави новини  Party
Да си вземете фотоапаратите на срещата и искам после филмови материали   lalalala  Hug

# 34
  • Мнения: 1 080
Момичета ей сега разглеждам насам натам за овлажнители за въздух и много се двoумя какъв да купя.
Има такива, при които водата ври и отделно има ултразвукови.
Моля ви помогнете ми да избера.
Тези които са ултразвукови - как деистват??? - нещо хич не съм наясно  Embarassed Embarassed Embarassed
Да не са вредни нещо.  newsm78 newsm78 newsm78
И един въпрос към мамите от Велико Търново, ако има такива - знам че е наскоро е отворил някакъв голям детски магазин на два етажа - изключително голям и зареден - има ли такова нещо и ако има къде се намира???!!!  newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 13:06 от stefinka

# 35
  • Мнения: 794
Ася, и аз имам проблем с такова задушаване и съм забелязала следното. Нямам проблеми единствено като спя на дясната страна  ooooh! Иначе дишането си е мъка и като спя на ляво и като спя по гръб. Само дето заради това да не ми се натоварва бъбрека трябва да спя наляво, абе лудница  Crazy

Днес съм при д-р Марков на ФМ Simple Smile Стискайте палци всичко да е наред  Hug

И аз съм като теб - понеже от дете имам пиелонефрит с нефросклероза на десния бъбрек, поради което той почти не работи, трябвало да спя повече на ляво, защото и без това матката прораствала повече на дясно и притискала точно десния бъбрек. Обаче аз не мога дълго да спя на една страна, защото много започва да ме боли тазобедрената става и не се търпи. По гръб пък изобщо не мога да спя, бебето страшно ми тежи, а и имам чувството, че и него мъча и ще го задуша. Затова по цяла нощ се въртя на ляво и на дясно, пък и мъжът ми заедно с мен. Бъзика ме, че сме като кебапчета на скара, постоянно се обръщаме... Joy Joy Joy

И все се каня да ти пиша, пък забравям - това на аватара е дъщеричката ти, нали? Много е красива, направо като кукла. Ако имам дъщеричка, искам да е такава кукла, като твоята!

# 36
  • Мнения: 134
Здравейте  bouquet честита ни темичка прекрастна както винаги  Hug

Сладка Мама много се радвам за Дари  Hug Милата душичка е много силна като мама  Hug


Аз днес ще пропусна срещата защото и двамата с малкия сме болни ,направо ми се гади  Sick  Cry Cry

# 37
  • Мнения: 200
Цитат
stefinka
Вмъкни Цитат
Момичета ей сега разглеждам насам натам за овлажнители за въздух и много се двoумя какъв да купя.
Има такива, при които водата ври и отделно има ултразвукови.
Моля ви помогнете ми да избера.
Тези които са ултразвукови - как деистват??? - нещо хич не съм наясно  Embarassed Embarassed Embarassed
Да не са вредни нещо.  newsm78 newsm78 newsm78
и ние мислихме за таквоз чудо, ама бебка ще се роди на пролет, лятото ще се проветрява често, зимата е по-нужен, особенно както сме  с парно и много се изсушава въздуха. накрая се отказахме да купуваме  Peace

# 38
  • Мнения: 80
Привет от нас Hug
Аз нещо се побърках с темата за спането на бебчетата по гръб и с риск да ви отегча, продължавам с намереното по темата. Рових се в различни източници, включително форуми и всякакви статии и пускам някои интересни неща, които намерих.

Като цяло френските мами също са леко скептични за спането на бебчето по гръб, но в страната текат страхотни национални кампании горещо препоръчващи (почти задължавайки) тази позиция и другите основни правила. Дават се примери как този вид поведение е възприето в страни като Холандия – от 1987 г., Австралия  и Великобритания от 1991 г., САЩ и Швейцария от 92 г., Германия, Австрия, Швеция от 1993 г. и Франция от 1995 г. Има и много реални статистики за намаляла смъртност от 50 до 75% за периода.

- На мамите, които се страхуват, че бебчето може да повърне и да се задави, ако е по гръбче, специалистите отговарят, че то има вроден рефлекс да се обърне настрани.

- За мамите, които се страхуват от деформиране на главичката при позиция само по гръб, се препоръчва въртене само на главата на ляво и на дясно.

- Относно спането настрани – на места категорично се отхвърля, на места се възприема, но най-категорично се забранява спането по корем без лекарско предписание, или без постоянно наблюдение от майката.


За срещата - мен не ме бройте Sad Домашен арест заради контракциите...

За бельото -  аз още в началото си купих един бременен сутиен (памучен, много удобен) и съм много доволна, защото още ми става. Имам и бременни гащи (леко ужасни, тип бабешки), но са памучни, с ниска талия и все пак удобни. Едните бяха 8 другите май към 12 лв.

Усмихнат ден от мен и само положителни емоции пожелавам!

# 39
  • Мнения: 1 080
Цитат
stefinka
Вмъкни Цитат
Момичета ей сега разглеждам насам натам за овлажнители за въздух и много се двoумя какъв да купя.
Има такива, при които водата ври и отделно има ултразвукови.
Моля ви помогнете ми да избера.
Тези които са ултразвукови - как деистват??? - нещо хич не съм наясно  Embarassed Embarassed Embarassed
Да не са вредни нещо.  newsm78 newsm78 newsm78
и ние мислихме за таквоз чудо, ама бебка ще се роди на пролет, лятото ще се проветрява често, зимата е по-нужен, особенно както сме  с парно и много се изсушава въздуха. накрая се отказахме да купуваме  Peace
Да де ама термина ми е за началото на април - тогава времето не е много топло, че да не пускаме климатика, а пък той така изсушава въздуха - не е истина.
Даже искам по-бързо да си купя - за самата мен - не само за бебето, че вече не я издържам тая суша в къщи!!!
Вечер се будя от жажда  #Crazy #Crazy #Crazy

# 40
  • Мнения: 32
Здравейте, за овлажнителите за въздух, твърдо съм решила и аз да купувам. Препоръчаха ми веднъж на Solac, но дали са ултразвукови....не знам. Дори не знам в какви магазини да ги търся.

# 41
  • Мнения: 200
стефинка и у нас е така,  преди живеехме в къща с много влага и мухъл, вечно по пода (беше теракот) събирах вода зимата, и ние за това се преместихме, защото е немислимо да гледаш бебе с тоя мухъл и влага. Сега сме на парно и толкова е жега и суша, и аз спя с една бутилка вода до леглото. Ще видим как ще е и ние може да купим такова нещо, иначе ги гледах в Пигис хаус, имаше такива които овлажняват за 7 и 12 часа, с 1.5 и 2 л вода. Там продавачките са много готини и ни обясниха всичко, даже ни отвориха кутиите да ги разгледаме и прочетем ръководствата на бг. Но за ултразвукови не съм чувала.

# 42
  • Мнения: 3 116
Ася, мда, това е положението, ще се връткаме и ще се печем на бавен огън, но резултата си струва  Hug Иначе да, това ми е дъщеричката, Мая Simple Smile Благодаря за комплимента, на всеки пожелавам такова слънце вкъщи  bouquet

Като заговорихме за първите дечурлига Мая сега е много интересна. Само обикаля около корема ми и пита "Мамо, Алекс няма ли да излиза вече" или "Хайде мамо, отивай в болницата да ти режат корема и да го вадят вече Алекс" (това с рязането на корема предполагам че се е сетила от Червената шапчица), но онази вечер ме стресира с въпроса "Мамо, откъде излизат бебетата" Simple Smile Сега като я попитат каква ще стане като порасне и тя гордо казва "Ще стана мама. Първо ще ми порастнат циците, после коремчето с бебето и цицките ще ми станат още по-големи."  Crazy Имайте впредвид че дечко не е обработвана от нас по никакъв начин и всички тез разсъждения са на базата на нейни си наблюдения Simple Smile Понякога се чудя, какво сме правили без нея, когато не я е имало  Crazy

Мирор, Солак можеш да намериш тук: http://family-bg.com/advanced_search_result.php?search_in_descri … E7%E4%F3%F5+Solac

Пък на мен ми трябва обезвлажнител, че с таз влага в спалнята е ужас  Sick

# 43
  • Мнения: 23
Здравейте мами и от мен!  Hug
Видях, че сте коментирали темата за стволовите клетки и реших да се включа.
Аз в началото бях върл фен на идеята, но в последствие се разрових из нета, и вече не съм толкова убедена. Да не говорим, че цената за съхраняването е доста висока и не е по джоба на всеки, но пък ние сме склонни да даваме мило и драго за децата си (може би точно това използват и фирмите предлагащи услугата  Thinking), така, че тя не е решаващия фактор в случая. Честно казано, това което окончателно ме накара за момента да се откажа е следното интервю с проф.Драган Бобев - това е първият и единствен засега направил присаждане на стволови клетки в България и при това както ще прочетете, те не са били от пъпна връв!

http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=1909

Няколко неща, които ми направиха впечатление от ровенето в нета:
- съхранението на стволовите клетки може да стане за не повече от 18-20г.
- начина по който се съхраняват в БГ предполага еднократното им имплантиране
- за да има ефект лечението с присаждане (дано не ни се случва!) трябва да се направят поне няколко имплантирания
- съществува възможност за тип съхранение позволяващо многократно имплантиране, но естествено цената вече е съвсем различна (никъде обаче не се посочва каква)

Естествено както и за раждането, всяка една от нас ще направи своя избор, но моя съвет е да не се подвеждате сляпо по идеята, а да прочетете повече преди да продължите  Peace

# 44
  • Мнения: 137
ritka, и ние имахме проблем с влагата и си взехме обезвлажнител от Практикер.Събира по 2-3 литра вода на ден и сега няма влага никъде, даже и конденз по прозорците няма, а преди се надигаше паркета под прозорците. Местя го от стая в стая, но поне не обикалям сутрин да търся къде е мокро.  
Stefinka аз съм от Търново има един голям детски магазин Лъки ленд даже е на 3 етажа като на последния е детски кът, но никак не е зареден.На първия етаж има основно играчки и дрешки за по- големи деца/ адски скъпи/На втория етаж е само за бебета- има всичко но избора на колички и легълца е много малък.В Хиполенд е много по- заредено.  

Общи условия

Активация на акаунт