Отговори
# 15
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Алекс закусва попара към 8-9 часа.Попарата я правя непосредствено преди закуската ,но макарони и кус - кус още не съм давала. Отдавна си мисля кога да ги приготвям и може би ще е от вечерта ,че Алекс като се събуди е много гладен.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз сутрешната закуска я приготвям непосредствено преди консумация. Но сина ми пък е от този тип деца които не се сещат за храна, спокойно ме изчаква дори и повече от час.

# 17
  • Мнения: 630
Моята дъщеря си предпочита АМ сутрин и си пие Аптамил 3. Много рядко приема друго за закуска. Щом й харесва, нека си го пие докато иска. Това е моето мнение.

# 18
  • Мнения: 596
Дъщеря ми закусва 250мл Нестле Джуниър + плодове.

# 19
  • Мнения: 2 131
Моят син закусва между 8 и 9 часа и обикновено не е озверял от глад, така че приготвям закуската като стана.
Но се сещам, че би могла да си приготвяш попарата от вечерта - надробяваш сухар, слагаш маслото и сиренето, а на сутринта само завираш водата /бързо става, ако имаш кана/ и заливаш. Е, ще трябва само да почакаш малко да се поохлади. Но, примерно, докато измиеш и преоблечеш детенце, и попарата става готова за ядене. Ако даваш мляко с бисквити, също може да ги надробиш от вечерта, а на сутринта само да ги залееш. Е, за кус-куса вече е друго, там не се сещам идея за бързо приготвяне.

# 20
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
До 1г. и 3 м. закусваше само с мляко Нестле Джуниър.
Заместих го, когато започна да не си го изпива. Замених през ден млякото с друга закуска, а от 2 месеца вече закусва корнфлейкс с пр.мляко, пшеничени ядки с пр.мляко, попара, баничка и пия пр.мляко... понякога закусва и само топло пр.мляко, купих ми каша на Милупа с 7 вида зърна и я разтварям с пр.мляко, млечна каша с бисквити, домашни соленки и чай.....
Скоро мисля да опитам да направя и домашна юфка.

# 21
  • Мнения: 451
Дъщеря ми също се буди озверяла от глад, към 8ч. Често пъти просто забърквам едно АМ, но ако ще давам попара, съм си натрошила сухарите и сложила сиренето в неподсолена вода от предишната вечер. Същото е и с кус-куса, приготвям го предишната вечер, а сутрин само го сгрявам в микровълновата и добавям сирене и АМ.Вода не преварявам от 6-7 месеца поне, давам Девин изворна.Важното при нас е , че ако я сложа на кухненския плот докато приготвам, всичко е ок и си чака стоически. В противен случай буди съседите с писъци и драматичен рев.

# 22
  • Мнения: 1 217
Ами аз редувам попара,кус-кус и попара.
Калоян става към 7.30,излежаваме се до 8,после докато е на гърнето приготвям закуската,и яде в 8.30.
Попарата я правя от вечерта и на сутринта само сипвам гореща вода.
Кус-куса става за 5 минути /този на Плазмон/.
АМ и за мен е най-лесно ама да има разнообразие.

# 23
  • Мнения: 1 701
Някъде от 11-тия мес., когато категорично ми отказа АМ.  Confused
Сега закусва като стане - към 9-9,30 ч.
Обикновено попара със сухари, сирене и масло, баничка с айрян, някакъв печен сандвич...
Много ми се искаше да хапва елда, но след няколко неуспешни опита се отказах - не й хареса.  Sad
Вчера пробвах да й дам прясно мляко, но не би...  #Crazy

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Около 8 месец замених АМ с попара или кус-кус, редувах ги!  Peace

# 25
  • Мнения: 213
Дъщеря ми все още пие АМ сутрин и то с ГОЛЯМО желание  Laughing Още щом се събуди започва да вика да й го направим и докато не го изпие - не може да се говори с нея  Mr. Green
А закусва малко по-късничко - след около 2 часа (млякото си пие около 7 ч.)

# 26
  • Варна
  • Мнения: 773
докато не се откаже сама, нямам никакво намерение да махам сутрешното мляко. Аз не мога да си отворя очите, а какво остава да скоча и да започна да готвя. Shocked  НЕ СТАВА.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря много на всички за отговорите!  bouquet

Реших да не заменям адаптираното мляко, докато не покаже, че не й стига или докато сама го откаже. Така ни е лесно, бързо, тя много го обича, а аз съм изявен мързел и така ми е най-лесно. Blush

# 28
  • Мнения: 3 376
Е,не става въпрос за мързела според мен  Grinning Най-добре е да се вслушваш в детето- щом иска мляко,значи мляко.
Добре,че беше тая тема,защото и аз се бях позамислила-Георги иска само АМ,нищо друго не признава сутрин,но явно има и доста други такива дечица.

# 29
  • Мнения: 2 922
Напоследък заменям сутрешното АМ с друга закуска.
Но пак зависи кога е станала - ако е преди 8, давам мляко, а към 9.30 нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт