супа със сирене,помогнете!

  • 19 159
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
  А като нямам сушени чушки, ако нарежа няколко печени, дали ще стане newsm78. Или пък сурови..........
Със сурови няма да е същият вкус....може би с печени - да. Но нали знаеш, че вкусът на сушените чушки е уникален, то това е най-хубавото на тая супа - в съчетание със сиренето. Ама пробвай с печени - сигурна съм, че пак ще е много вкусно.  Peace

Благодаря ти, ще опитам! Помня един рибник, който баба ми правеше с пълнен шаран в тесто и пак в тестото около него слагаше пълнени с орехи и още нещо сушени чушки. Беше нещо страхотно! Такъв аромат се носеше от тия чушки. Само че, тогава лапах наготово, а сега баба я няма.

# 16
  • Мнения: 3 360
Такава супа не съм опитвала от детските си години.Благодаря и аз за идеите-още утре ща направя!
Цецето-изглежда много вкусно bowuu  bouquet

# 17
  • Мнения: 5 001
Аз се вдъхнових нещо от тази супа със сирене и си направих най-обикновена спаначена чорбичка в която към края прибавих сирене.Е,много вкусно стана....

# 18
  • София
  • Мнения: 614

 и ти ме подсещаш за нова тема- "манджите на баба!"
 

Охх, няма по-хубаво от манджите на бабинка...Наканила съм се да правя скоро "месник" - нещо като домашна баница със свински ребърца вътре. Уникално вкусно нещо! Непременно ще пусна рецептата.

# 19
  • Мнения: 15
МЛЕЧНА СУПА С ГРИС И СИРЕНЕ/ЗА ДЕСЕТ ДЕТСКИ ПОРЦИИ/грис50гр,моркови 40гр,кромид лук 30гр,масло 15гр,мляко прясно170гр,сирене70гр,1 яйце/,рецептата е от единен сборник рецепти за училища и детски градини.Варят се зеленчуците дребно нарязани,прибавя се част от млякото,след като заври на тънка струя се изсипва гриста при непрекъснато бъркане.Отделно се прави варена застройка от яйцето и останалото мляко,разбърква се с натрошеното сирене,добавя се маслото и се обединява с останалата супа.Децата много я обичат.Най вероятно това е харесал сина ти.

# 20
  • Мнения: 1 100
Цеце, сушените червени чушки капия ли са или от лютивите? Извинявам се за тъпия въпрос, ама за сушена капия не съм чувала Rolling Eyes, а ако сложа от лютивите да не вземат да ни изгорят гърлата и да се изложа Joy Така или иначе в момента нямам нито едните, нито другите и ще сложа печена капия, но все пак да науча какви са тия сушени чушки, щом са толкова вкусни! Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 614
Е как бе, мила, не знаеш какво е сушена чушка? Това са си точно сладки чушки капия, които се нижат на връв и се сушат на слънце, не си ли виждала в България?  newsm78 Използват се пълнени и за коледната трапеза, сещаш ли се? Направо ме застреля с тоя въпрос! Че чак се почудих как да ти отговоря   Joy

А, и между другото тая супа е много по-вкусна, ако се яде студена. Ама си е въпрос на вкус все пак, де. Peace

# 22
  • Мнения: 1 100
Виждала съм от малките, лютивите и едни средно големи не знам какъв сорт, ама не ми приличаха на капии, не съм опитвала никога. Все като декорация по механите бяха Simple Smile. Може тия средно големите да са били някакви мини-капии Grinning. Майка ми пълни капия от буркан, а суши само лютиви. Сигурно по нашия край не е популярно. Наесен обаче ще си изсуша да пробваме Grinning

# 23
  • Тук някъде.....
  • Мнения: 77
Аз правя много прост вариант на супата със сирене и става много вкусно: нарязвам една глава лук и 3-4 картофа и ги слагам да се сварят. Овкусявам с подправки:сол, черен пипер и шарена сол, застроивам с яице и още докато е топла слагам сиренето. Понеже прочетох, че синът ти искал жътре да няма нищо LaughingТази е супер, опитайте и няма да съжалявате. Sunglasses

# 24
  • Мнения: 315
Аз правя много прост вариант на супата със сирене и става много вкусно: нарязвам една глава лук и 3-4 картофа и ги слагам да се сварят. Овкусявам с подправки:сол, черен пипер и шарена сол, застроивам с яице и още докато е топла слагам сиренето. Понеже прочетох, че синът ти искал жътре да няма нищо LaughingТази е супер, опитайте и няма да съжалявате. Sunglasses
мерси.ще опитам -това ми звучи вкусно! Grinning
Благодаря ти, ще опитам! Помня един рибник, който баба ми правеше с пълнен шаран в тесто и пак в тестото около него слагаше пълнени с орехи и още нещо сушени чушки. Беше нещо страхотно! Такъв аромат се носеше от тия чушки. Само че, тогава лапах наготово, а сега баба я няма.
и моята баба я няма ,а беше страхотно когато я имаше....
толкова години минаха, а сякаш бе вчера...времето не лекува...

# 25
  • Мнения: 596
Любимата  супа на дъщеря ми. Млечна супа със сирене: Сварява се малко ориз в две чаши подсолена  вода, прибавят се и две чаши прясно мляко, бучка масло и се застройва с яйце, разбъркано със сиренето. За конец - щипка-две риган. Общо взето продуктите са на око.

# 26
  • Мнения: 1 523
И на млечна кухня дават такава бяла супа със сирене и ориз ли,грис ли?Оглеждам се и аз за рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт