Австрия - мами, татковци, дечица и бебоци обменят полезен опит тук!

  • 17 254
  • 276
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Записче от мен с голяма благодарност на Рени за хубавите ни темички   bouquet  bouquet  bouquet
Някой беше писал рецепта за кашлица, може ли да я сподели още един път, че не можах да я открия точно къде беше в старата ни темичка Praynig И ние с Начи кашляме от вчера като бухали, без други симптоми, той има и малко сополи, а аз нямам глас Laughing Но като цяло сме добре, растем и дивеем, станал е 89 сантиметра висок и 13200 кг.
Много се излагам, че така отсвирих последните срещи, обещавам на някоя от следващите да се класираме с Начи. При нас все има някой на гости...
Разбира се, и вие сте добре дошли на гости.
Елфльо, детското отделение в Мьодлингската Терменклиникум има доста добра слава, има много детски лекари и техника, имат и бакериология за изледване на всевъзможни вируси, бактерии и т.н., ние сме ходили няколко пъти там, като се е налагало, и съм доволна от отношението. Защо не пробваш да заведеш там Дани за изследвания. Очевидно нещо те притеснява за детенцето.
На новата ни бременелка - леко бременеене, мила!

# 16
  • Виена
  • Мнения: 1 247
РосиHug Следващия път лично ще те държа в течение по телефона! Но все пак Илианка беше пуснала съобщение в темата. Кой не си чете форума, а? А?  Mr. Green Ще има двойка и отсъствие!  Joy Joy Joy
Вели, разгеле, идентифицира се! Сега остава и да дойдеш на срещата в понеделник, която още не знае къде ще бъде, и ще трябва да оставим знак със спрей на някоя стена в чест на появата ви с Начи  Mr. Green Хайде, оздравявайте бързо, да сте фит за понеделник.
Джиджи да си носи ножицата, че като гледам, няма насмогване на желаещите за нови прически!

# 17
  • Мнения: 339
ааааа аз не съм за прическа пу пу поне за сега, но някой ден ... Mr. Green

# 18
  • Мнения: 957
Рени, моля моля! Не си имаме зъбче, а зъбчета Naughty

Вели, отказвам се вече да влача Бомбю по болници. Всичко изследвахме и е на ред. Ще чакам да се оправи от самосебе си. Дано да е скоро.
Вие се напънете пък се появете на среща,че ни липсвате вече.

За мястото на срещата, на мен Лайнера си ми харесва. Има хапване, пийване, къде да си преобуеш детето, на лесно място е...

Ние пък сега ново двайсе! Имаме си млечница. Май е от биберона (така ли се пише?). Тръгнах днес да му изварявам всички пластмасови играчки и половината се скапаха. Евтини китайски боклуци!

Да ви питам за акото на детето след захранване. Колко и как изглежда като консистенция ( извинявам се за въпроса )? Нашето е значително по гъсто от пюре. Може да се моделира  Mr. Green Rolling Eyes т.е. да си направиш топче от него например. Mr. Green Mr. Green Sick
Това не е запек, нали? Искам да му дам ориз, ама с тази гъстота ме е страх да не стане още по гъсто. Като количество е колкото орех или може би много малко повече. Иначе голямо ръмжене пада като дойде време да ака Shocked Mr. Green

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 11:22 от elfljo

# 19
  • Мнения: 153
Ей, снощи мислех да пиша, но ме досрамя, само мои постове. Сега поглеждам и изненада, колко много сте писали Hug
Роси, мислех че ще си на срещата и се канех да питам какво става с теб, но закъснях с около 1 час  Mr. Green и съм забравила. Добре че се появи. Ако не можеш в понеделник, казвай кой ден можеш, може да се срещнем и два пъти за една седмица, лошо няма Wink
Душето, да оздравявате и ще се радвам да се запознаем Hug
elfljo, и аз влачих Виктор за щяло и нещяло и като се отказах, тогава му мина пу-пу. Дано и при вас да е така. За акото незнам  Thinking. Ние днес почваме с морковите, пък да видим.
За срещата говорихме с Рени и Джиджи нещо друго, но не се уточнихме, така че съм съгласна за Лайнера. Остава някой да каже и в колко часа  newsm78
Денят обещава да е    Nature Sun With Face, дано да е и топло. Приятен ден от мен newsm49

# 20
  • Vienna
  • Мнения: 261
Elfijo поздравявам те за това решение. Консистенцията е такава каквато си я описала, с времето и мириса се променя (да ти е сладко!).  С ориза почни по малко или вместо ориз вземи просо (Hirse). То не запича.  Но вземи от готовите каши (Alnatura), защото другия може да нагарча.  Иначе как е коремчето? 
В понеделник може и аз да се появя след обяд.

# 21
  • Мнения: 214
И а3 да се 3апиШа в новата тема. Софиа беШе болна, дигна до 41 градуса, та слагах свеЩи4ки и правех компреси от оцет. Сега е по_добре. 3а понеделник, мн бих се радвала да дойдем и ние,но 3асега все оЩе ниЩо не обеЩавам.

Джиджи, и а3 смятам да потърся услугите ти, да не се редим на опаШка при теб...

elfljo, така както описваШ, според мен не е 3апек, нормално е със 3ахранването, да се промени и акото. Ако редовно си ходи по нужда, мисля 4е няма проблем.

# 22
  • Мнения: 1 951
За теzи които се чудеха, аz съм  новото попълнение  Laughing За съжалние обаче Ще е само едно бебче  Sad

Виенчанки, благородно ви zавиждам, и аz искам да ходя по среЩи  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 343
хайде и аз да се запиша в новата тема.

галя, редя се на опашката...  кога имаш време???пък и да се видим малко.

ние още нямаме зъбче. хапваме оризова каша с пюре от ябълки, морковите ги плюеме в лицето на мама Laughing и акото е по стегнато.


марински, лека бременност и от мен.

лъки, добре дошла.

жени, благодаря за отговора.



Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 21:45 от deiana

# 24
  • Мнения: 439
Здравейте,
ако разкараме тази бухаща отвратителна кашлица до понеделник, ни бройте и нас  Laughing
Роси, искам и аз такава лентичка, но при мен килограмовите измерения са доста по-нагоре, за съжаление  Sad Кърмиш ли още?
Илиянче, напълно те разбирам, просто искам да съм от помощ. Всичко му е наред на Бомбю, ще ги израсте тези временни оплаквания Laughing
Джиджи, и аз плача за подстригване  Sunglasses

# 25
  • Мнения: 81
Всички желаещи ще подстрижа имам време,само едно преместване във четвъртък ме чака и съм ваша,това е новото при нас имаме нова къща най после.Оставям ви телефона си 06608100736,звънкайте и когато кой може ще нагласяме.Най интересното е,че се оказах и мазохистка бабата пак пристига ,еми сами няма да се оправим и щем нещем и се обадихме,няма да ви казвам как засия,пък и условия взе да поставя.Ма ние мълчим и се съгласяваме,че зор Mr. Green,в крайна сметка за две седмици все ще се постарая да съм културна и да не я изям,жената идва да помага все пак.

# 26
  • Мнения: 1 951
Вече zапочвам с въпросите  Grinning

То е малко далечно оЩе, но ми е интересно... Чета че в България всички перат детските дреШки с бебеШки прахове, тук обаче ми се струва, че не съм виждала такива? Или не съм гледала където трябва? Вие с какво перете?

Джиджи не ти ли се раzхожда към Инсбрук  Laughing ? Косата ми е ужасна, а всеки път като отида тук на фриzьор се ядосвам  #Cussing out

# 27
  • Мнения: 957
Марински, има прахове, които са sensitiv или ultrasensitiv . Аз перях с персил сенситив и с един от ДМ "денк мит ултра сенситив". От известно време пера с орехи ( супер екологично ) и съм горе-долу доволна как изпират.

Като гледам каква опашка е при Гиги се замислям за фризьорски курс  Sunglasses Да има конкуренция, де  Mr. Green
 
Нашият татко замина днес за Германия и ще го няма чак до четвъртък вечерта. На някой ако му се идва на гости да заповяда ( разхвърляни сме, но пък гостоприемни Grinning)

Да ви препоръчам една книга "Lieben-ermutigen-loslassen , Erziehen nach Mintessori " от Heidi Maier-Hauser. Много хубави неща пише за това, как да си възпитава човек детето. Описани са много ситуации и съвети как да се реагира. Въобще страхотна книжка! На мен ще ми стане настолна книга за възпитанието на Бомбю. Само трябва да накарам и таткото да я прочете.

# 28
  • Мнения: 619
Ами то днес е ужасна буря, май и за утре прогнозите са такива...ще си правите ли среща все пак?
Къде се намира този Лайнер? \как звучи на български само.... Joy\
Аз не обещавам да дойда, но в някой от следващите слънчеви Понеделници...

# 29
  • Мнения: 81
А Elfljo,ще те бия Mr. Green,ти стани козметик или манукюрист или визажист и така ще се допълваме.

Общи условия

Активация на акаунт