Как приемат соковете бебоците ви?

  • 1 397
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 881
Цитат на: vergilia
Здравей, Небесна

Възможно е ябълката да е кисела.
Моя беб много обича сок от ябълка, но определени сортове не му харесват никак- не са сладки. Опитвай винаги сокчето преди да му го дадеш. Ако пак не одобри, изчакай, другите мами са обяснили добре защо...
Успех  Laughing



Ами не са кисели, пробвах и със жълти , и с червени, и с круша, ефекта е един и същ, плюва, пищи:(

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние вече повече от месец и половина пием сокове и стигнем ли до ябълка - задължително бебко има киселини

ако сега дадеш от тези нитратки абълки - дето са като дини големи  Thinking  по добре сокче!

# 17
  • Мнения: 1 881
Цитат на: catnadeen
ние вече повече от месец и половина пием сокове и стигнем ли до ябълка - задължително бебко има киселини

ако сега дадеш от тези нитратки абълки - дето са като дини големи  Thinking  по добре сокче!


И аз това се чудя, то повече нитрати май има в тези плодове, отколкото витамини, защо ли педиатрите настояват:(

# 18
  • Мнения: 255
Здравей. Мисля,че щом детето ти не иска сок значи не трябва да му даваш Confused По-скоро изчакай още месец и почни директно с плодови пюрета вместо сок. Понякога това е по-добре и за стомахчето на бебо. Поне при нас беше така. И до ден днешен почти не давам сокове Wink

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
пробвай със сок от банан
лека полека по мъничко - до една трета от сока

ако много не иска и повръща - не бързай - както ти писах - ползата ще е нищожна спрямо загубите и проблемите  Wink

Успех!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Наскоро преглеждах една известна книга за захранването на бебетата и там пишеше, че до 6-тия месец е по-добре бебетата да ядат готови сокове и пюрета. Мисля, че са по-добре адаптирани, аз съм давала само Хип. Иначе, ако нямяш сериозни причини да даваш сок, по-добре е да изчакаш. Аз дадох сок в 4-тия месец, преди това пюре и нямаше проблеми. А вода почти не пие и си мислех как ще я кареме със сока, но й хареса.

# 21
  • Мнения: 1 464
Имахме проблеми отначалото с тия сокове и сега Сок НЕ ПИЕ
ама никакъв,толкова ги е намразила.Затова по-добре изчакай,и след 1-2 месеца да го дадеш не е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт