Имаме проблем с проговарянето!

  • 2 691
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 196
  Ох много ви благодаря за отгорворите! Вие сте страхотни! Заредихте ме с оптимизъм и добро настроение. Облекчение е ,че  споделих мъката си. Вече не мисля, че имам някакъв проблем. Иска се търпение и дерзание.
   Много здраве на вас и децата ви        bouquet

# 16
  • Мнения: 941
по принцип знам че децата проговарят към втората година, някои по рано, някои по късно, на вас определено ви е раничко, има деца на вашата възраст и една дума не искат да кажат

# 17
  • Мнения: 9 903
моят е на 2 години и 3 месеца. Оправя се само с да и не. Дори мама и тати не казва, не иска. Имитира 5 животни и толкова. Даже не мога да си го представя говорещ с членоразделна реч Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 371
Не съм компетентна, но май е рано да говори, колкото ти очакваш.

На моя приятелка детето й на три години проговори.  Shocked Дотогава само нещо мъцаше. И след това, като се отприщи. Думата не можеш да вземеш от това момиче. Вече е девет годишна и е отличничка.  Grinning

# 19
  • Мнения: 4 362
Дъщеря ми е на година и девет и още не може да казва доста думички или ако казва то  нищо не и разбирам и така си говорим на иджикитайски  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 39 772
Аз като написах, че Дияна ни е изненадала с изречение не значи, че мама не играеше ролята на онлайн преводач. Най-смешно бебе по магазините, защото Дияна използваше смешни думички за почти всичко. Даже и сега на моменти при бързане така размества буквите на някои думи, че дружно се хилим у дома.

# 21
  • София
  • Мнения: 663
дъщеря ми е на 2год. и нищо, ама нищо не казва (дори и животни не имитира)-няма мама, тати, баба или деди, нищо!!! не иска и да повтаря думички. четем приказки, пееме, гледа детски, но нищо...
ама нито дума, само слуша и виждам че разбира всичко (дори и като говорим с бабата за брат й, да го сложим в проходилката-веднага търчи и я бута до мен, носи му буйките и подобни- разбира и следователно чува, но абсолютно нишо не казва).скоро се надявам да каже нещо все пак Embarassed Embarassed Embarassed

# 22
  • Мнения: 64
Няма място за притеснение. За патология на речта се смята чак след 3 годишна възраст. Но твоето момченце се развива добре за възрастта - така например на 1 годинка детето трябва да използва 1 или 2 думи, да следва прости инструкции (“Ела тук”) и да разбира елементарни въпроси (“Къде са ти обувките?”). На 2-3 години детето следва да е в състояние да съставя кратки изречения – от две-три думи и да може да изпълнява последователни инстукции.

# 23
  • Мнения: 4 965
Няма място за притеснение. За патология на речта се смята чак след 3 годишна възраст. Но твоето момченце се развива добре за възрастта - така например на 1 годинка детето трябва да използва 1 или 2 думи, да следва прости инструкции (“Ела тук”) и да разбира елементарни въпроси (“Къде са ти обувките?”). На 2-3 години детето следва да е в състояние да съставя кратки изречения – от две-три думи и да може да изпълнява последователни инстукции.

 Peace

Моите започнаха да говорят след 2,5 г. Даже и сега на моменти едната говори като бебе /когато се лигави/, но след 3-тата годинка такова плямпане започна, че чак ми идва да им запуша устите понякога. Joy

# 24
  • Мнения: 8 999
Рано му е да проговаря. Притеснявай се ако до 2.5 - 3г. не е проговорило детето. Тогава е добре да потърсиш съдействие от психолог и логопед.

# 25
  • Мнения: 252
Ние утре ставаме на 2 годинки ама още не говорим . Казва някоя друга думичка , надявам се скоро да говори повечко. Не се притеснявам и това ще стане.

# 26
  • Мнения: 1 197
Мисля,че при всяко дете е индивидоално Naughty

# 27
  • Мнения: 4 451
Като майка на дете с говорни проблеми (хиперактивност и дефицит на внимание), ще ти кажа че действително е прекалено рано да се притесняваш. Това, че детето все пак изговаря няколко думички е нещо. Grinning Винаги личи, когато детето има проблем. То не "мъцка", не "ъка", не сочи с пръстче, когато иска нещо. Не разбира кратки команди и не ги изпълнява (дай шишето, донеси топката, колко голям ще пораснеш и т.н. и т.н.). Не се опитва да комуникира по никакъв начин, да привлече внимание, изглежда безразлично към околния свят. Казвам всичко това, защото съм го преживяла.
Така че успокой се, така както разказваш всичко ми изглежда нормално. Малко е детенцето, не можеш да изискваш от него много по отношение на говоренето. Ако на 2,5г. положението е същото, тогава би могла да потърсиш съвет и помощ. Успех! Hug

# 28
  • Мнения: 516
Дъщеря ми е на 1 година и 7 месеца и е в същото положение. Всичко разбира, но казва само мама и имитира няколко животни. Ходим на логопед, защото и без друго е на комплексна рехабилитация. Успокоиха ме ,че след като изпълнява команди и осъзнава какво и говорим,няма проблем. Просто сме я направили мързелива в стремежа си да и угодим. Като посочи нещо и почва да мрънка и го даваме. Подходът бил да и го дадем,след като е казала "дай " или поне сричка от това,което желае.

# 29
  • Мнения: 9 903
добре, но колко време ще отнеме детето да назове искания предмет? При нас не се е получило нито веднъж. Просто се фръцва и си заминава/в случаите, когато не се хвърля да реве с искрени сълзи Simple Smile/

Общи условия

Активация на акаунт