Условия за прием в детските заведения в СОФИЯ

  • 25 007
  • 567
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 886
Хайде стига с това крещене, стрелби и пр.
Трябва да има някакви правила и критерии. Съжалявам, че теб не те устройва, но каквито и да бъдат винаги ще има недоволни. И на мен много неща не ми харесват, но няма как да се угоди на всички. 

Темата е за разясняване на условията по прием, а не за оплаквания.

Тябва да има правила да но никой не е длъжен да решава кое дете къде ще е това единствено има право родителя и да поясня НЕ КРЕЩя.Всичко идва от тези дето си пълнят джобовете .От много загрижената ни и добре упрявлявана страна

# 16
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Тябва да има правила да но никой не е длъжен да решава кое дете къде ще е това единствено има право родителя и да поясня НЕ КРЕЩя.Всичко идва от тези дето си пълнят джобовете .От много загрижената ни и добре упрявлявана страна
Главните букви

Освен в краен случай, считайте ги за забранени. Редовните букви маркират нормален тон на изразяване. Според практиката, всичко написано с големи букви се приема като върховна степен на акцент, разбирай "крещене".
Използвайте главните букви там където обикновено им е мястото - в началото на изречения, имена и т.н.
Сега си погледни поста по-горе - от размера на шрифта на копирания/цитирания текст, постоянно главните букви, емотиконите ( и един стига, не е нужно всеки да е по 2-3 пъти) Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 173
Разбира се, че всеки родител решава сам за своето дете, но само когато са неща, които зависят пряко и единствено от него.
Когато искаш да се възползваш от някаква друга система и услуга си длъжен да се съобразяваш с нейните изисквания.

(Според правилата на форума писането с главни букви е крещене и не се препоръчва.)

За да не разводняваме темата с излишни коментари смятам повече да не дискутирам тези неща.

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 153
Разбира се, че всеки родител решава сам за своето дете, но само когато са неща, които зависят пряко и единствено от него.
Когато искаш да се възползваш от някаква друга система и услуга си длъжен да се съобразяваш с нейните изисквания.

(Според правилата на форума писането с главни букви е крещене и не се препоръчва.)

За да не разводняваме темата с излишни коментари смятам повече да не дискутирам тези неща.
Не се сърдете на DIVA_ORHIDEQ, аз съм била в същата ситуация - синът ми е роден на 19.01 и аз доста се замислях дали да тръгне на училище от 6г.и 8мес. или на 7г.и 8 мес./мисля че и в двете възрасти 3 месеца не са от значение/. Още от яслата се опитвах да го преместя в по-горна група, но не ми разрешаваха /в две градини/. Сега е предучилищна и вчера ми каза, че е най големия в групата. Моето предимство е, че е момче, а тяхното развитие в тази възраст е малко по-назад от момичетата и се примирих някак си. Аз също съм родена началото на януари и съм тръгнала на 6г.на училище /както и много други деца като мен/ и просто не си представям ако бях тръгнала една година по-късно - щях да умра от скука.
Съжалявам за дългия пост, но този въпрос трябва да има решение, както и отварянето на нови дестки градини.

# 19
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
 DIVA_ORHIDEQ, ние сме на подобен хал като теб, само че без по-големия брат, та много добре те разбирам. Децата родени в началото на годината вече са тотално лишени от избор, родителите им де...И моето дете ще тръгне на градина на 3г7м и на училище на 7г7м, това е тотално безумие според мен и немога да направя АБСОЛЮТНО НИЩО (тук крещя) за да го променя. Да не споменавам, че майка ми е учителка в детска градина и винаги съм си мислела, че веднъж в живота си ще се възползвам от привилегия. Да, ама не, нищо не може да се направи. За два въшливи месеца, губим цяла година....

# 20
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...................
При крайното класиране се гледа часа на кандидатстване във всяка отделна градина.

Това  е много важно!  Peace

# 21
  • Мнения: 296
За децата родени в началото на годината- тъй като и ние сме " на този хал",  мисля че е уместно всеки заинтересован да се обади в общината, в министерство на образованието и до какъвто телефон и среща се докопа, за да стане ясно, че е проблем. Аз се обаждах на телефоните от това място http://www.sofiaculture.bg/index.php?show=obrazuvanie , да е ясно, че проблем има.

Пак да кажа, хем е ясно, че места в детските градини и ясли няма, хем зор да стоят децата по още една година допълнително и да заемат места...Просто няма логика и ако им се обясни на власт имащите по няколко пъти може и да схванат идеята...
Ако някой може да даде и друг телефон на който да си споделя проблема ще съм благодарна!
Хубав ден за всички!

# 22
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
На тези телефони аз звънях вчера...Както се сещаш, нищо не постигнах. Такъв бил правилника..Не сме знаели какво искаме...Нали сме искали еднакви правила за всички...

# 23
  • София
  • Мнения: 545
Ок не е добре така. Дай предложение как да стане
ясла : от- до
1ва група: от- до
и т.н.

# 24
  • Мнения: 3 886
Ок не е добре така. Дай предложение как да стане
ясла : от- до
1ва група: от- до
и т.н.
гледаи сега в нащата градина имаше следните групи 1а,1,2,3и подготвителна 4 тата група
тоест  1а е м/у 2 и 3
1гр е м/у 3и 4 г
2 ра  е  м/у 4 и 5
3 та м/у5и 6
и 4 тата е м/у 6 и седем години  когато са за училище
Не ми е ясно до сега нямаше проблем в детската  градина имахме си я 1 а група Защо я махат обаче??????????? единственото изискване е да е без памперс и да може да се храни ееееееее ние го можеме .Синът ми успя да влезне  без проблеми и ПАК не ми се нрави че ще тръгне на училище на 7 г7 месеца но пък е момче.Но за Нея няма да се съглася да стане това.Ето разпределението на групите.Като казвам между 2и 2 години това значи от началото  на даден набор до края му Peace PeaceИ пак се получава разлика примерно моето е началото на  2006 твоето е края на 2006е???? защо дане може децата ко ито са примерно януари и февруари  да се приемат с набор 2005?Виж аз не виждам разлика за 28 дена или 1 месец но 12 месеца вече си е много

# 25
  • Мнения: 296
За 1 ва група на Детски градини приема на деца да е за тези, които навършват 3 години в рамките на учебната, а не календарната година.
До сега прехвърлянето на децата ставаше по средата на учебната година, като навършат 3, сега с новата система просто да си почват 1 ва група и проблема е решен!
Просто кратко и ясно, от там нататък си продължават по тази схема и на училище децата тръгват от 6 години и няколко месеца, до 7 години и няколко месеца, а не 8 годишни...

# 26
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
За 1 ва група на Детски градини приема на деца да е за тези, които навършват 3 години в рамките на учебната, а не календарната година.
До сега прехвърлянето на децата ставаше по средата на учебната година, като навършат 3, сега с новата система просто да си почват 1 ва група и проблема е решен!
Просто кратко и ясно, от там нататък си продължават по тази схема и на училище децата тръгват от 6 години и няколко месеца, до 7 години и няколко месеца, а не 8 годишни...

А баш! Изпревари ме..
Какво по-логично от това?! Защо за отправна точка се приема 1 януари, като приемът е от септември?!?!

# 27
  • Мнения: 47 983
проблема с децата, родени в началото на учебната година, КОИТО ПОСЕЩАВАТ ЯСЛА ВЕЧЕ, е че ги изписват или в деня на навършване на 3 години или в най- добрият случай през юни месец, както е по една наредба
да, но от юни до септември какво правим, все пак сме на работа, а детето не посещава нито сборна ясла, нито сборна градина- щото приема е септември
ЕТО ТОВА Е ПРОБЛЕМА на децата родени в началото на годината
писах и мейли, и звънях, ами досега НИЩО

# 28
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
mamavassi, каката ми е на 3г 7м. Когато юни навърши 3г не я изписаха от яслата. Дори ми дадоха възможност да посещава дежурна ясла до септември. Дано се запази този принцип.

# 29
  • Мнения: 47 983
да, но в наредбата пише ДО ЮНИ месец, тоест ако директорката няма желание, може да го изпише дори в деня на навършване на три годинки
да напишат нова наредба, и да се знае, като са почнали да въвеждат правила, а не да разчитам пак на връзки и корупция Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт