Условия за прием в детските заведения в СОФИЯ

  • 25 102
  • 567
  •   1
Отговори
# 75
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
и пак да питам  Laughing кога е началното и кога крайното класиране за съответното одз?
http://www.sofiaculture.bg/files/RED_ZAPISVANE_DETZA.doc

# 76
  • Мнения: 700
"Йорданов припомни, че регистрирането в единната система се извършва само веднъж и то може да стане и сега, но кандидатстването ще става след 9.00 на 4 февруари."
Цитат от днес.бг

"Важно!!! Регистрация на деца и кандидатстването в детски градини ще започне на 4-ти февруари 2008 година от 9:00 часа."
Цитат системата

Дали разминаването се дължи на журналистическата "адекватност" или г-н Йорданов наистина е изтърсил такова нещо newsm78

# 77
  • Мнения: 123
Това че можеш още сега да се регистрираш и аз го чух,но не е вярно. А последен въпрос. Като се подредят градините една под друга има ли краен бутон който натискаме за излизане от системата или не.Оставяме ги така подредени и така ли... newsm78

# 78
  • Мнения: 700
Това че можеш още сега да се регистрираш и аз го чух,но не е вярно. А последен въпрос. Като се подредят градините една под друга има ли краен бутон който натискаме за излизане от системата или не.Оставяме ги така подредени и така ли... newsm78
И аз това се питам, няма ли бутон "потвърди" или "изпрати", който да натиснеш или нацъкваш "Кандидатствай" и си излизаш newsm78
Един такъв завършващ бутон е нужен и с оглед на пренареждането след "Кандидатствай". Аз така мога да вляза след 2 дни и да пренаредя желанията. След още два пак. Кога е крайния момент за потвърждаване на кандидатурите и тяхната подредба?

# 79
  • София
  • Мнения: 672
Това че можеш още сега да се регистрираш и аз го чух,но не е вярно. А последен въпрос. Като се подредят градините една под друга има ли краен бутон който натискаме за излизане от системата или не.Оставяме ги така подредени и така ли... newsm78
И аз това се питам, няма ли бутон "потвърди" или "изпрати", който да натиснеш или нацъкваш "Кандидатствай" и си излизаш newsm78
Един такъв завършващ бутон е нужен и с оглед на пренареждането след "Кандидатствай". Аз така мога да вляза след 2 дни и да пренаредя желанията. След още два пак. Кога е крайния момент за потвърждаване на кандидатурите и тяхната подредба?

И аз мисля,че един бутон за потвърждение е необходим. Иначе оставам с впечатление, че след като нацъкаш кандидатстванията следва изход от системата.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 230
Един такъв завършващ бутон е нужен и с оглед на пренареждането след "Кандидатствай". Аз така мога да вляза след 2 дни и да пренаредя желанията. След още два пак. Кога е крайния момент за потвърждаване на кандидатурите и тяхната подредба?

Желанията могат да се подреждат и пренареждат неограничен брой пъти до 31 май, когато е крайния срок за кандидатстване.
Но имайте предвид, че часа, в който е кандидатствано за определено ДЗ се запазва независимо от преместването му.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 877
Случи ми се нещо, което меко казано ме вбеси.

Откакто отвориха системата за преглед, до преди седмица-две, в едно от ОДЗ-тата, които бях избрала имаше 6 свободни места в 3-та група. Познайте колко се шашнах, когато вчера отново отворих въпросното ОДЗ и там вече имаше 0 свободни места #Cussing out. Не знам какво да мисля просто... Написах им гневно "запитване", но едва ли ще ми отговорят понеже бях пуснала едно (което си е доста процедурно и важно) още на 06.01 и досега никой не благоволи да ми отговори...

# 82
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Eiphnh, не знам дали си прочела това:

Цитат
Свободните места качени в сайта са въведени от директорките и са реалните. Предишната информация за свободни места беше от приема 2007 год и беше само за пример, даващ възможност за разглеждане на сайта. Общината проверява свободните места, които се обявяват от директорката - тя не може своеволно да си заяви 5 свободни места и да скрие 20 за вътрешни хора и спонсори.

# 83
  • София
  • Мнения: 545
Случи ми се нещо, което меко казано ме вбеси.

Откакто отвориха системата за преглед, до преди седмица-две, в едно от ОДЗ-тата, които бях избрала имаше 6 свободни места в 3-та група. Познайте колко се шашнах, когато вчера отново отворих въпросното ОДЗ и там вече имаше 0 свободни места #Cussing out. Не знам какво да мисля просто... Написах им гневно "запитване", но едва ли ще ми отговорят понеже бях пуснала едно (което си е доста процедурно и важно) още на 06.01 и досега никой не благоволи да ми отговори...

По-добре звънни на директорката и я попитай  Peace

# 84
  • Мнения: 3 695
Ако имаше някакъв окончателен бутон, щяха да го опишат в инструкциите за ползване.
Така, че според мен няма такова нещо.  Naughty

# 85
  • София
  • Мнения: 545
Това че можеш още сега да се регистрираш и аз го чух,но не е вярно. А последен въпрос. Като се подредят градините една под друга има ли краен бутон който натискаме за излизане от системата или не.Оставяме ги така подредени и така ли... newsm78
И аз това се питам, няма ли бутон "потвърди" или "изпрати", който да натиснеш или нацъкваш "Кандидатствай" и си излизаш newsm78
Един такъв завършващ бутон е нужен и с оглед на пренареждането след "Кандидатствай". Аз така мога да вляза след 2 дни и да пренаредя желанията. След още два пак. Кога е крайния момент за потвърждаване на кандидатурите и тяхната подредба?

И аз мисля,че един бутон за потвърждение е необходим. Иначе оставам с впечатление, че след като нацъкаш кандидатстванията следва изход от системата.

Абсолютно правилно  Peace
Май и преди бях писала, че след "цъкване" върху бутона Кандидатствай вече желанието е така да се каже заведено в системата нищо повече не е нужно

# 86
  • sofia
  • Мнения: 8 955
....А това, което възмущава и други родители, е че в тази яслена група има деца, които не са от нашия район....струва ми се, че тази идея с махането на районирането не работи много добре....
Всеки от своята камбанария.....В нашия район няма нито една ясла, всичко са ЦДГ. Живея в Герман, където е ЦДГ....В Панчарево е ЦДГ, в Горубляне е ЦДГ, в Лозен е ЦДГ....Баткото ми ходеше на ясла в Изток (по месторабота), другите ми варианти бяха по пътя да го дам в Младост 1.
За малкия ще подавам молба за детска в зависимост от това къде ще тръгне баткото на предучилищна (примерно). За момента и двамата са си вкъщи.

# 87
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Аз също мисля да настоявам да приемат дъщеря ми в 1-ва група,макар че е родена януари 2006г.
Кака й е в момента втора група и имам предимство в това отношение,но.........
Обаче друго се сетих:да настояваме толкова мами с деца родени началото на следващата година и представяте ли си накрая да ги приемат,а да се окаже,че не могат да започнат 1-ви клас по-рано.................... newsm78
Някой дали е проучил този въпрос?
Успех на всички newsm10 newsm10 newsm10

# 88
  • Мнения: 48 104
тогава имаш алтернатива- или повтаря предучилищната в градината, или кара предучилищна в градината и после 1 г предучилищна към училището  Wink
Аз също мисля да настоявам да приемат дъщеря ми в 1-ва група,макар че е родена януари 2006г.
Кака й е в момента втора група и имам предимство в това отношение,но.........
Обаче друго се сетих:да настояваме толкова мами с деца родени началото на следващата година и представяте ли си накрая да ги приемат,а да се окаже,че не могат да започнат 1-ви клас по-рано.................... newsm78
Някой дали е проучил този въпрос?
Успех на всички newsm10 newsm10 newsm10

# 89
  • София
  • Мнения: 250
Някой може ли да отговори на зададения по-горе въпрос:
Как е възможно за ЦДГ (няма ясленска група), за първа група да има обявени места, а на графата свободни места да има 0?

Общи условия

Активация на акаунт