Помощ за видеокамерата...

  • 15 015
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 612
Намери си pinnacle studio 9 - най-добрия непрофесионален софтуер.
Само, че има един проблем. Използваме pinnacle само като кепчър.
След това записа го правим с InterVideo WinDVD Creator 2, който вървеше към нашто дъно.
Не използваме кепчъра на WinDVD з-о имаме същия проблем като теб - сваля на много ниска разделителна способност.
Докато pinnacle сваля с максималната резолюция, която позволява камерата.
Само, че pinnacle сваля един филм от 1 час на диска като файла заема около 13 GB. Това е условието за качество.

# 16
Прави сте за Pinnacle studio 9 - пробвал съм доста софтчета за тая цел - този се оказа най-добрия. Обаче се пригответе с един хард диск от 80 GB свободен - като свалиш 2-3 касети от по 1 час и решиш да ги обработиш, и добавиш ефектчета и DVD менюта определено ти трябват над 50 GB свободни. Резултата си заслужава - всичките си касети съм ги драснал на DVD - предварително се убедих че плейра ми ги поддържа. Единственото за което ползвам Nero е да запиша самия диск - след като изгорих един диск с Pinnacle (беше сложил няколко файла които не трябвало да са на диска - Nero ме предупреди, ама не послушах първия път) ползвам само него за запис. Винаги е по-добре да се сваля на диска с DV качество и после да си правиш каквото поискаш - DVD, VCD, SVCD, VHS. А за кабела и firewire картата - ако няма такава, най-добре е ако не разбирате от компютри да го закарате в някой сервиз да го свършат това - има доста видове и кабели и карти, да не се набутате.

# 17
  • Мнения: 772
С Ulead грижи няма никакви.

# 18
Моят компютър е оригинална холандска конфигурация на ХЮЛЕТ ПАКАРД - Пентиум 4 със скъпа карта и дори и със  Windows Movie Maker прави качествени клипове доста бързо. Моята карта директно обработва видеото и го превръща във формата , който искам.Проблема е, че не всички формати могат да се четат от DVD плеър.На 1 СД се събира 40 минутен филм със добро качество, а времето за обработка е общо около 1 час.

# 19
   Аз имам следните въпроси и ще бъда благодарен ако някой ми помогне. Имам дигитална камера sony. Свалям филмчетата с Ulead Video Studio 7, правя си клипчета,монтажи и т.н. Въпроса ми е следния: В какъв формат е най-добре да се извършва свалянето-Digital,MPGE,AV....? И какво качество трябва да се зададе при сейването на готовия вече проект,за да може след това да се запише на СД във VCD. Въпроса може и да е тъп, но съм извъртял сумати варианти, но качеството на получения диск е доста незадоволително. Вероятно нещо пропускам. Наистина ще съм благодарен на всяка помощ!!! newsm17

# 20
  • Мнения: 141
Свали си 9-та версия, по-горе има линк, от там го дръпнах, инсталирах го - работи. Пред час завършех един филм с него, нямам проблем.
Сваляш го с 1394 задължително и то във DV (диджитал видео) формат. Това ти гарантира размер 720/576 пиксела с перфектно качество. 1 час става около 14 гб. Монтираш, слагаш ефекти и т.н. в този формат. След това записваш проекта ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на DVD, просто забрави за CD или VCD. VCD-то е направено за да бъде го-о-о-олям компромис с качеството. Недей да резилиш дигиталната камера по този начин. Качеството на VCD е по-ниско от видеокасета VHS.

# 21
 Благодаря ти dedo pop, малко нахално от моя страна, но може ли да се свали от камерата в MPGE формат и да се получи добро качество (14GB са си 14GB, трябва да разкарам доста неща от компа.) . А и понеже още не съм наясно с ДВД записвачките, още нямам такава, но да попитам - Проекта когато се сваля на ДВД задава ли му се формат, или просто се копира в/у диска?
                                        beer

# 22
  • Мнения: 141
Ако искаш да стане филма както трябва правиш като мен. Смених дъното, харда, паметта и си купих ДВД записвачка, няма как. Харда ми е 170 гб. И след като направя някой филм, махам абсолютно всичко, за да ми остане минимум 130 гб свободно място, защото имах случаи, когато програмата си прави някакъв темп файл, който стигна 115 гб.
За форматите:
1. MPEG 1 - това е VCD или с качеството на видеокасета, грехота е да го ползваш, щом имаш дигитална камера.
2. MPEG 2 - това е стандарта за телевизионно предаване и ДВД, ползваш само него.
3. MPEG 4 - това саразните му там дивх и други компресирани работи, според мен качеството пада тотално, става мазало при бързи движения или ако движиш камерата насам натам.

Другото - филма го сваляш в DV формат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, обработваш го пак в DV, и като стане готов го даписваш на диск, като задаваш ДВД формат, чакаш два, три, пет, осем часа ако трябва и после слагаш дшска в ДВД-то и се кефиш.
Друг начин, щом нямаш записвачка: готовия вече филм го експортираш в DV формат и го записваш от компа на камерата, ако камерата има такава възможност.
Или експортираш филма в MPEG 2 формат на харда, и след време като си вземеш записвачка го записваш. Записвачките са паднали под 100 лв и то свестните, примерно НЕК.

Щях да забравя - от цифрова камера да сваляш в mpeg формат си е ерес... Laughing

# 23
   Ясно, ама от днес вече си имам Двд записвачка, просто не издържах! Само проблема с GB остава, ама ще го мисля някак. Доста ми е малък хард диска-37GB , ако махна повечето глупости може би ще мога да си правя филмчета от по 45 минути, ще видим, много благодаря за ценните съвети, имаше нужда. Ако се сетиш още нещо което трябва да зная казвай приемам всякакви съвети. Благодаря още веднъж!!! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 141
Взимай нов хард, поне 120 гб. Да е 7200 оборота, SATA, всъщност въпроса е да е максимално бръз. Иначе няма да успее да поема информацията навреме и се получават изрязани кадри (droped).
Паметта ти минимум да е 512, двуканална, на 400 мгх

# 25
 Ок. Имам и друга идея, но ако стане ще ти я кажа!

# 26
 dedo pop, интерусуваме иоще нещо. Ако сваля филма в дв формат, и след обработка го сейвна пак в ДВ формат, 1 час филм става 8гв, как това нещо го сваляш на диск???

# 27
  • Мнения: 141
Здрасти, прощавай бая време не бях из нета, много проблеми с компютъра. Това нещо ако го оставиш в ДВ формат ще го запишеш по два начина - единия е филма да го накълцаш на части от по 4,5 гб и вяка част на отделен диск. Рязането става с Улеада. Другия начин е да запишеш целия филм на камерата, обаче тя трябва да има ДВ-вход.
А ти познавяш ли някой който разбира от тв-тунер за компютър. Така съм го закъсал, че 10 ден се боря с него и няма оправия.

# 28
  За съжаление нямам познати в тази област. Съжелявам, че не мога да ти бъда полезен. То и аз имам грижи с видеото което правя и съм се хванал за главата. Все пак от къде си?

# 29
  • Мнения: 141
Аз щях да хвърлям компютъра от прозореца Simple Smile, преди 5 минути поръчах нов тв-тунер, белким стане.
От Септември съм, Пазарджишко
ICQ 200 043 111

Общи условия

Активация на акаунт