Пъзел - килим

  • 15 447
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
На коя Фирма са тези, които са изследвали?
Как по точно влиаят - ако ги ядат, или моризма или какво???
И как повлияват - какво точно влиание оказват на психиката????

# 16
  • Мнения: 1 217
На коя Фирма са тези, които са изследвали?
Как по точно влиаят - ако ги ядат, или моризма или какво???
И как повлияват - какво точно влиание оказват на психиката????

[/q
Като ги лапат и дъвчат.
Не ми обясни подробно,защото е фирмена тайна.
Информацията е от първоизточник и абсолютна достоверна и вярна.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
Може, но на пазара се предлагат такива от различни фирми...т.е. тази информация е полувинчата.

Моя не ги дъвче и не ги лапа...т.е. няма защо да ги хвърлям така ли????
В смисъл хубаво е хората да дават информация - но нека все пак да е пълна и коректна, защото така подхвърлени неща нищо не значат за мен....
Такива пъзели се продават също и извън българия - и те ли са вредни и как са на пазара....и кой точно вид е този вредния???
И защо тогава въобще са в магазинната верига...такова нещо като се разбере стоките се изземват до колкото знам...

# 18
  • Мнения: 622
Е направо ме преби! Shocked Купила съм 2 такива килимчета,да си пълзи на тях дъщеря ми. Сега май отиват в кофата.

# 19
  • Мнения: 1 193
Ле-ле, аз се чудя що ми е дива Киара.  Mr. Green
Имаме такова килимче, но на големи фигури - Мечо Пух  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 217
Може, но на пазара се предлагат такива от различни фирми...т.е. тази информация е полувинчата.

Моя не ги дъвче и не ги лапа...т.е. няма защо да ги хвърлям така ли????
В смисъл хубаво е хората да дават информация - но нека все пак да е пълна и коректна, защото така подхвърлени неща нищо не значат за мен....
Такива пъзели се продават също и извън българия - и те ли са вредни и как са на пазара....и кой точно вид е този вредния???
И защо тогава въобще са в магазинната верига...такова нещо като се разбере стоките се изземват до колкото знам...
Както се изразих всяка майка да си прецени.
Сега съседката няма да си губи работата заради мен,за да ми казва неща ,които са служебна тайна.
На мен ми каза изрично да не купувам,не е уточнила фирма,или с какви животни и т. н.

# 21
  • Мнения: 1 327
polina-malina, ще извиняваш, но подобни изказвания "служебна тайна", когато се отнася до живота на деца граничат с малоумие!!!!!!

# 22
  • Мнения: 6 442
А като са вредни,защо са на пазара??? newsm78 Не трябва ли да се извземат от търговската мрежа?

# 23
  • някъде
  • Мнения: 979
Е,това вече ве върха!Отровни,вредни,но тайна!За какво и от кого се пази тайна?От родителите?!Това някаква секретна лаборатория ли е?С каква цел се правят тези изследвания?

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
Куче, котка и дете лапаха тез килими. Сигур затова е толкоз весело у нас.

# 25
  • Мнения: 68
Аз вчера исках да купувам такъв килим и продавачката ми каза че били опасни, но нищо повече не ми обясни. А ние имаме вече един такъв и сега много се притесних, чудя се да го хвърлям ли....

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ... отделят фталати, които проникват в кръвта и  смущават ендокринната система ... това хората са го остановили от години

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ... отделят фталати, които проникват в кръвта и  смущават ендокринната система ... това хората са го остановили от години
По тази логика защо въпросната съседка е казала, че нещата на Камера са добри? Те също се поризвеждат от ПВЦ.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 191
Ама аз отдавна я знам тази информация - от форума имаше линк към сайта на Европейската Комисия с опасни играчки, доколкото си спомням точно там бях видяла тези килимчета.
Но не става въпрос за всички, а за произведените от някоя определена фирма.
Не си спомням коя, но ми се струва, че точно тези от магазините за 1 лев е много вероятно да са опасни.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Опасни са, както и всички останали PVC играчки ... отделят фталати, които проникват в кръвта и  смущават ендокринната система ... това хората са го остановили от години
По тази логика защо въпросната съседка е казала, че нещата на Камера са добри? Те също се поризвеждат от ПВЦ.

Kamera какво са ? Ако са шишета не са от PVC, а от поликарбонат, което също не е добро

Общи условия

Активация на акаунт