и аз вече съм от вас

  • 2 383
  • 63
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 201
Анабел, и аз изпитвах подобни угризения, макар да отбих сина си на година и месец и то постепенно, но все някога кърменето трябва да спре. Каква е гаранцията, че нямаше да се чувстваш кофти вече като бивша кърмачка ако беше кърмила година- две или повече? В крайна сметка кърменето не е някакъв норматив.
В момента синът ми, който е почти на година и половина, пие адаптирано мляко с удоволствие и нито аз, нито той се чувстваме зле от този факт. Само че като сравнително дълго кърмено бебе детето си търси млекцето и през нощта, но здраве да е.
Снощи четох покъртителна история в кърмаческия форум на майка, на която се е наложило по здравословни причини да спре да кърми двегодишното си дете и то първо плачело за мляко, а после целувало гърдите й - мислиш ли, че на тази жена и е по-леко отколкото на теб? Извинявай за острия тон, но я се вземи в ръце и се стегни!
Що се отнася до форумите  на естествено и изкуствено хранещите майки - аз намирам полезна информация и в двата и не виждам проблем, че ги чета едновременно. В крайна сметка всички искаме най-доброто за децата си независимо с какво мляко ги храним.
Извинявай за дългия пост!

# 31
  • Мнения: 887
Ние тук не сме престъпници, не сме и в затвора на адаптираните млека Laughing. Спокойно, бе човек. Кърменето не е единственото, което прави една жена майка. Кърмето или храненето с изкуствено мляко не могат  да бъдат нито повод за гордост, нито за самопрезрение. След като имаш основателна лична причина, не виждам никакъв повод за тези душевни терзания.
Много точно казано.

# 32
  • Мнения: 159
Здравей Анабел,
и аз страдах така. Успях да кърмя детето си само два месеца. После имах още мляко, но поради незнание и някои грешни постъпки от моя страна) и слушане на съвети (дори и от педито ми) кое как и защо детето ми се отказа да суче. Просто го отбих следвайки съвети на "умни" доктори и т.н. И аз като теб много страдах, защото имах желание да кърмя детето си. Тогава се почувствах самотна от това, че то вече не предпочита мен, а някакво си там шише и то по моя вина. Казват, че това е като второ раждане (т.е. детето за втори път се отделя от майката). Но това минава. Виждаш, че детето ти е нахранено, щастливо и доволно, ти си спокойна и т.н. Пет месеца не е малко. Поздравления за успеха бих казала! Освен това скоро ще започнете да се захранвате, така че... спокойно. Ако нямаш възможност да кърмиш можеш да се изцеждаш когато можеш докато имаш мляко. Дори и малко кърма пак е полезна за него. Ако не, здраве да има и любов, щастие и спокойствие. Хайде горе главата. Погледни си децата и се зарадвай, че ги имаш. Hug
 

# 33
  • Мнения: 2 746
Анабел, ама ти май много си се вживяла,миличка, в писанията на Кърмаческия форум? Confused Сега да ти кажа. Аз съм от неуспелите с кърменето.С първото дете имах сериозни проблеми още в родилното /от незнание,от липса на помощ от акушерки и и доктори/, той така и не засука и каквото можах направих с помпата за около 1.5 месеца.Сега, с дъщерята, бях убедена, че ще се справя, бях чела доста в Кърмаческия, но......оказа се, че имам сраствания на каналите и просто е невъзможно кърменето.В същото време, гърдите ми ще се пръснат от кърма, която няма как да излезе......Що сълзи съм проляла, колко се терзаех, но като няма, няма.Още преживявам много, много тежко този факт.Не виждам причина ти да се чувстваш толкова зле обаче, при положение, че 5 месеца! си успяла - това не е никак малко и това е най-важния период, в който детето трябва да бъде кърмено.От друга страна, четейки постингите в Кърмаческия форум, човек наистина може да стигне до психоза.От някои писания излиза, че хранените с АМ деца са едва ли не отровени и вечно болни, горките.Така се насажда вина у майките, което е напълно излишно.Много е лесно да се говори, когато природата е била щедра към някои майки, а какво да кажат тези, които не са имали този късмет? Да се застреляме ли?
Хайде, горе главата, направила си най-доброто за бебето си.
Пожелавам ти здраво бебче и много щастие!!! Hug

# 34
  • Мнения: 1 089
Анабел,
забравих да ти кажа и друго нещо. В този отдел на форума не пишат само изкуствено хранещи майки. Ето аз съм още кърмачка, но редовно пиша и чета тук, защото смятам, че тук съветите за захранване са много по-ясни, по-прости, по-практични. Кърмаческият форум е много полезен, когато ти дава информация за кърмене, мотивира те да не се отказвап при първите трудности, както и да продължиш, колкото можеш по-дълго. Е да, но (!)... има и едно адско залитане по кърменето. Например там за захранване почти нищо конкретно извън прословутото "педагогическо захранване" не можеш да чуеш. Така че помисли сама  - нищо не пишеш за мотивите си, но сигурна съм - достатъчно сериозни са. Значи.... грешка няма! Аз кърмя, защото така ми е по-лесно и съм си у дома, но ако не беше така - не съм сигурна...а пък въпреки че съм постоянно на разположение на детето си, го захраних и имам заместени хранения- по убеждение, че това е правилното решение. Всяка майка трябва да решава, какво е най-добре за детето и, за нея, за семейството и и когато реши да не се обръща назад, нали вече е премерила плюсовете и минусите.
Пожелавам на теб щастливо майчинство, а на беба - щастливо детство. Не мисля, че има нещо по-важно от личното щастие.

# 35
  • Мнения: 814
Не смятам, че си кърмила малко време и мисля, че си дала един добър "кърмачески" старт на бебо, което е достойно за уважение  Wink. Аз кърмих 3 месеца.
Глупаво е темата да се превръща в спор "за" и "против" кърменето, защото това е безпредметно. Моето лично мнение е че кърменето е изключително важно, но без да се изпада в крайности. Има много други фактори, които влияят за кърменето и тях сякаш никой не ги отчита. Затова всяка една идея (колкото и да е хубава, полезна и т.н.), когато се идеализира прекалено и започва да граничи с фанатичност има риск да се опорочи.
В болницата на съседното легло, имаше една родилка, която почти се побърка от това, че кърмата не й идва (а тя сигурно затова и не идваше). Непрекъснато повтаряше, че ако няма кърма - не знае какво ще прави. Когато майка й дойде на свиждане (без да искам да обиждам - не ми се видя особено интелигентна жена), започна да я пита дали има кърма и да цъка неодобрително. На това момиче му бяха вменили, че ако не кърми - не е нито пълноценна майка, нито пълноценна жена. На нея й беше неудобно дори от съпруга й за това. До колкото си спомням - преди да си тръгне, кърмата й все пак дойде и тя започна да се притеснява дали е достатъчно и колко дълго ще трае. Извинявам се за лиричното отклонение...
Добре дошла в нашата компания, Анабел! Ние като цяло сме готини  Grinning
   

# 36
  • Мнения: 92
Аз не съм кърмила , защото отказа да засуче. Цедих се около две седмици и кърмата ми спря. Никога не съм се обвинявала, макар да съм напълно наясно, че кърмата е най-доброто за бебето.  smile3525
Аз също много исках да кърмя, но не би. И все пак си казвам - "е, поне малко опита!" Но знаеш ли, другите мами са ти го написали- това не те прави по-малко или по-лоша майка! Обичам бебето си не по-малко от кърмещите. И това е най-важното.  Heart Eyes и пак  Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 1 294
когато ме погледне бебка мен ме е срам да я погледна в очите и почвам да плача

Това наистина ли е така?Избягваш ли погледа на детето си?
Недей!Ние всички храним децата си с любов и това е по-важното.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 262
това е твоя, достоен за уважение избор  bouquet

# 39
  • Варна
  • Мнения: 773
Не се самообвинявай.Йоана беше на смесено хранене от самото начало. Бях изнервена и не си направих труда да се взема в ръце, за да кърмя. След 2 месеца мина изцяло на АМ. Отначало се обвинявах, но реших че няма смисъл. Кърменето не е най-важното нещо, за да е щастливо едно дете, въпреки, че в кърмаческия форум са на съвсем друго мнение.  Crazy Всички там са изпаднали в едни истерии, че е едва ли не ще дойде края на света ако бебето е на АМ. Способни са да втълпят на всяка майка, че допускат огромна грешка. Това е пълна лудост и глупост.  Naughty
гледай си живота и се радвай на бебчето. Heart Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 329
Здравейте,милички Simple Smile благодаря на всички ви за подкрепата,вече започвам да се оправям и вие ми помогнахте много затова...Сега като се абстрахирах малко от ситуацията и от кърмаческия започвам да разбирам как в стремежа да се дава повече инфо за кърменето и да се помага на кърмачките  там в кърмаческия се получава малко нож с 2 остриета ...безкрайно съм благодарна на хедра и бу които са ми помагали но общо погледнато има някаква мания там...пуснах тема как да спра кърмата и там и тук -там никой не ми е отговорил -това за тях навярно е тема забранена.Относно захранването наистина тук в ,,често обсъждани теми,, има всичко и е по подробно и по удобно класифицирано...Благодаря отново на всички ви и ...радвам се че сме заедно! Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 31 429
Споко Анабел. Идвай по-честичко тук при нас. Не съм кърмила и един ден. Пия лекарства и не можах по медински показания. Като разбрах ми стана много гадно.Посъветваха ме- банка за кърма. Моят съпруг беше категорично против и се отказахме. Не настъпи нито краят на света нито нещо друго.Е инстинкта за сукане не се задоволи и започна да си смуче палеца на ръката.Мъка. Няма отказване. Да се гръмна ли? Или трябваше да откажа лекарствата и да направя триста бели? Чак пък линчуване? Истериите и фобиите за всичко винаги са водели човек в грешна посока, особено когато са насадени изкуствено. Обичай бебето и себе си и си живей живота. Успех. Hug

# 42
  • Мнения: 24 467
Мисля, че ако те притесняват конкретни неща-  по- добре е да се концентрираме върху тях.  За АМ вече писах. Ако искаш ти сподели- какво КОНКРЕТНО те притеснява. Ще установиш, че вероятно на всеки въпрос от такова естество ще намериш съответен отговор.
Сега за смукането на пръста- не е задължително. И двете ми деца не са кърмени, както вече писах, ползваха биберон- залъгалка и то само при заспивае, която махнахме преди да навършат две години окончателно. Пръсти не сме смукали, индивидуално е това.

# 43
  • Мнения: 872
анабел , не се самоизтезавай,все пак си кърмила 5 месеца ,много майки и толкова не са успели,някои поради много егоистични причини,например да не си развалят бюста. Сигурна съм,че ти не си от тях,щом си го правила до сега.Аз спрях да кърмя преди около 2 седмици,също имах възможност да продължа, но тъй като ще започвам работа,а естеството й не позволява да кърмя,отбих дъщеря си.Беше ми мъчно в началото ,но също изпитвам удовлетворение,че въпреки трудностите съм успяла 9 месеца едновременно да кърмя и дохранвам с АМ.Не смятам,че постъпвам егоистично спрямо дъщеря ми.

# 44
  • Мнения: 31 429
За смукането на пръста въобще не е задължително. Просто при нас се случи така. Не пожела никакви залъгалки от първите дни. Пробвах всичко, но пръста победи, за съжаление. Смуче го много, не само при заспиване.

Общи условия

Активация на акаунт