Отговори
# 15
  • Мнения: 82
при децата в релка пише-....% намалена соц. адаптивност,а при хора над 18 пише-...% намалена трудоспособност,та за тази дума са се хванали  и децата НЯМАТ ПРАВО НА ВИНЕТКА,аз лично,без да го крия ще взема транспортна карта и ще я продам с/у винетка.ТАКА СЕ ПРАВИ СИВА ИКОНОМИКА

# 16
  • Мнения: 219
kati_v ЗАЩО ТРЯБВА ДА Я ВРЬЩАМ  -ДЕТЕТО МИ ЕДИНСТВИНО С ЛЕК АВТОМОБИЛ ГО ПРИДВИЖВАМ И ТО ВСЕКИ ДЕН .БАЩА МИ СЬЩО Е 95% С ПРИДРУЖИТЕЛ И Е НА 63 ГОДИНИ И СЕ НАЛАГА ОКОЛО 4-5 ПЬТИ НА МЕСЕЦ  ДА СЕ ПРИДВИЖВА С ЛЕК АВТОМОБИЛ И ТО В РАМКИТЕ НА ГРАДА КЬДЕТО НЕ Е НУЖНА ВИНЕТКА
ТОВА НЕ Е ЛИ ДИСКРИМИНАЦИЯ НА ДЕЦАТА -НИМА ТРЯБВА ДА ГИ ЗАТВОРИМ В КЬЩИ ?

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 18:15 от е36

# 17
  • Мнения: 5 619
Да, съгласна съм, че не е справедливо спрямо децата. Примерно по същия начин разсъждавам аз и за помощта за транспорт съгл. чл. 25 от ППЗИХУ, но такива са ни правилата.
Но в случая има неправомерно получена помощ и тя подлежи на възстановяване. Съжалявам още веднъж за безумната ситуация!

# 18
  • Мнения: 215
А неправомерно неполучена помощ  на какво подлежи?

# 19
  • Мнения: 167
Привет на всички! Уолф, спешъли фор ю!!! Мамчета и татковци на деца без право на винетки, утре ние добричките майки, прецакани с това безумие ,имаме въйступавка Mr. Green по битиви. Не ме интересува колко е правомерно или не каквото и да било, но миналата година ме принудиха да прехвърля собствеността на колата на името на петгодишното ми увредено чедо, като че ли то ще я подкара и ми струваше около 100-тина лева. Ако се направи проверка-ще се окаже че с тази финансова врътка всички като мен сме платили няколко от луксозните возила на депутатите. И аз лично ще воювам с всеки който допусна тази гавра, пък тук който иска да се задоволява с поясненията в горните постинги. Защото освен всичко друго особено ние от прованса целогодишно шарим до София и къде ли не по милата ни татковина  с уродливата й републиканска пътна инфраструктура и си искам правото на винетка.
За вас не знам...Със здраве!

# 20
  • Мнения: 167
Освен това, Кати В, ще се намерят  достатъчно кадърни адвокати които ще пояснят че пак по смисъла на закона но по наказателния кодекс "неправомерно" получено нещо е когато си го получил с измама или нещо от този род. Така че нека не позволяваме да ни унижават  безхаберници дето не знаят какво гласуват, защото са забравили как изглежда парламентарната зала, но получават многоцифрени заплати, заработени от нас.

# 21
  • Мнения: 5 619
Не говорех за недобросъвестно получени, а за неправомерно получени помощи. Има разлика. Съгласна съм с това да си търсите правата, а ако ще ви поолекне можете да се навикате и на мен. Но аз и  колегите сме само изпълнители на безумията, които творят тези отгоре. До миналата година е можело да се вземе винетка, ако колата е на името на детето, сега не може. Как мислиш аз персонално ли съм го измислила това или някой друг социален работник? Нещата се менят непрекъснато и понякога и ние се объркваме вече. Няма да коментирам, че лично моето мнение е, че не е правилно и логично децата да нямат право на винетки, както и това, че децата до 7 г. нямат право на интеграционна добавка за транспорт.
И изобщо - включих се в темата, за да обясня какво може да стане, ако не се върне винетката. Ако ви дразня, ок - няма проблеми, спирам да пиша в нея.
Желая ви успех в борбата!

# 22
  • Мнения: 1 271
трябваше да се намеся още снощи но децата ми са болни и нямах сили да защитя Кати

момичета осъзнайте се
това че Кати пише тук не означава да си изкарваме на нея всичко което ни идва да кажем на нашите си соц. хора
не знам дали сте забелязали но тя дългоооооо време не писа защото някой от нас пак си бяха позволили по-остри думи
анонимността на форума не позволява да бъдем груби

ако става на въпрос за прецакни ние ще се окажем най-прецакани защото преди 20 дена прехвърлихме колата на името на сина ни заради винетката ...
Кати не ни е виновна... нали

спрете се
утре в БТВ си кажете какво мислите и както писах на е36 не наблягайте на годините, а на това че децата ни имат 100% или по-малко % увреждане и са с ЧП ...
защото има и друга лудост - със сините талони - и те бяха след 7 години, на името на детето да е колата...

хайде лека ви вечер

и както казва една мисъл - не убивайте вестоносеца  Peace

# 23
  • Мнения: 5 619
kuneto,   bouquet няма проблем, наистина всичко е ок.  Simple Smile
Съжалявам, че разбуних духовете, нямах намерение да засягам някого. Отново ви пожелавам успех в предаването! Според мен наблягайте на това, че по този начин се дискриминират децата с увреждания и се ограничава правото им на придвижване, което е недопустимо.
Абе вече няколко пъти писах - ситуацията е безумна. Възрастни хора си продават правото на внос на автомобил и съвършено здрави хора ползват и правото им на винетка, а болни деца не могат да ползват винетка или не им дават интеграционни за транспорт до навършване на 7 г. /понеже с обществен транспорт пътуват безплатно/ и по този начин отнемат правото им на избор и ги ограничават да пътуват с обществен транспорт. Специално второто опитахме с една съфорумка да го обжалим и познайте - жалбата беше отхвърлена и РДСП потвърди отказа на интеграционната добавка. ooooh!

# 24
  • Мнения: 3 504

Е36, ами залепия тая пуста винетка, да ги видим какво ще правят.
Отвътре на стъклото ли се залепя?

e, па залепия, да видим как ще ти я свалят, а пък след това на кой ще я дадат лепяна и отлепяна. Да са внимавали, не е луд този който яде баницата, а който я дава.

Кати е много точна винаги!  bouquet

А просто за тези винетки, аз съм малко казано БЯСНА за таз безумна ситуация, както казва Кати и цялата таз картинка ми е ясна от 2 години. От къде да знам първо аз, че аджеба имам право да 4 годишно малолетно дете да му пиша кола #Crazy #Crazy, то е ясно, че не се управлява от него, а от родител. Не та не..... талон на колата с името на детето....  А ВЧЕРА ЕДИН КОЛЕГА ИДВА ДА МЕ ПИТА ЗА ВИНЕТКИТЕ.. кара кола на името на инвалид. Като човек му обясних, ама вътрешно бях бясна и си казвам и то пред другите колеги също де, че ето такива хора без да са инвалиди, ще получат безплатна винетка, а аз където съм всеки ден на таз кола да водим Гери на спец. градината, че е на другия края на града  НЕ МОЖЕМ...

Отказахме се да правим врътките с документи, че ще ти излезе повече от винетката и нерви и време.

В КОЛКО ЧАСА ЩЕ Е ТОВА ПРЕДАВАНЕ ПО БИТИВИ-ТО??? НА ДРАГО СЪРЦЕ БИХ ВИ ПОДКРЕПИЛА Peace

# 25
  • Мнения: 219
ДНЕС ЩЕ СНЕМАТ МАТЕРИАЛА АМА КОГА ЩЕ ГО ДАДЬТ ОЩЕ НЕ СЕ ЗНАЕ .ОБИКНОВЕНО НЕ ГО БАВЯТ .ТРЯБВА ДА СМЕ ЕДИННИ В ТАЗИ ЖЕСТОКА БОРБА ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ НА НАШИТЕ СПЕЦИАЛНИ И НАЙ-СКЬПИ ДЕЦА .АКО СИ МАЛЧИМ ТЕ ЩЕ НИ СМАЧКАТ !!!!!!!!!!

# 26
  • Мнения: 774


ако става на въпрос за прецакни ние ще се окажем най-прецакани защото преди 20 дена прехвърлихме колата на името на сина ни заради винетката ...
О,ние направихме същата глупост! Mr. GreenОт три години се каним и най на сетне се решихме да прехвърлим колата.
Сега пак си купихме винетка,но пане Ивка си има кола.

# 27
  • Мнения: 1 271


ако става на въпрос за прецакни ние ще се окажем най-прецакани защото преди 20 дена прехвърлихме колата на името на сина ни заради винетката ...
О,ние направихме същата глупост! Mr. GreenОт три години се каним и най на сетне се решихме да прехвърлим колата.
Сега пак си купихме винетка,но пане Ивка си има кола.

даааа имат си коли нашите слънчица, които според адвокатите трудно ще можем да продадем  Mr. Green

лек ден на всички  Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 774


даааа имат си коли нашите слънчица, които според адвокатите трудно ще можем да продадем  Mr. Green

Е,това не го знаех.
Набутвацията е пълна!

# 29
  • Мнения: 219
Най-вероятно довечера сме по БТВ -дано има ефект!

Общи условия

Активация на акаунт