Какво мислите за епидуралната упойка-за и против?

  • 18 424
  • 354
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 266
Родих секцио с епидурална упойка и сам доволна,и благодарна че я има.При всяка упойка има дадени рискове.

# 331
  • Мнения: 266
Поставянето при мен беше доста трудно,но аз сам си виновна,защото ме беше страх Cry.но това да нете плаши.иска спокоиствие и се оставяш на лекарите,те си знаят работата

# 332
  • Мнения: 789
За, с двете ръце  Peace
Направо ми "светна", когато ми я поставиха!

На мен обаче ми поставиха спинална. Не знам каква е разликата, аз казах, че искам епидурална, защото за такава знаех. Анестезиоложката обаче каза, че ще ми сложи спинална. Нямаше да родя без тази упойка.....

# 333
  • Мнения: 101
Ама аз смятам, че и без епидуралната упойка, раждането е едно прекрасно усещане. Както и да е. Ако в момента имам ония контракции, които имах като раждах със сигурност щях да искам да си поставя упойката, но иначе сега си мисля че може и без нея.....Не, че съм мазохист, но чувството на болката е голяма и като отмине така ти олеква.....просто се чувстваш герой. Heart Eyes

# 334
невероятни коментари... казвам го с добро чувство...направо ви се радвам... Laughing

# 335
  • Мнения: 683
А болезнено ли е поставянето й Embarassed

Освен лек натиск нищо друго не усетих при поставянето.
След секциото ме обезболяваха към 36 часа през епидуралния катетър, усещаш си краката, движиш ги, ставаш и ходиш, въобще не боли, само като правят вливанията се чуства леко изтръпване.

# 336
  • Мнения: 24 467
Не ме е боляло изобщо при поставянето, бях леко притеснена и нищо не усетих, гледах да изпълнявам стриктно указанията на анестезиолога.
Последици- никакви, дори нямах главоболие след това, въпреки, че ме предупредиха, че може да ме позаболи главата.

# 337
аз лично съм ЗА с двете ръце. Родих с епидурална упойка преди 5 год. , когато тя все още не беше толкова навлязла колкото е сега но нямах никакви проблеми

# 338
  • София
  • Мнения: 2 296


  Аз съм против поради риска от засягане на нерви.
Peace Абсолютно съм съгласна с Биляна!

# 339
  • Мнения: 534
много четох за тази упоика тук в темичката и още не съм убедена ,че е нужна ,но и не съм че без нея  и с нея  е едно и също. Sad

# 340
  • Мнения: 22 908
А болезнено ли е поставянето й Embarassed
НЕ,нищо не се усеща,предварително ме обезболиха ,преди поставянето с някакъе локален анестетик.

# 341
  • София
  • Мнения: 978
Родих с епидурална упойка и съм много доволна

# 342
  • Мнения: 489
 Първото ми раждане беше без упойка, но за второто съм решила да прибегна до нея. Не искам пак да се мъча в неистови болки 12 часа. Наистина се забравя, рано или късно, но доста време сънувах кошмари, трудно се оттърсих от спомена за болката при първото ми раждане. Сега ми предстои второ и не мисля да се изтезавам.

# 343
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Аз определено съм ЗА!!! Беше първото ми раждане и си мислех че може би няма да е толкова лошо..... с такава усмивка посрещнах анестезиолога! И втори и трети път да раждам - само така!

# 344
  • Мнения: 83
Исках да родя нормално, без упойка. Беше ме страх от поставянето. След като стигнах до пълно разкритие се оказа, че трябва да ми направят секцио и ми сложиха спинална. Не усетих нищо при поставянето, но беше превъзходно когато ме хвана. Следващият път се надявам да родя нормално, но ще си поискам епидурална.

Общи условия

Активация на акаунт