На бебчетата вече им е тясно, че ще ги гушнем скоро става ясно!(МАРТ 2008)

  • 12 403
  • 290
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 621
Здравейте и от мен!
Нефертити, тъй като сме с еднакъв термин, през цялото време ползвам и се ръководя от твоята "бременна лентичка"  Simple Smile
Днес прочетох, 4е отиваш за 45 дн.болничен. Не е ли рано още? По моите сметки трябва да е около 02 или 03.февруари. Аз до сега не съм ползвала нито един болни4ен през цялата бременност, да не взема да пропусна и този  newsm78
Приятна и успешна седмица на всички!

Виза  реално трябва да си взема болничния на 01.02. обаче моя доктор сам ми предложи да ми го издаде 3 дена по-рано защото сегашния свършва днес и за 3 дена да не ме праща пак на комисия , че в Бургас е голям проблем ... и затова ще ми бъде издаден на 29.02. иначе за нашата дата болничния трябва да е от 01.02. което са точно 45 дена преди 17.03. датата на термина не се смята така ми обясни акушерката т.е. в болничния трябва да пише да се яви на работа на 17.03. така че всички с термин 17.03. трябва на 01.02. да си потърсите болничните

Дея  това с хемероидите не е задължително, така че нека нас ни подминат , че съм чувала че е доста болезнено и неприятно

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 16:15 от Nefertity

# 271
  • Мнения: 1 710
Омъжих се на 11.11.2006.
А не ми се ще на 29.02. защото няма да си има истински РД. Ще трябва да му го празнуваме на 01.03....

Ти винаги ли празнуваш рожденния си ден на точната дата? На мен рядко ми се случва, винаги  съобразявам събиранията с приятели да са в почивен ден за по-удобно. На мен датата ми се вижда невероятно интересна. Да не говорим, че истинския рожден ден ще го създадем ние с начина на празнуване, с настроение, с подаръци, а не с датата, на която го правим. Аз си мислех, че ви е страх заради суеверието, че каквото се прави на високосна година, ще има успех и развитие чак след 4 години. Но това важи за цялата 2008 г., а не за датата 28.02., освен това е просто глупаво суеверие.
Деситка, ти не се ли чудеше и по-рано за реда за смяна на имената, за това дали ще те глобят, за болничните и т.н.? Може би бъркам, но си спомням, че обяснявахме с Къдричка на някоя от нас, че връщат от НОИ болничните, когато името не е сменено. Въобще обсъждахме всичко това, но може би не с теб. Бъди спокойна, защото няма да те глобят, щом е минала повече от 1 година откакто си се омъжила.

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 16:31 от Дея*

# 272
  • Мнения: 955
много съм разочарована - тъкмо се връщам от ЖК и заваля сняг.Гадно време.Освен това нямах консултация защото мойта док напуснала и сега трябва да се сменям при друг.
Освен това и на мен ще ми издадат болничния 3дни по-рано защото иначе не става.
Чуха ми само тоновете - сестрата - нормално и ясно се чуваше.
Е сега съм на ЖК чак на 6.02.
Тогава и изследванията ще ми бъдат направени и ще ме гледат на апрата.Освен това  тъкмо мислехме че спалнята е почти готова и остава на бебо легло и ваничка да се сложат и опааааа МУХЪЛ.Мъж ми махна веднага тапетите и сега ще видим какви ще ги вършим.До март трябва да се свършат толкова много работи ,и това не беше хич предвидено.

# 273
  • Мнения: 1 710
От сутрента влизам ужасно трудно във форума. Направо си е събитие ако успея да отворя нашата тема, а да публикувам отговор е невероятно постижение. Close

# 274
  • София
  • Мнения: 1 903
Cveteelina тази кошара е стар модел и от магазина на чиполино казаха че вече няма внос от нея така че ако някъде я има останала като мостра или търси нещо друго, и аз исках това но уви ще е друга

ама много е зле сървара ужас направо

# 275
И аз влизам трудно във форума....явно има проблем със сървъра...доста е изнервящо....

# 276
  • София
  • Мнения: 595
...Дея  това с хемероидите не е задължително, така че нека нас ни подминат , че съм чувала че е доста болезнено и неприятно

Абе при всеки май е различно. Мен нито ме болят, нито кървят, нито нищо...Аз просто знам, че са там, защото ги усещам, като се мия (сори, че така натуралистично обяснявам). Ако не ги напипам, няма и да разбера, че имам...Мен ме побърква не някакво усещане, амисълта, че съществуват  Confused

Деситка, ти не се ли чудеше и по-рано за редът за смяна на имената, за това дали ще те глобят, за болничните и т.н.? Може би бъркам, но си спомням, че обяснявахме с Къдричка на някоя от нас, че връщат от НОИ болничните, когато името не е сменено. Въобще обсъждахме всичко това, но може би не с теб. Бъди спокойна, защото няма да те глобят, щом е минала повече от 1 година откакто си се омъжила.

Точно с мен го обсъждахме, за да реша кога и как да направя постъпките по смяната на документите. Но болничния ми декември месец изникна неочаквано и непланувано-тръшна ме настинка, издадоха ми болничния и така се объркаха повече нещата Simple Smile Ама карай...важното е, че има начин и малко по-млако ще гледам до 2 седмици да съм изчистила всичко.

# 277
  • Мнения: 1 710
Ангелче, и на мен ще ми е гадничко ако родя момченце на 2 февруари. Но ние ще стискаме поне до 2 март, нали? Hug

Явно трябва да напъваме и дишаме правилно, за да родим за не повече от 15 минути и да се предпазим от появата или възпалението на хемероидите. На лекциите на 9 месеца, Елена Василева обеща, че ако усвоим дишането, самото раждане ще мине неусетно бързо.  Сега остава да си припомня тънкостите на дишането или още по-добре да се запиша на курса, за който толкова много се чудя.

# 278
  • Мнения: 83
Момичета ,моля ви кажете лек срещу киселини че ще пукна вече да ям само препечени филии без нищо отгоре.

# 279
  • Мнения: 1 446
Ехо, сладури!

Пловдивчанки: викам да си спретнем една срещичка, от петък нататък. Така че казвайте на кой кога му е удобно и по кое време /през деня или след работа/?
На 04.02 /в понеделник/ би трябвало да има и училище в К-2, така че можем да съчетаем нещо.

# 280
  • Мнения: 2 132
Полина напиши това за анестезиолога на лични. Аз на 4ти отивам в София и ще говоря с вуйчо ми или вуйна ми. Който има някакви въпроси други за анестезиолог може да ми ги прати на лични и ще питам  Simple Smile

Славундер аз от 3-4 до към 9 ще съм в София. Всички други дати и часове са ми удобни за среща  Simple Smile

# 281
  • Мнения: 575
Диана К, вземи си от аптеката лекарство срещу киселини - Талцид, дъвчат се по две хапчета и помага веднага. Друго което може да опиташ, но не знам дали ще е толкова ефективно - една ябълка с кората, голяма чаша прясно мляко, или да пиеш газирана вода по цял ден ...
Дея на коя лекция говореха за дишането, на тая за нормалното раждане ли, или си имаше май специална за дишането ?
anina днес е при Калев, чакам да се отчетеш с новини и впечатления Simple Smile
Cvetelina, защо не я поръчаш тая кошарка от интернет? Днес май мернах в COMO такива, обаче не съм 100% сигурна, защото може и от тези да са били http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/1345
на мен ми изглеждат почти еднакви, затова не съм сигурна. Но, ако искаш им издири телефона и попитай дали ги имат.
Аз качих малко покупки в албумчето, останалите мъжо ги е пренесъл вече в новия апартамент, заедно с част от багажа и не са ми подръка да ги снимам, както и количката.

# 282
  • Мнения: 1 369
 Диана К, аз действам срещу киселините със сода за хляб. Има някакъв ефект.
 Не искам да раждам на 29.02, защото ще ни е още много рано. Само бебка да ми е добре, ако иска и на 30.02 да се роди Mr. Green
 Ние утре пак сме на запис на тонове и ще се гледаме дали сме пораснали за 10 дена /и дали корема ми е  пораснал/.
 Герчо, гледам надзърташ, още ли си в МД да знам дали утре ще те водя на кафе?

# 283
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте и от мен!
Видях си бебка днес- много са й добри мерките, но д-рката ме шашна, че е възможно секцио ако беба не се обърне, защото била лицево или нещо такова...С главичката надолу си е, но с челото напред, което било мноого трудно за нормално раждане  Shocked  Cry Не искам скалпееел   Sob
Даде ми и обменната карта...

И на мен датата 29.02 не ми харсва особенно...и 02.02 не ми се нрави, но ако бебка пожелае да излиза тогава- няма да я върнем.
Деситка, и на мен когато си сменях адресната регистрация не са ми искали абсолютно нищо.
Коя мама си беше купила еднократните гащи в Сф  newsm78 Ако може да сподели от къде, че аз не намирам нещо.

# 284
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет на всички!
Честито за новите придобивки на всички и да се ползват със здраве!
Мен не ме е страх от датата 29-02 и не би ме притеснило, ако раждах естествено и се падне точно тази дата.
Днес ми определиха дата за секцио - 28.02 и съм развълнувана много. Само дано всичко е наред с бебката  Praynig

Поли, честит празник на татко ти и да е жив и здрав!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт