Лекарство Менте - ФАЛШИВ ЦИТРОСЕПТ

  • 12 667
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Здравейте,

пак казвам - не зная дали има истински или менте, или съм попаднала просто на единично шише с компроментирано съдържание.  На бандероли никога не съм попадала.  То е ясно какво пише в упътването - въпросът е, че в това шише нищо не беше както е било досега.  А с това безконтролие върху хранителните доваки и липсата на наедждност в качеството на каквото и ада било, дори и контролирани стоки - нали се сещате.

Пуснах запитване и до тази Ямболска фирма - дали ще отговорят - ще видим.  Към сайта www.citorsept.bg имат и форум.  Там модератор е някакъв д-р Христов - вероятно роднина на Снежана или там каквато е Христова от името на фирмата по-горе.  Няма да се учудя ако и "другият" дистрибутор" в Св. Влас е нещо подобно. Но да не гадая - а и не ме интересуват фирмите, а какво съм купувала и дали и има смисъл да продължавам да го купувам.

Освен това е интересно все пак къде точно се произвежда. 

# 16
  • Мнения: 3 098
Върху опаковката на моя цитросепт имам адрес на производителя и той е:

Cintamani International SA
P.O.Box 140 Kalbakken
0902 Oslo Norway
Ostre Aker vei 210,0975 Oslo

И според картата се намира в някакъв полигон индустриал край Осло.

# 17
  • Мнения: 176
Мда.  Този адрес е ясен - просто написан на опаковката и това е.  Обаче не излиза нищо в нета пряко за производителя.  Т.е. има само един пощенски адрес на фирма, за която се твърди, че е производителят.  Оказа се, че и други хора от по-рано са се интересували от това.  Има препратки към САЩ, към Полша, има някакъв сайт във Великобритания.  Ако някой успее да открие нещо за самия производител - да свирка.  Не че това не е работа на държавните органи по контрола, ама все пак не ща да съм шаран номер 1.

# 18
  • Мнения: 640
Аз си купих ново шише цитросепт преди седмица. Този, който аз купих е "Цитросепт" ЕООД" , Ямбол,  бул. "Ал. Стамболийски" 75/1/1, факс:  046 631 234, тел.:  0887 67 13 57.  Четвъртита холограма, но ми направи впечатление, че върху капачката имаше бандерол пластмасов( обхващащ цялата капачка)  и на него пишеше цитросепт. Много се учудих. Ползвам цитросепт от една година не бях попадала на такова шише и се учудих. Като го гледам вътре си е бистро ама на гъстота дали е като предните не мога да преценя. Оф, аман от фалшификати.
Rookie, пиши какво е станало с пробата.
И моят е от преди седмица и е такъв

# 19
Значи моите спомени за самия цитросепт са, че винаги е бил много пенлив и с леко висок вискозитет - мазно стои. Често ми се случва да имат различна форма шишетата и леки промени по капачката. Освен и дропера: при едини капе много бързо, при други е изключитено муден. Но вкусът винаги е бил горчилка. Преди години беше сякаш малко по-жълтеникав от сега. Като го разклатиш трябва да се образуват бавноподвижни балончета все едно е газиран. Може да се наложи да се пренасочим към алтернатива при това съмнително положение.

# 20
  • Мнения: 176
Didokcho,

моите спомени и впечатления напълно се покриват с твоите.  Вчера за първи път попаднах на нещо по-различно в самата субстанция, а мои близки казаха, че поне от две опаковки насам (те го пият също редовно, ири поне го пиеХА досега), има промени в гъстотата, пенливостта и вкуса.

# 21
Нашия Цитросепт ми изглежда истински-гъст и стои като мазен.Като се пие в сок винаги се усеща в последните глътки как горчи,защото е по-тежък от водата.

# 22
  • Мнения: 3
За съжаление нямах възможност да преглеждам темите в този форум и във форума на Citrosept, поради което са се натрупали доста въпроси, които може би имат основание, като се има пред вид чувствителността ни към качеството на продуктите на българския пазар.
С този отговор, надявам се, ще се получи яснота по въпроса за производител, вносител и разпространител на Цитросепт. Както още в началото на темата за конкурса на Цитросепт съм споменал, Цитросепт е запазена марка на Норвежката "Цинтамани" за Европа. В началото производството е само в Норвегия, в последствие поради разрастналия се пазар фирмата отрива филиали в Швеция, Полша и прибалтийските републики. В момента на българския пазар Цитросепт идва от филиала в Полша и това е отбелязано на етикета и кутийката на продукта. Вносител е фирма "Цинтамани България ЕООД" със седалище в с. Св. Влас. Дистрибутор е "Цитросепт ЕООД" със седалище в гр. Ямбол и това също е отбелязано на етикета и кутийката.
В течение на последните години наистина бяха направени някои промени в етикета, но те са с цел да се отрази реалното наименование на фирмата дистрибутор (която от "ЕТ Цитросепт" се пререгистрира на "Цитросепт ЕООД") и за да спазят изискванията на "Наредбата за етикиране на храните и хранителните добавки", както и на реалния производител, в случая - от Цинтамани Норвегия, в  Цинтамани Полша.
Промени бяха направени и в холографския стикер, който от лятото на миналата година вече не е кръгъл, а е с квадратна форма, освен това вече не се залепя, т.е. вече не е стикер, а се поставя с топъл печат, така, както е при новите банкнтоти. Изображението обаче, остава същото - жена в лотос. От декември миналата година беше добавено и термосвиваемо фолио върху капачката на флакона - с тъмно-вишнав цвят и с надпис "ЦИТРОСЕПТ", присъства и жената в лотоса (тя е лого на Цинтамани). Цитросепт пристига в България в етикирани флакони (от съображения за намаляне на обема на товара при транспортиране) и тук се опакова и се поставя упътването. Абсолютно невъзможно е на практика да се допусне някакво отклонение от качеството на продукта.
Както всяка фирма и Цинтамани Бялгария и Цитросепт ЕООД имат право на промяна в имиджа на стоката. Действително в момента е възможно на пазара да има и Цитросепт с кръгъл стикер на опаковата и без защитно фолио на капачката, но неговия произход е същия, както на по-новите партиди и разлика в съдържанието няма. На практика в по-големите градове, продукта от предишни партиди - без защитно фолио и с кръгъл стикер се е изчерпал, тава ще стане съвсем скоро и в по-малките населени места, тъй като потреблението и много засилено.
Действително Цитросепт е вискозна, но бистра течност със силно горчив вкус и кисел характер, а изходната суровина е Цитрицидал - така, както съм написал в сайта на Цитросепт и в началото на темата за анкетата на Цитросепт в този форум.
На 25 януари проведох разговор с фармацевт относно съмнителен продукт, закупен от аптека в София и моята молба беше да ми се изпрати флакона, опаковката и касовия бон, за да направим анализ, тъй като нашата фирма е силно заинтересована от качеството на продукта, но до този момент не сме получили въпросния флакон. Аз като лекар и подуправител на фирма Цитросепт съм напълно наясно, че нашия продукт се използва и за лечение на здравни поблеми и при деца, а и това беше причината да направим рекламна кампания в сайта на bg-mamma - да дадем повече информация и да внесем яснота относно начините на приложението на този продукт. Ето защо, нашата фирма не може да си позволи никакви компромиси относно качеството на предлагания продукт. Годишното потребление на Цитросепт на пазара в България е от порядъка на 200000 опаковки и от 2003 година до този момент не сме имали подобно оплакване, а освен това служителите на фирмата са редовни потребители на Цитросепт и също не са забелязали отклонение в качествата на продукта. Като лекар консултант на фирма Цитросепт аз ежедневно разговарям с над 100 потребители относно възможността Цитросепт да повлияе на техните оплаквания, но не съм чул оплакване от качеството на продукта.
Ще използвам този форум, за да помоля още веднъж автора на статията за съмнителен продукт (Rookie), да ни изпрати въпросния флакон, опаковката и касовия бон от аптеката от която е закупен продукта, на адреса посочен на кутийката и етикета.
д-р Петър Христов, невролог, специалист по китайска медицина, хомеопатия, мануална терапия: тел. 046631234; 0887671357; citrosep@abv.bg

# 23
  • Мнения: 176
Здравейте, д-р Христов.

Благодаря за отговора.  Загрижеността ви за качеството на продукт, продаван в аптеки и използван за лечение на деца и възрастни, макар и непопадащ под конторола, на който подлежат лекарствените средства, е похвална.  Надявам се да не е само на думи, а и да доведе до повече яснота за потребителите.

Въпросната опаковка още в петък предадох на аптеката, от която я бях закупила.  Рекламацията беше приета.  Аптеката се уговориха с дистрибутора, доставил им въпросния екземпляр, да бъде извършен анализ. 

Недоказуемите моменти са много - дали съдържанието в шишето е оригиналното, което е било при закупуването му от клиента, дали е същото, което дистрибуторът би изследвал, дали ще е същото, което вие бихте анализирали, дали надеждно биха били оповестени резултатите... 

Ясно е, че гаранциите дали надлежно ще бъде извършено изследване и дали ще бъдат преприети мерки за предотвратяване на подобни злоупотреби, са свързани само и единствено със съвестта на въвлечените лица. 

На лични ще ви пратя утре името на дистрибутора.  Държа да посоча, че не съм получила парите си, 37.00 лв., обратно, въпреки че ми беше предложено.  Трябва специално да отбележа коректността и притеснението на персонала на въпросната аптека.  Такава цена не е никак ниска, но по-важното е в случая разрешаването на подобна ситуация мащабно, отколкото паричното обезщетение на единичен клиент.

Не зная дали сте забелязали, но никъде на опаковките не е посочен производител в Полша.  Единствено име и адрес в Норвегия.  Би било интересно да научим нещо повече за същинския прозводител.   Например сайт или нещо подобно.   



С уважение.

# 24
Уважаеми д-р Христов,
благодаря за почти изчерпателната информация относно цитросепт. Аз, както и Rookie, не разбрах нищо за производителя на продавания от вас продукт. Откъде по-точно можем да се информираме за действителната връзка между Citricidal ( Biochemresearch) и Цинтамани ( и защо никъде в огромното количество данни в интернет не може да се прочете нищо за тази компания)?


И последно, но съвсем не по важност: как ще коментирате разликата във вкуса на Цитросепт? Защото този, който сега пием в къщи, почти не горчи. Shocked
В момента на българския пазар Цитросепт идва от филиала в Полша и това е отбелязано на етикета и кутийката на продукта. Вносител е фирма "Цинтамани България ЕООД" със седалище в с. Св. Влас. Дистрибутор е "Цитросепт ЕООД" със седалище в гр. Ямбол и това също е отбелязано на етикета и кутийката.
На моето шишенце пише:" Дистрибутор:"Цинтамани България, Свети Влас... и т.н."
 Защо има опаковки, на които пише ямболският ви адрес, и такива, на които е написан адресът в Свети Влас? И на двете места ли се разфасоват/ опаковат флаконите с Цитросепт?
 Благодаря!

# 25
  • Мнения: 3
Единствения производител на Екстракта от Семeна на Грейпфрут е Biochemresearch. Това, че в никой от сайтовете на Цитросепт: Полша, Русия, Естония и др. прибалтийски републики, Великобритания, Швеция и др. които посетих, не се споменава, че наименованието на изходния продукт е Citricidal, не означава, че техния продукт е с друг произход. Тъй като съм отдавна и отблизо запознат, както с историята, така и с разпространението на Цитросепт смятам, че е добре да информирам българските потребители, ето защо съм споделил знанията си за продукта. Информацията, която българските потребители получават в плюс е наименованието на изходния продукт: Citricidal, но действително в света екстракта от семена на грейпфрут е известен повече като GSE (Grapefruit Seed Extract) - става въпрос за едно и също нещо. Между другото открих и че във Франция се разпросптранява продукт от GSE, но там той се нарича Citrobiotic, в Германия - Citroplus. Това е така защото Цинтамани не са закупили права за разпространение в тези страни. Достоверността можете да проверите лично, чрез кореспонденция, както до Biochemresearch, така и до Цинтамани Полша. Страницата на Цинтамани в Норвегия в момента е недостъпна, най-вероятно поради реконструкция.
 Не бива да ви смущава и привидното намаляне на горчивината на продукта, тъй като вкусовите рецептори се адаптират в известна спепен. Ако не приемате продукта поне един месец, дози от 10 капки биха ви се сторили горчиви като дози от 15 капки.

Относно съмнителния продукт: както вече споменах ние сме най-заинтересовани от качеството на предлагания от нас продукт и за нас ще е много полезно да получим както опаковката, така и флакона със съдържимото, а и касовия бон. Действително от аптека в София ми се обадиха на 25 януари около 13 часа, но не уточниха името и адреса си. След моето настояване да получа опаковката и флакона (като обезщетя потребителя) нямам обяснение, защо и до този момент не получавам въпросните доказателства? От вас разбирам, че те са "се уговорили с дистрибутора, доставил им въпросния екземпяр" да бъде извършен анализ. Много моля да споделите на мейла ми адреса на аптеката! На новите опаковки е посочен производител Цинтамани Полша и тази промяна е от поне половин година.
На сайта на Цитросепт http://www.citroseptbg.com/spec.html ,можете да видите спецификацията, която ни е изпратена от производителя Цинтамани Полша, с която продукта е пререгистриран в РИОКОЗ съгласно новите изисквания на МЗ.
Смятам да приключа тази тема, която в действителност е не толкова съществена, като споделя, че все пак продукта Цитросепт е регистриран и пререгистриран, съгласно законодателството в България - съществуват Санитарни разрешителни за Цитросепт (те се изискваха доскоро) на МЗ, одобрения на етикети, и както споменах в предния си постинг, за да отговори на последните изисквания на нашето законодателство Цинтамани България извърши някои промени в етикирането (а също и за да е актуална информацията на етикета и опаковката): "...дистрибутор Цинтамани България" е по-стар етикет, но продукта не е различен и това не бива да ви смущава.

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 03:05 от д-р Христов

# 26
  • Мнения: 176

Уважаеми д-р Христов,

И вие ли получавате информация за продукта само от сайтовете?  Виждам, че и вие се занимавате с "откриване между другото."  От разпространителя в България очакваме най-малкото по-подробна информация.  И поне да не е противоречива.  Тази, която подавате, я имаме и ние.  От Интернет.  От оскъдните данни там.

Относно производител в Полша, обозначен на опаковките в България от няколко месеца, както казвате - не съм попадала на такива опаковки.  Разбира се, това нищо не значи.

Относно "промяната на вкусовите рецептори" .  Точно при различен вкус, колкото и да са свикнали рецепторите с даден дразнител, те подават сигнал за "разлика."  Не забравяйте, че именно хора, които продължително време са ползвали продукта, могат веднага да открият "10те разлики." 

Ще говоря днес с аптеката, да видя какво и що.  Също като вас - и аз нямам обяснение защо не сте получили флакона. 

# 27
  • Мнения: 176
Уважаеми д-р Христов,

Би било интересно ако има някаква информация и от полска и щатска страна относно самото производство.  Засега няма.

Както бях обещала пред любезните читатели, които следят темата, и пред вас, днес отидох да разговарям в аптеката.  Те обещаха отново да се свържат с дистрибутора.  Отказаха да ми дадат името на тази фирма.

Щом вече са се свързвали с вас по същия повод, сигурна съм, че ще намерите начин да установите адекватна комуникация с когото трябва.  Както казах, вече съм предала шишето с опаковката. 

За мен проблемът не е, че съм се набутала с 37 лева.  В този смисъл не очаквам и не желая обезщетение нито под формата на паричната стойност, нито на друга опаковка.

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 13:03 от Rookie

Общи условия

Активация на акаунт