Пюрета или домашно приготвена храна?

  • 2 419
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Моето кара на купени. Не е жълто, нито оранжево. И зеленко не е  Laughing Не е и сбръчкано. Съгласна съм, че домашното е по-хубаво, но с отровите, които продават на пазара съм по-склонна да се доверя на готовите пюрета за бебетаPeace

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 891
Мами, искам да кажа на тези,които като мен до скоро хранеха децата си само и единствено с пюрета, откакто започнах аз да готвя на бебе то си промени цвета, кожата стана гладка, започна по-бързо да наддава....изобщо истината е вдомашно приготвената храна според мен.

Би ли споделила какъв цвят беше кожата на детето преди..и сега.

Аз в мойто дете разлика не  съм усетила да има.

# 17
  • Мнения: 30
Като цяло детето стоеше по-жълто, даже доктор като я видя и вика: " тя жълтее, какво и даваш да яде ? " , ами казвам пюрета, ама май все жълти .....той вика : " Спираш с пюретата и готвиш в къщи !"
А отделно по челцето и бяха излезли едни ситни, ситни пъпчици, а сега изчезнаха , откакто яде домашна храна. Това го пиша специално за тази дама, на която всичко и се струва смешно, като виц...

# 18
  • Мнения: 232
Моето не яде нито готвено, нито пюрета. Караме на АМ и каши. Оле, какъв ли цвят ще придобие?

# 19
  • Мнения: 2 746
Промяната в състоянието на  кожата е съвсем логично, може да са му липсвали витамини на детенцето, които си е набавило с домашната храна.Аз също предпочитам да готвя домашни зеленчукови пюрета, но плодови ще давам готови.

Съгласна съм, че домашното е по-хубаво, но с отровите, които продават на пазара съм по-склонна да се доверя на готовите пюрета за бебетаPeace

Блонди, дали са на пазара за продан или от полето са закарани за преработка, плодовете и зеленчуците са едни и същи.Всичко е обработвано с препарати, за съжаление.Вярвам само на градинската продукция на свекър ми, който не слага абсолютно никакви торове и препарати.

# 20
  • Мнения: 5 940
Наистина не е чак толкова забавно и нелогично това със състоянието на кожата. Възможно е от подходяща домашна храна да се качи хемоглобина, като това да доведе до по-здрав вид на кожата, не толкова блед, например. Лично аз не съм наблюдавала подобна смяна в кожата на сина ми, прекрасна, бебешка е, но пък не сме представителни в случая, защото редуваме домашни с готови пюрета.

# 21
  • Мнения: 9 990
да де, ма и у френско продуктите може би са различни

# 22
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  За добро утро тема продължава Simple Smile Heart Eyes

         

 Това е оранжевият нос на детето ми когато беше на година.Обяснението е, че ядеше пюрета и детски манджи на Хип предимно със съдържание на морков и тиква.А както е известно каротина оцветява кожата.Всички много му се смееха, защото е с много бяла кожа и светеше един оранжев нос.

  Когато започнах да му готвя пак наблегнах на високото съдържание на моркови.Едва след няколко месеца когато мина на нормална храна оранжевото изчезна.

 Що се отнася до пъпчиците, такива синът ми получи от купени моркови.За това прибегнах към качествените вносни пюрета.

  Но продължавам да следя темата с интерес, чудна е Party Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 9 990
Биляна, ама бръчки, гледам няма детето GrinningСпециална козметика ли ползвате?Но май зъби се виждат?Дали не си предизвикала растеж на зъбите с тези моркови? Wink

За моркови , тиква-всеизвестно е, че пигментират кожата.И на възрастен, ако наситиш организма и месеци наред хрупаш морков.

# 24
  • Мнения: 36
Има няколко мами които си мислят, че всичко знаят. Не се заяждам, но малко ми приличат на педиатрите от старата школа - едно си баба знай, едно си бай. Не може човек да изкаже мнение. Аз лично вече мисля да не чета в този форум. Освен объркване и страх нещо да не сбъркам с детето друго не получавам. Знам че няма да е голяма загуба. Всеки си носи глава на раменете и да прави каквото реши за правилно.

# 25
  • Мнения: 9 990
Не, аз незнам всичко, но тази тема е хумористична по начина , по който е зададена и реакцията на авторката-вместо д а се засмее, тя се пеняви. HugИ после-забележете само как се констатира-апелира-басолютизира и прочее думички с -ира на края.Деца-различни.Моето дете не е било оцветено или обезцветено, а начина, по който авторката е рекла-сакън, ще го отровя едва ли не.Ми не-факт е, че са и захранени рано, и са на консерви, но мърдат още...Две на брой. Hug Peace
Нищо лично, но някои хора трябва да се научат да бъдат уравновесени, позитивни и да могат да се надсметя на собствените си недомислици понякога.Ако аз бях авторката на подобна тема-нито щях да пропагандирам по този начин, нито да се фръцвам на смеха, а даже щях да се засмея и аз...но-хора различни.Децата също са хора и те така...Хайде, приятна събота и се смейте над тези неща, а не се фръцвайте. Peace

# 26
  • Мнения: 5 940
Има няколко мами които си мислят, че всичко знаят. Не се заяждам, но малко ми приличат на педиатрите от старата школа - едно си баба знай, едно си бай. Не може човек да изкаже мнение. Аз лично вече мисля да не чета в този форум. Освен объркване и страх нещо да не сбъркам с детето друго не получавам. Знам че няма да е голяма загуба. Всеки си носи глава на раменете и да прави каквото реши за правилно.
Не се отказвай, моля те, има доста ценна информация. В началото и аз бях на път, само, че заради една фанатична група кърмачки, заради, която бях на път да оставя детето ми гладно, защото нямах достатъчно кърма. Просто отсявай маниакалното от поднесеното с достатъчно аргументи.

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Съгласна съм!В началото разбрах, че аторката е щастлива от това, че готви на детето си!Прекрасно, наистина домашната храна(при еко зеленчуци) е най-хубавото нещо!Но наистина тя не формулира идеята си правилно Simple Smile

   Няма да пиша повече, създадахме работа на Виви да трие постинги.Отивам да си изведа пигментиралия нос на детето ми на разходка  и да си избия комплексите по съвет на авторката. Laughing

 Приятен ден! Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 3 314
Домашна храна, разбира се!  Peace
                  Peace

# 29
  • Мнения: 2 172
Оранжево небето,
оранжево морето,
оранжева земята,оранжев е светът!
ОРАНЖЕВИ ДЕЧИЦА,
ОРАНЖЕВИТЕ МАМИ,
оранжеви китари,
оранжево звънят!!!

 smile3501 smile3501 smile3533

Общи условия

Активация на акаунт