Как лекувате прозрачни и гъсти сополи?

  • 40 240
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
Нас преди няколко дена ни изписаха от болницата и ето какво си донесохме от там:   
        Na chlorati  0,2ml
        Na benzoici 0,3ml
        Na bicarbonici 0,4ml
        Allergosani 2ml
        aqua destilata ad 30,0ml
 Само да го чуя бебо, че подхърква с нослето,слагам му по една капка и всичко спира.Преди много често му се запушваше носа и възпалението слизаше надолу след няколко дни.Капали сме какво ли не.В къщи вече е цяла аптека. 

# 16
  • Мнения: 3 456
здравеите аз така и не разбрах какви точно са тези сребърни капки какво е другото им мазвание и от къде мога да си ги набавя моля някои да ми отговори защото синът ми е много зле имам чувството че сме на път да направи синозит тои е грипав в момента но за нослето не му изписаха нищо благодаря випредварително  bouquet
Значи, нарича се сребърна вода. По аптеките го продават под името Аркол- има и други , ама не им знам имената, но като кажеш сребърна вода те знаят. Или на повечето места знаят, защото мен първия път аптекарката ме гледаше ей така Shocked. Има една друга сребърна вода, Армакс,която се поръчва само по интернет и е по-скъпа.
Важно е да уточня, че сребърната вода е нещо различно от сребърните капки Кларгол, които се приготвят в аптеките от сребърен нитрат, който е токсичен ( в по-големи дози разбире се). Има и уреди, с които се приготвя сребърна вода в домашни условия.

# 17
  • Мнения: 148
благодаря ти lorka barborka   bouquet значи тези капки не крият риск да увредят здравето в някъкъв друг аспект още днес ще прибягам да ги купя дано да помогнат аз започнах с низита но тя действа малко по-бавно отколкото на мен ми се иска  Tired

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз също взех сребърна вода и от 3дена капем в нослето,но още няма никакъв резултат.Може би защото сополките на малката са много гъсти.Но вече 2 седмица не минават от нищо какво ли не капех в нослето.

# 19
  • Мнения: 46 511
Никак.
Само, ако й пречи на съня слагам Виброцил.

# 20
  • Мнения: 1 030
Вече не експерементирам да лекувам сополи просто така - правя микробиология - секрет от носа - посявка и обикновено излиза бактерия. Стафилококите лекувам с бактробан.
В нашата ясла водят децата си с гъсти и зелени сополи и така до безкрай се заразяват едно от друго. Но за бактерии никакви капки не действат, само изсушават лигавицата.

# 21
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Деси този разтвор там ли ви го приготвиха имам предвит в болницата.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 83
Аз също съм на мнение, че е най добре да се вземе секрет и да се изследва за бактерия, но обикновено докато излезе резултата положението се влошава. В нашия случай е вирусна инфекция. Започнах да слагам на беладжията (4г. и 4м.) капки коларгол и изброените на първа страница лекарства. Ще изчакам до понеделник-вторник. Благодарности за всички препоръки newsm10 newsm10

# 23
Деси този разтвор там ли ви го приготвиха имам предвит в болницата.
Първият път ми ги дадоха там а после ми ги направиха в нашата аптека.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 104
моята дъщеря е вече 2 седмици със запушен нос
отначало имаше грип, свалихме температурата, оправихме гърлото, обаче тази упорита хрема продължава
слагах и физ.р-р, Коларгол, какви ли не още чудеса, нищо не помага
тя попринцип е почти нон-стоп с хрема и оттам винаги тръгва я към гърлото, я към ушите...
мисля си, че трябва да и се вземе секрет от носа, да не би да има някакви бактерии newsm78 , но нейната докторка не е съгласна и аз затова съм решила този път да го направя без нейно знание ooooh!
бихте ли ми казали как протича процедурата по взимане на секрет, кой го взима- лекар или лаборант и колко струва горе-долу (не че е от значение де)
много благодаря

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз съм давала секрет от носа на Тери без направление.Отиваш в лабораторията и там на място го вземат с клечка подобна на тези за чистене на уши.При нас струва 5лв,а ако има някаква гадинка антибиограмата е още 5лв.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 104
10x Hug
мисля да я заведа още утре, пък ще видим

# 27
  • Мнения: 131
С капки на д-р Улевинов .

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
аз също утре ще отида да и вземат секрет.При нас тези сополи вече две седмици не минават ту са бистри ту гъсти.Какво ли не опитах сребърна вода капки, и не минават гадините.Ако и открият нещо какво е лечението, просто за информация.

# 29
  • Мнения: 3 456
аз също утре ще отида да и вземат секрет.При нас тези сополи вече две седмици не минават ту са бистри ту гъсти.Какво ли не опитах сребърна вода капки, и не минават гадините.Ако и открият нещо какво е лечението, просто за информация.
Ако има бактерия, ще напраявт антибиограам ( проба с различни АБ), от която се вижад правилното лечение ( АБ).

Общи условия

Активация на акаунт