Питане за име

  • 2 503
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 393
  Марин-не ми е от лЮбимите,ама го има-бивши девер се казваше така

# 16
  • Мнения: 2 336
И на мен Марин вече не е от любимите ми...
Михаил ми харесва.

# 17
  • BG
  • Мнения: 2 217
Когато избирах името за сина си, се съобразих и с етимологията му. По-долу съм написала имената, които ми харесват заедно с етимологията им. Дано да съм ти от полза:

МАРИАН - произлиза от римската фамилия Marianus, която подобно на Marius (виж Марио) е свързана с името на римския бог на войната Марс
МАРТИН - дете на Марс (от латинскoтo martius). Според римската митология богът на войната Марс е баща на братята близнаци Poмyл и Peм, основателите на Рим. Оттам всички римляни, като потомци на Ромул и Рем, ce титyлyвaли "деца на Mapc". Ha Mapc e кръстен и месец маpт, тъй кaтo oбикнoвeнo войнитe започвали тoгaвa, a 1 март (Feriae Marti) e билo pимскaтa Hoвa Гoдинa. Мартин е още името на четирима папи и двамa известни светци - Мартин от Тур е светецът-покровител на Франция, а Мартин от Перу бди над перуанци. По народния календар Мартин и Мартина празнуват на 1 март, a пo православния - на 14 aпpил.
МИРОСЛАВ - мирна слава или слава нa свeтa (славянски).
МИХАИЛ - кой е като Бог? (miyka'el бил бойния вик на небесните армии на иврит). Св. архангел Михаил е един от четирите архангели в Стария Завет (заедно с Гавраил, Рафаил и Уриил) и един от седемте архангели в Библията. B народните вярвания е известен като "душевадец": той се спуска при умиращия, с нож изтръгва душата му и я отвежда в отвъдния свят, където заедно със св. Петър я отправя в райската градина или в пъкъла (според това дали е праведна или грешна). Aрхангел Михаил e oщe водач на ангелите и светец-покровител на войниците, a заедно със Св. Георги е покровител на Германия. Това е и името на 8 византийски императора. Денят на Архангел Михаил е 8 ноември.




# 18
  • Мнения: 8
максим или максимилиян

# 19
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Марио и Марко ми харесват.

# 20
ако приемаш предложения от гости - Манол
много ми харесва...

# 21
  • Мнения: 1 327
 Twisted Evil най-често споменаваното име вкъщи е Матьо....
нали се сещате - батьо Матьо от филма колите. Любимо име ни е вече  Laughing

# 22
  • Мнения: 274
Михаил,Младен,Мартин

# 23
  • Мнения: 81
аз сам за МИРОДАР ,ИЛИ МАКСИМ

# 24
  • Мнения: 54
благодаря на всички ви сърдечно - давате наистина много идеи. А какво мислите за Матео?

# 25
  • Мнения: 54
може да е любимо име за любимо дете - Матю, Мат...

# 26
  • София
  • Мнения: 397
 Милен.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
А какво мислите за Матео?

На мен ми харесва, но помисли как ще се 'връзва' с другите имена. Добре ли звучи в комбинация?

# 28
  • Мнения: 5 317
Момчил

# 29
  • Мнения: 54
Да, Иса - благодариа ти. Добре звучи- за това ми беше мн. трудно да го обмислиа - нали ще носи моите имена, а тоа име означава "дар от бога",с което и ме привлече.
Благодаря за мнението осте веднаж - добре ми доиде подкрепата, 4е то май няма с кого да го обсъйдам и...Сте чакам времето когато зърна човечето и то само сте подскаже какво име му отива Laughing

Общи условия

Активация на акаунт