Ами сега ,даите съвет

  • 2 955
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Една позната се казва Димитриана. Ако не искаш да кръщаваш детето на покойната свекърва- не го прави.

# 16
  • Мнения: 728
мила,  първо дете не се кръщава на починал човек, обясни му на мъжа ти.
а аз ще ти кажа с какъв номер минах и на никой не го кръстих. Казах на мъжа ми че на който човек се кръсти ще вземе неговата съдба и ще ходи по неговите стъпки, а аз искам детето да си има негова собствена съдба и негово собствено име и че нямаме право да го обричаме със съдбата на някой друг. При мене мина, понеже мъжа ми много суеверен.
А ако си решила да го кръщаваш на свекъра и не искаш да е Димитрина, то знаеш ли колко хубави имена има с Д, момичетата са ти избройли доста.

# 17
  • Мнения: 2 746
Когато бях бременна и мъжа ми искаше да кръстим детето на свекъра, свекърва ми каза, че никой не бива да се меси, майката сама трябва да избере името на рожбата си.И на двете си деца сама съм избрала имената и те много се харесват на мъжа ми!
Иначе, защо да не е Ралица, Регина /означава царица/, а Димана е също едно прекрасно женско име!
Успех и здраво бебенце! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
На мен Димана и Деметра ми харесват Wink

# 19
  • Мнения: 655
Аз пък за пръв път чувам, че не било хубаво да се кръщават деца на починали. Аз съм кръстена на брат ми, който е починал преди аз да бъда родена.
Можете да кръстите детето Ирена. Може да и казвате Рени, но няма да е така истинското и име щом толкова те притеснява.

# 20
  • Мнения: 258
ох  ooooh! това е много неприятен момент, от друга страна е и деликатен, след като става въпрос за починалата ти свекърва. Но истината е, че във вашия случай, сигурно ще трябва да бъде някакъв компромисен вариант. Ако успееш да го убедиш поне да кръстите бебето на свекър ти, освен Димитрина има много хубави имена сходни с Димитър. За мен Димана е страхотно име  Peace

# 21
  • Мнения: 104
Права си да не искаш да го кръстиш на починал човек. Аз също съм чувала че не е хубаво, особено за първо дете. Моят свекър е починал още когато мъжът ми е бил 15 годишен. Казвал се е Тодор и на мен ми се искаше да кръстим първата ни дъщеря Теодора, защото много ми харесва името. Но не посмях, въпреки че уж не съм суеверна.  В крайна сметка мъжът ми предложи име -  взехме първата буква на свекърва ми и на моят баща и всичко се нареди. За нас с мъжа ми беше по-важно да изберем име, с което детето да се гордее а не да се срамува когато порастне. Аз също не бих го кръстила Димитрина. Успех в избора.

# 22
  • Мнения: 247
това са пълни глупусти ,че не трябва да се кръщава на починал човек Naughty
виж, ако не ти харесва името е вече друг въпрос..... Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Много е неприятно,когато трябва да се съобразяваш с мнението и желанието на близки... пък било то и съпруга ти... Компромисен вариант няма ли? Решенията не ги ли вземате заедно, какво значи той иска? А ти какво искаш?

# 24
  • София
  • Мнения: 4 397
и аз съм за Дима, на свекър ти да кръстите бебока  Peace
аз също съм чувала, че не е хубаво на починал да се кръщава дете и поради тази причина кръстих дъщеря ми на майка ми, а не на баща ми колкото и да исках  Cry

# 25
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Дима е едно от любимите ми имена.
добро решение Peace

# 26
  • Мнения: 24
 И аз съм съгласна с имети Ирена, даже повече ми харесва Ирен, а с Д любимо име ми е ДАЯНА!Красиво и здраво бебенце ти пожелавам!

# 27
  • Мнения: 9 973
моето е Деян на дядо Димитър Hug
Дарина,Дария............ Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 222
Бях в твоето положение, когато бях бременна и след множество разговори, някои от които завършващи със скандал, в крайна сметка не можах да изляза на глава и кръстих детето на майка му. Свекър ми почина докато бях бременна, така че мъжът ми даже дума не отвори да е на баща му. Но ми излезе с онези тинтири-минтири уважение, традиция и пр. А колко много ще се радва майка му, особено сага, баща му като го няма, а как да засвидетелстваме уважение, как сестра му не се е сетила да кръсти нито едно от децата си на родителите им. И сега се ядосвам... Утре бебето ми става на 6 месеца и повярвай ми, няма и 6 пъти да съм се обърнала към него по име. Казва се Радослав, което не е лошо име, но е избрано под натиск и на моменти направо ми се реве като си помисля, че това не е името, което аз бих избрала за детето си.
Не прави като мен - не отстъпвай, особено ако самата ти не чувстваш, че това е името на детето ти. Изберете хубаво име, но все пак го направете двамата заедно. Едноличните решения също едва ли ще помогнат. На мен компромисът с Ирена ми харесва, още повече, че това е много хубаво име (според мен). Но за твое и мое успокоение - не името краси детето, а детето - името. Вярвам, че ще го повярвам, но засега не се получава.
Успех в преговорите! И независимо как ще се казва, пожелавам ти прекрасно, слънчево и здраво детенце!

# 29
  • на село
  • Мнения: 3 926
Ее, Ivema ти пък да не си наричаш детето с името,
какво като е било под натиск -недей така, я виж какво хубаво име  Grinning,
малката ми дъщеря е  Радослава и не е кръстена на никого,
имат 13г. разлика със сестра си и след толкова години чакане,
 тя ни е радостта и затова така си я кръстихме  Peace.

Беше малко офф от темата, но и ти  много добре си го казала:

- не името краси детето, а детето - името. Вярвам, че ще го повярвам, но засега не се получава.

Ще свикнеш с името, още ти е малко детето  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт