Помощ хлебарки!

  • 92 838
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Благодаря  момичета!  Доста идеи и както виждам няма радикално решение. Напръсках с Райд но трупове няма. Колкото да белина , аз използвам Доместус и също е без ефект. ИСКАМ ДА ВИДЯ ТРУПОВЕ Sick

От време на време при нас се появява някой труп, но това са заблудени екземпляри. По време на ремонта и аз открих в контактите остатъци от яйца и затова опуших около кабелите с добре с хартия. Също така сложих дълбок сифон на мивката и уплътних с пяна външния панел (останалото е отливано и няма фуги) . Остана само едно място от където влизат понякога ... сифона на банята и за това в банята по ъглите има 4-5 кубчета с отрова. слагай кубяетата и ако имаш хлебарки ще събираш трупове, макар че може да е като при нас, някой заблудил се пришалец.

# 16
  • Мнения: 984
за 70 лева си вземи котка да го лови ....
и в къщи гъмжи от хлебарки, вчера отварям микровълновата и гледам една хлебарка ми се хили, затворих врата и пуснах печката, е тая гадина си обикаляше спокойно 40 сек. /беше ме страх да я държа вкл. повече/ и нищо и нямаше. Взех си котка и с тази цел, но ццц. Вече ми се повръща от тях. Набутах се от Метро с една джаджа, дето гонела хлебарки и пак нищо, и паста на GOBOL , пръсках с отрова от ХЕИ пак нищо, къщи съм купувал, та чак мезонети станаха и тия гадини си щъкат и това е 

# 17
  • Мнения: 93
Самата котка не прави кой знае какво против нашествия на гадини. Но виж , външно обезпаразителна котка върху която ветеринар е сложил спрейче, заедно с още една котка минала през същата процедура имат зашеметяващ ефект - в нашия апартамент няма абсолютно никаква буболечка от който и да е тип, в съседните гъмжи от хлебарки ( те нямат никакви животни ). Та аз съм твърдо за био войните котки - буболечки - видях че ефектът е изумителен.  Peace

# 18
  • Мнения: 984
обезпаразитена е с Фронтлайн, ако има нещо друго, което действа и на хлебарките, казвай. Четох, че имало чернобилски хлебарки, на които не действало нищо

# 19
  • Мнения: 93
Две котки правят унищожителния ефект или поне една, ама по-дива и завираща се навсякъде  Hug Иначе и нашите са с Фронтлайн, но всеки месец или месец и половина им се слага нова доза на вратлетата за подсилване на ефекта. И наистина хлебарките, които преди да си взема котките едва ли не в леглото ми влизаха, сега изчезнаха поголовно, а от съседите все се оплакват, че чудовищните буболечки ще им изядат и ушите. Та при мен комбинацията работи страхотно, при познати с повече от една котка също.

# 20
  • София
  • Мнения: 204
Има един препарат,казва се РЕГЕНТ,той по принцип е против колорадски бръмбари Mr. GreenПродава се в пакетчета по 15 гр. в ветеринарните аптеки или в магазини за разни семена и др.Разтварям половината пакетче в 750 мл.вода(в шише от препарат за прозорци)и пръскам.Ако имаш малки деца е препоръчително да се прЪска само на недостъпни места.Откакто съм пръскала за първи път(преди 6-7 месеца) досега няма една хлебарка.Преди това съм пробвала какво ли не,но това е направо страхотно. Peace

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
siska-a: Това , че си решила да наситиш телата на децата ти със инсектицид който има КАРАНТИНЕН СРОК 1 месец си е лично твое решение, но да го препоръчваш на други хора си е направо престъпление. Моля да си редактираш постинга за да не се подлъжи някой по (цитирам какво каза един агроном по повод твоето решение) "ненормално безотговорно и малоумно" твое решение !!!!

# 22
  • София
  • Мнения: 4 578
Уф, пак аз. А чували ли сте за нещо, което се включва в контактите и ги гони? Някой знае ли къде може да има такова нещо?

# 23
  • Мнения: 984
аз не само съм чувала, но имах глупостта да си го купя, ефект нула. На 1 м. от машинката имаше цяло семейство хлебарки, стоеше включен 3м. и си припкаха хлебарчици необезпокоявани от нищо

# 24
  • Мнения: 8
Аз също използвам кубчета много са ефикасни само те ми помогнаха слагат се в ъглите но децата да нямат достъп до тях

# 25
  • София
  • Мнения: 4 578
Аз също използвам кубчета много са ефикасни само те ми помогнаха слагат се в ъглите но децата да нямат достъп до тях
Kакви кубчета? има много видове? и за черните хлебарки ли?

# 26
 link=topic=261289.msg6336127#msg6336127 date=1201619919]
siska-a: Това , че си решила да наситиш телата на децата ти със инсектицид който има КАРАНТИНЕН СРОК 1 месец си е лично твое решение, но да го препоръчваш на други хора си е направо престъпление. Моля да си редактираш постинга за да не се подлъжи някой по (цитирам какво каза един агроном по повод твоето решение) "ненормално безотговорно и малоумно" твое решение !!!!
[/quote]

Какво означава карантинен период в този случай? С този препарат пише, че се пръскат посеви. Интересувам се, защото се чуват само добри отзиви относно ефикасността му, а търся нещо добро за мазета.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Карантина означава, че това което си напръскал 1 месец е не трябва да се бара. Когато пръскаш в полето, после не се разхождаш из него да дишаш отровите, но кагато пръскаш в дома, създаваш условия и предпоставки да изложиш хората на въздействието на този химикал.
Като пример за подобно нещо е практиката през 60-те когато хората са се обезпаразитявали с ДДТ, е в момента е забранен препарат, защото се оказва, че се натрупва в организма и води до рак. Но на времето и дюшеците са ръсили с него против дървеници и създателя му има нобелова награда .....

# 28
  • Мнения: 347
Аз посъбрах доста трупове с моята пяна на Райд.Иначе на входа е залепен списък със желаещите да се запишат за професионална дезинсекция.С какво обработват помещенията тези фирми, знаете ли?Чудя се, дали да се запишем и ние.Само по 10лв на апартамент е, а аз със сигурност ще дам повече ако се боря сама.

# 29
  • Мнения: 8
Кубчетата са черни пластмасови вътре са бели нещо като тебешир #2gunfireаз имах хлебарки гиганти  но за радост от както сложих кубчета не съм срещала Laughingефикасни са 1 година и са 20 броя но им забравих името  Laughing имам приятел ветеринар той ми ги препоръча и утре ще го питам за името

Общи условия

Активация на акаунт