"Галено" vs "пълно" име или как и защо наричате децата си?

  • 44 382
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 636
Не ме дразнят галените имена. Също уважавам и желанието на някои хора да се обръщат към тях с цялото им име. Всеки има право на избор. Харесвам кратките имена и избрах такова за детето си - казва се Леа. Вкъщи я наричаме така, но все ще се намери някой да попита "как й казвате галено?" Crazy. Просто има хора, които мислят, че на всяко име непременно трябва да се измисли галено, независимо колко е дълго.

# 16
  • Мнения: 1 586
Синът ми се казва Християн,ужасно го харесвам това име и затова го избрахме но честно казано му казваме Хриси, това също ми допада.Предварително мислих по въпроса ка ще го наричаме на галено и ми допадна! Peace

# 17
  • Мнения: 5 940
Кръстихме го Иво, за да нямаме подобни дилеми.

# 18
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми се казва Рая. Ако й викаме с галено име, то е по-дълго от пълното. Laughing А в нейното име ми харесва това, че е лесно за изговаряне и когато проговори, ще може да си казва цялото име такова, каквото е.

# 19
  • Мнения: 7 474
Умишлено кръстих дъщеря си с име, което има галено Laughing Въпрос на личен избор  Laughing

# 20
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Моя приятелка  преди години си кръсти детето Ния за да не могат бабите да му измислят съкращения,обаче беше много втрещена като чу да и казват Нийка Mr. Green
Лично на мен ми харесва да се казва на цяло име,но с оглед на това,че дъщеря ми се казва Божидара Георгиева Чемширова и в този си вариант най-вероятно ще си каже името правилно около 7-та си година за сега и казвам Божа,ама на нея това не и допадна и сама си казва Бижи.Но съм "за" да се казва на цяло име и не мисля,че като се обръщам с цяло име ще се чувства по-малко обичана Naughty
А пък като чета,че на Симона и казват Симито направо ми се обръща да не казвам какво ooooh!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Няма нищо лошо в галените имена, самата дума "галено" предполага нежност и умиление... Въпрос на предпочитание от страна и родителите е как ще се обръщат към децата си на който са избрали име с голямо старание и любов. Защо обаче да съдим хората, които се обръщат по определен, гальовен начин към нас или децата ни... ами идва им от вътре, така го чувстват Wink
Това е като примера с Габриел даден от Биляна голям мъж 2 м не може да ти дойде отвътре да му кажеш Габи...както и на малко момиченце да викнеш : "Виктория - Стефания " ела мама да те цунка ... Нещо не се връзва  newsm78

# 22
  • Мнения: 257
Дъщеря ми се казва Рая. Ако й викаме с галено име, то е по-дълго от пълното. Laughing А в нейното име ми харесва това, че е лесно за изговаряне и когато проговори, ще може да си казва цялото име такова, каквото е.
и моята малка дъщеря се казва Рая- хареса ми, че е кратко/ макар, че според мъжът ми само кучетата се кръщавали с 3-4 букви #2gunfire, но името му хареса.
На каката и казвам пълното име, когато искам да и заостря вниманието или прави нещо нередно. Иначе се обръщам към нея с Мише.
Аз не си харесвам името и затова предпочитам да ме наричат умалително- но както вече е писано всеки сам решава как да се обръща към детето си, а когато то порасне- то само да избере/ в случай, че не му харесва/

# 23
  • Мнения: 14 654
Имайте предвид, че когато децата тръгнат на училище ще ги наричат с всевъзможни имена. Например на Цветомир ще казват Църо, на Александър- Сашкин, на Мария- Мара, на Радостина- Радка, на Станислава- Сташа, на Диана- Даша... и всякакви такива, нарочно гадно звучащи  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 636
Моя приятелка  преди години си кръсти детето Ния за да не могат бабите да му измислят съкращения,обаче беше много втрещена като чу да и казват Нийка Mr. Green

И аз чух разни интерпретации от свекърва ми, но много бързо я отказах от тях Stop

# 25
  • България
  • Мнения: 106
Дъщерите ми са с дълги имена,обръщам се към тях на галени-Тони и Мишел,на каката и харесва така,ако след време не им харесва ще се съобразя.Моят брат се казва Манол,всички му казваха така ,но дъщеря ми не можеше да казва вуйчо и го прекръсти на Моко и сега всички негови близки се обръщаме към него с това име.Въпрос на личен избор.

# 26
  • Мнения: 881
И моята щерка се казва Симона,и в къщи така я наричаме.Но бабките по улиците и викат МОни или Монка,но детето не се обръщаше въобще.Аз от известно време и викам или Мона или Сими,незнам защо,може би щото са по-кратки и му звучат някак си по-добре PeaceНо много държа наистина да и казват цялото име PeaceНе че ще се обидя ако някой и каже например Мони.

# 27
  • Мнения: 258
Държа да наричат дъщеря ми /както ние го правим/ ИРЕН - това и е името, затова сме избрали него за да няма интерпретации на тема...   Peace

# 28
  • Мнения: 1 029
предпочитам обръщенията да са на цяло име.Дъщеря ми се казва Мила, а съпруга ми Ясен-то на тези имена няма и как да им се измислят по-кратки и галени варианти.Моето е по-дълго, но пък ми е много приятно да ме наричат с цялото име.
Винаги ми е било много неприятно,когато запознавайки се с някой той се праедставя с галеното си име- пр. Ева, а тя всъщност е Евдокия, Ива, която се оказва ,че се казва Ивалина или Ани, която е Анна.

# 29
  • Мнения: 14 654
Винаги ми е било много неприятно,когато запознавайки се с някой той се праедставя с галеното си име- пр. Ева, а тя всъщност е Евдокия

Ако се казвах Евдокия и аз щях да се представям като Ева.

Общи условия

Активация на акаунт