"Галено" vs "пълно" име или как и защо наричате децата си?

  • 44 360
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 174
Дъщеря ми се казва Ивана и в интерес настината предпочитам да я наричат точно така, затова съм и дала това име, вече като порасне тя сама ще си преценява как да се представя и как иска да я наричат, но за сега си е Ивана!

# 61
  • Мнения: 4 555
Аз самата се представям със съкратено име (Мила), а не с цялото си. Даже има хора, които не знаят как ми е цялото.
Харесвам имена, които имат много различни варианти за съкращение, защото ми се струва не много интересно да наричаш някого само с едно име... Може на мен нещо да ми има  newsm78
На Калина, откакто и избрах името докато бях бременна, реших, че ще и кавам Лили или Ина за разнообрззие После добавих и Али. Докато беше по-малка хич не можех да й кажа Лили, защото дори това ми се струваше прекалено "възрастно" обръщение за запетайче като нея. Сега по-прилича на човек и може да й се казва нещо такова Simple Smile
Ама към новородено бебе да се обръщаш с "Калина" ми звучи все едно и говоря на "госпожице", много дистанцирано някак си.
И на мен обръщение от родител към дете с цялото му име ми създава асоциация, че нещо е сгафила и ще й се карам.

# 62
  • Мнения: 4 111
Не съм по крайностите в случая. Свилен се казва детето ми, обръща ме се към него със "Свилене", "Сисо", "Сиско", както ни дойде на момента.
На мен винаги са ми казвали "Лили", обръщението с цялото име "Лиляна" съм го чувала рядко.

За чужбина - в Гърция най-често се казва цялото име без буквата "с" накрая, но тя се изпуска и като се говори за човека, например:
На името Янис - "Яни, здравей!", "Яни не дойде днес".
За името Петрос - "Здравей, Петро", "Петро отсъства".

# 63
  • Мнения: 73
Карина сега виждам че бебоците ни имат еднакви имена  Hug
Нямам нищо против галените имена...даже аз самата се представям със съкратеното име и съм имала доста куриози с това. А за дъщеря ми се получи малко смешно. Когато се роди и видях малките косамчета по ушичките започнах да и викам маймунката Кика и сега това и остана галеното име Кика или Кики  Grinning

# 64
  • Мнения: 1 217
Синът ми се казва Калоян. Така го наричаме всички. Не ми харесват вариациите по темата и когато чуя някой от обкръжението да го нарича Коки, Коко или нещо такова спокойно му казвам, че детето е кръстено Калоян и държа така да се обръщат към него.
Когато порасне той сам ще си избере как да го наричат, но не искам красивото му име отсега да бъде замествано с кокоши обръщения. 

Е и аз му викам галени имена,но повече си го викам с цялото му име.
Незнам защо ама винаги като се запозная с някоя майка,питам как да наричам детето и.

# 65
  • Мнения: 4 111
Подсетихте ме при запознаване да се казва галеното име - не ми допада и не ми прави добро впечатление. Имах приятел Димитър, който при запознаване се представяше като "Митко".  #Cussing out

# 66
  • Мнения: 6 441
Моят син се казва Александър и галено му викаме Алекс.Имахме много спорове около галеното,защото не исах да му викат Сашко-за мен това няма нищо общо с Александър.Иначе му говорим на галеното име,защото неговото е прекалено дълго.

# 67
  • Мнения: 115
Моят син се казва Михаил и обикновено се обръщам към него без да използвам галени имена, понякога му казвам и Михаилче. Не ми е неприятно когато почти всички познати му казват Мишо, но лично на мен ми допада повече да го наричам Михаил. В никакъв случай не мисля, че е проява на дистанцираност да наричаш детето си с цялото му име. Племенника ми се казва Христо и още от малко дете всички се обръщаме към него с цялото му име и сега когато някой го нарече Ицко или Ице му става неприятно.

# 68
  • Мнения: 674
Аз избрах името за детето ми, така че да има и галена форма. Всеки си решава разбира се! Peace
А друг въпрос е, че обикновено й казвам: бонбон, слънчице, маймунке и т.н.

# 69
  • Мнения: 189
Когато избирахме име искахме то да се използва цялото при обръщение- Мила си е Мила. Мислехме да е и Симона, но решихме, че ще и викат Мона и се отказахме. Още повече, че мислим за второ дете и дай боже да е момче, то ще е Симеон със сигурност, а пък с две Монита вкъщи трудно ще се разбираме Laughing
Това е за името, освен Мила е и Мише и Куки и какво ли още не....

# 70
  • Мнения: 487
Кръстихме го Ян и всички така се обръщаме към него - няма накъде повече да се съкрати името.  Simple Smile

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Сина ни се казва Велизар и в началото много се дразнех когато някой, най- вече дядо му го нарича Вили защото ми звучи много женско.Но с времето просто свикнах и сега не обръщам внимание на това.Ние с мъжа ми го наричаме Заре/Велизаре от време на време, но най-често е Шиши, Слънце, Зайче и въобще както ми дойде на езика  Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 655
Моите момичета се казват Аника и Алекса и им казваме Ани и Али, защото ми харесма как звучат Ани и Али.

# 73
  • София
  • Мнения: 7 191
Харесвам цялото име на дъщеря си - Магдалена.
Умалителните, които използвам са Магдаленка, Магдаленчо, Магдаленчица  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 900
Моят син се казва Божидар, кръстихме го така и много ни харесва самото име. Обръщам се към него или с Бобо, Боби или с цяло име.
Но най-често с гальовни имена на всякакви животинки и т.н.т. Heart Eyes
Ще видим как ще е занапред, но не мисля че ще ме дразни ако не го наричат с цялото му име. Peace

Общи условия

Активация на акаунт