Защо ми отказват секцио?

  • 11 731
  • 259
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
За щастие има все още лекари, които си изпълняват съвестно задълженията. Аман от моди!
аман от тесногръди хора!

защо  Thinking

# 16
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
За щастие има все още лекари, които си изпълняват съвестно задълженията. Аман от моди!

 Peace
  168uu

# 17
zashto ti e sekcio?!! shte se vazstanoviavash ot nego mnogo po-bavno, niama da mojesh da vdigash po-tezhki predmeti i da si nosish bebeto spokoino na race. shte triabva da pazish ranata dalgo.... mislia 4e epiduralna e po-dobre... sekcioto e za uslojneni slu4ai...

# 18
  • Мнения: 200
Родих със секцио, но не по желание, а по мед. причини. След раждането изчетох много по въпроса и ако нямаш основателни противопоказания не те съветвам да раждаш така. Да, самото раждане след слагането на упойка не усетих, но после. Болките са неописуеми в началото на всеки цикъл. В продължение на почти година всеки месец преживявах най-болезнените възможни контракции и сравнени с тях раждането ми се струваше песен. Имаше други родилки със секцио в болницата, едната все припадаше , на друга преливаха кръв, трета имаше ужасно главоболие. Да не говоря за белега след операцията, за това , че не е препоръчително да забременяваш 3г. след направено секцио, че матката ти е рязана и шита и че следващо раждане отново трябва да е секцио.
Приятелка роди нормално с епидурална упойка. Много е доволна. Болки липсвали.
Написах ти всичко не за да те притесня, а да споделя моя опит. Ако не се бе наложило никога не бих родила със секцио. Какъвто и начин на раждане да избереш желая успех.

# 19
  • Мнения: 1 701
Отказват ти, защото си попаднала на свестни доктори.
Секцио се прави само по медицински причини /всички знаем какви са те, няма да ги изброявам/. Това е много сериозна, макар и рутинна операция и както се изрази една известна лекарка по ТВ - най-кървавата операция в гинекологията, крие много рискове и въобще не са толкова прости нещата, колкото си ги представяме...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 262
Щом искаш секцио, плащащ си и ти го правят  Peace
Аз съм секцио, но по медицински показания. Ако ти стиска - пробвай се нормално. Ако не - секциото е един също прекрасен начин да дариш живот  Wink Аз нямам оплаквания и се възстанових доста бързо (дори сравнено с моя приятелка, която роди вагинално)  Hug

# 21
  • Мнения: 11 004
Родих със секцио по медицински показания и няма нищо страшно, възстанових се много бързо. Peace Ако не беше причината за секциото, може би нямаше да се престраша да се подложа доброволно на операция, но сега смело бих повторила.
Ако искаш да родиш нормално с епидурална, ще трябва да си платиш около 100 лв. за упойката.

# 22
  • Мнения: 423
А на мен ми откзаха нормално раждане, защото бях в частна клиника JoyДобре че съм нахална, че накрая пак родих нормално Joy

# 23
  • Мнения: 1 586
За щастие има все още лекари, които си изпълняват съвестно задълженията. Аман от моди!

 Peace Съгласна съм.Аз пък така се дърпах от това секцио........... ooooh! ама не ми се размина все пак!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Родих със секцио, но не по желание, а по мед. причини. След раждането изчетох много по въпроса и ако нямаш основателни противопоказания не те съветвам да раждаш така. Да, самото раждане след слагането на упойка не усетих, но после. Болките са неописуеми в началото на всеки цикъл. В продължение на почти година всеки месец преживявах най-болезнените възможни контракции и сравнени с тях раждането ми се струваше песен. Имаше други родилки със секцио в болницата, едната все припадаше , на друга преливаха кръв, трета имаше ужасно главоболие. Да не говоря за белега след операцията, за това , че не е препоръчително да забременяваш 3г. след направено секцио, че матката ти е рязана и шита и че следващо раждане отново трябва да е секцио.
Приятелка роди нормално с епидурална упойка. Много е доволна. Болки липсвали.
Написах ти всичко не за да те притесня, а да споделя моя опит. Ако не се бе наложило никога не бих родила със секцио. Какъвто и начин на раждане да избереш желая успех.


Леле, ти да не си родила при ветеринар?
Много жени тук са родили секцио /около 40 % според една скорошна анкета/, аз също. При мен пък нямаше никакви фатални болки, нито пък последствия след операцията, менструацията ми направо не я усещам, белега ми е тънка линия в окосмената част с цвета на кожата. Не е препоръчително да се забременява 2 години след секцио, но и във форума има, и в реалния живот познавам майки с две раждания секцио в рамките на 20 месеца.
Наистина можеш да притесниш някое бъдещо майче!

# 25
  • Мнения: 581
  Не знам защо ти отказват,но ако си решила така да раждаш не се отказвай, все ще намериш добър специалист, който ще се съгласи.
 Аз съм раждала секцио по мед. причини и изобщо не е страшно. Изобщо нямам намерение ако имам още деца да се пъна да раждам нормално.Въпрос на личен избор и на избор на добри лекари.

# 26
  • Мнения: 4 401
Ами ,ако преценяват че ти предстои леко и безпроблемно раждане ...
На всеки един етап могат да те срежат ,но защо ако не ти се налага?!!
Все пак  всяка интервенция носи своите рискове и последствия.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 899

Възстановяването от секцио е точно толкова индивидуално, колкото е и от нормално раждане. Дали няма да можеш да вдигаш тежко или няма да можеш да сядаш нормално заради епизиотомия, си е все дискомфорт. Има майки, чието нормално раждане е било пълен ад, на други - повече от леко за няма и два часа. Същото е и за секциото - може да ти е лошо или да те боли главата после, а може да се възстановиш  и много по-бързо от някои майки, раждали нормално.
Въпрос на личен избор е начинът на раждане - рискове винаги има и при едното и при другото. Не мога да си обясня защо някои са готови да линчуват, едва ли не, жена която е решила да ражда секцио!
Само за протокола ще кажа, че аз родих секцио по медицински показатели, на следващия ден ставах и се разхождах, никога не ме е боляла главата, не ми се е гадило и не ми се е виело свят, на шестия ден ме изписаха и от болницата до вкъщи аз карах колата.
Бебето си го гушках и си го държах на ръце от първия миг, в който ми го донесоха и никога не ми е тежало. Белегът е само една бледорозова тънка чертичка след близо 5 месеца, а болки по време на цикъла ми - никакви!
Така, че да не се преувеличава с твърдения, че секциото било страшен кошмар с нечовешки болки, кърваво и зловещо, след като е толкова индивидуално всичко.

# 28
  • Мнения: 2 498
Второто ми раждане беше със секцио по желание....родих в частна клиника.....съветът ми е да родих и ти в такава-там нищо не отказват....

# 29
  • Мнения: 9 903
Родих със секцио, но не по желание, а по мед. причини. След раждането изчетох много по въпроса и ако нямаш основателни противопоказания не те съветвам да раждаш така. Да, самото раждане след слагането на упойка не усетих, но после. Болките са неописуеми в началото на всеки цикъл. В продължение на почти година всеки месец преживявах най-болезнените възможни контракции и сравнени с тях раждането ми се струваше песен. Имаше други родилки със секцио в болницата, едната все припадаше , на друга преливаха кръв, трета имаше ужасно главоболие. Да не говоря за белега след операцията, за това , че не е препоръчително да забременяваш 3г. след направено секцио, че матката ти е рязана и шита и че следващо раждане отново трябва да е секцио.
Приятелка роди нормално с епидурална упойка. Много е доволна. Болки липсвали.
Написах ти всичко не за да те притесня, а да споделя моя опит. Ако не се бе наложило никога не бих родила със секцио. Какъвто и начин на раждане да избереш желая успех.

къде ги измисли тези неща, половината не са верни. Може да се забременее и роди отново със секцио година след операцията/за Бритни Спиърс не говоря, тя едва изкара 4 месеца/. Няма такова правило, че всеки месец при цикъл ще има болки..... При три родилки едновременно с такива проблеми, явно наистина ветеринари са ви рязали....

Общи условия

Активация на акаунт