Отговори
# 45
  • Мнения: 1 516
  202uu

Мериам, извинявай, ама написаното от теб е малко в стила на баснята за Лисицата и киселото грозде!  Hug

# 46
  • Варна
  • Мнения: 161
  202uu

Мериам, извинявай, ама написаното от теб е малко в стила на баснята за Лисицата и киселото грозде!  Hug

 Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 1 946
Нашия случай е подобен, само дето не известихме никого, че мислим за бебче, а ги поставихме направо пред свършения факт, когато това стана. Родителите взеха да ни подпитват за сватба. И двамата смятаме, че сключването на брак няма да промени нищо в отношенията ни и отчасти, защото това не ни пречи, за да угодим на родителите си и понеже аз поисках да имам неговата фамилия, за да бъдем после с детенцето тримата с еднаква фамилия, решихме, че ще подпишем. Няма да има сватба. Просто подписване и почерпка с най-най-близките роднини.
Решете вие сами кое е най-добро за вас! Но един подпис наистина няма да промени нищо.  Naughty

# 48
  • Мнения: 3 695
Задайте си този въпрос вие  и само вие двамата. И постъпете така , както ви диктува сърцето....а какво щели да кажат хората....
Много хубаво казано!
Ние избрахме да се оженим със сватба, каквато и както ние си искахме, с най-най-близки роднини и приятели. Завинаги ще ни остане незабравим спомен от този прекрасен ден, един от многото, през които продължаваме да сме щастливи заедно.  Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 134
Заедно сме от почти 6 год. имаме едно момченце на почти 4 год. и сега чакаме второ
Нямаме брак , но за сметка на това си купихме жилище , обзаведохме го грижим се за детето си и с нетърпение чакаме второто ,счетохме тези работи за по-важни от сватбата ,както вече някой са писали може и само да се подпише без много врява , но ние искаме един ден когато имаме възможност да си направим сватба
Само да допълня ,да недоволни имаше , но не сме обърнали внимание на никого  Naughty в крайна сметка сме по-на 23 и 25 год. и сме постигнали заедно неща който някои хора цял живот не могат, това е защото сме били заедно и се обичаме , любовта е най-важна ,обичайте се и не слушайте никои .
УСПЕХ   bouquet

# 50
  • София
  • Мнения: 1 735
Много е неприятно,когата те натискат роднини. #2gunfireТогава даже и да искаш,някак си не може да ти казват какво да правиш и действаш наопаки.Между друтогото няма нужда да напиваш познати и непознати.Нашата сватба беше с 51 човека/заедно с DJ,фотографите и видеото/ и стана супер купон,никой не се е напил,но танцувах с 80 годишния си дядо на Ъпсурд и никого няма да го забравя,заедно с бялата рокля/не че ми е била мечта/ и най-ПРЕКРАСНИЯ съпруг. Heart EyesЗа да имаш хубави преживявания,сами си платете и организирайте/това също е положителна емоция/ всичко и тогава ще е ТВОЯ-ВАШИЯ празник,а не на родата.И друго- няма нужда да се кани до девето коляно,а повече ПРИЯТЕЛИ и веселбата е сигурна.

# 51
  • Мнения: 526
Много се ядосвам, когато майка ми каже : "Ами той може да си вдигне чукалата и да те остави сама с дете!" Съответно в отговор й казвам, че и с подпис не е гаранция, че ще е с мен. Щом вече почти 8 години си троем характерите (той овен, аз козирог  Laughing), ще сме заедно много повече. Пък и се страхувам, че ако сключим брак, отношенията ни ще се променят в негативна посока.  newsm78

# 52
  • Мнения: 1 900
Според мен щом вие двамата се чувствате сигурно един в друг, брака абсолютно нищо не може да ви полвияе(в положителна посока). Двама души или се разбират или не. Ако се чувствате щастливи така въобще не се поддавай на натиска на роднини.(пък било и майка ти)
Никаква гаранция няма че щом имаш брак и всичко ще е перфектно, човека до теб или е съвестен или не е. А относно  това че ще имате дете след време, ако се съмняваш че може да те остави и да не осигури детето си по-добре въобще не създавай семейство с такъв човек.(разбирам че между вас нещата вървят така че тове не би трябвало да те притеснява, давам го като пример за довод пред тези който много напират много за брак) Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 1 735
Той може да си дигне чукалата и като имате 3 деца/свидетелка съм на такъв случай/.Кажи и че не искаш да коментираш с нея,а говори с НЕГО. УФ,от такава досадна майка една от приятелкати ми не се омъжи.Това е приятна емоция,а не насилствен акт.Така направо ще намразите всичко свързано с тази тема.

# 54
  • Мнения: 636
Защо трябва сключването на брак непременно да се разглежда като нещо, което би променило отношенията между хората?! Ние с мъжа ми сме заедно от 14 години. От две години сме женени. И за миг не съм си помисляла, че сватбата ще ни накара да се чувстваме по-привързани един към друг. За нас това беше повод да съберем всичките си приятели и да се забавляваме. Празнуваме си рожденните дни, именни дни и редица други празници...защо да не празнуваме и любовта си?!
Колкото до финансовата част...подаръците може да бъдат в пликче и така почти няма да се усети разхода Peace.
Вие двамата трябва да решите дали искате брак и колкото по-малко допускате намеса на родителите, толкова по-щастливо ще живеете!

# 55
  • Мнения: 1 546
Брак може да се сключи и без сватба. Аз за себе си го предпочетох, при положение, че ще имаме деца.

Аха, подобен случай сме. Отидохме и подписахме, поканихме родителите си и кумовете, после хапнахме в едно ресторантче и това беше...но честно да ти кажа, много съм щастлива, че подписахме...някак си този мъж е бащата на моето дете все пак...и да ходи да го "припознава" по нотариуси и адвокати ми изглеждаше леко грозно...Да спомена, че сме заедно от 13 години и брака за нас абсолютно нищо не промени Peace

# 56
  • Мнения: 526
Вчера се шегувахме с мъжа ми, че нашето бъдещо дете ще има баща, въпреки че нямаме брак-все пак не съм Дева Мария  Laughing. Казвам на майка ми, че с или без брак, важното е да ме цени, обича, уважава. А мама-но така ми се тропа на свадба  Laughing LaughingРазбирам притесненията й, но живота си е мой, проблемите са мои и решението си е мое.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 603
Дали ще живеят добре двама души, въобще не зависи от това дали имат брак или не. Тъй че, изтъкването на примери може да продължи дълго, но е напълно безпредметно, особено крайните обобщения.

# 58
  • Мнения: 1 516
Разбирам притесненията й, но живота си е мой, проблемите са мои и решението си е мое.

Точно така е . Родителите ни често си мислят, че знаят кое  е най-добре за нас, въпреки ,че сме пораснали. И често са прави... За тях винаги ще си останем деца, които имат нужда от напътсвия и те упорито ще отказват да приемат ,че можем да взимаме сами решения, макар и понякога грешки. Но каквото и да правят или казват родителите ни, те ни обичат и не ни мислят злото, за това трябва да им прощаваме, както впрочем ще ни прощават и нашите деца...

# 59
  • Мнения: 8 999
Сключването на брак е една формалност, която няма значение за никого. Детето може да носи името на баща си, ако той го припознае с нотариално заверен документ /не е по-сложно от сключване на брак/.Семейството не е по-здраво ако има подпис. Обществото ни в момента не отдава чак такова внимание на това дали двама души са женени, или живеят на семейни начала. Бракът не гарантира нищо. Но пък си е една голяма, незабравима веселба!

Общи условия

Активация на акаунт