Раждане в клиниката на Мазнейкова?

  • 6 239
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
И аз да се впиша тук.  Sunglasses

Всички са усмихнати,чисто е и бебето си е при теб,когато го поискаш!

А може ли бебчето да е при теб постоянно и да си го кърмиш на поискване или си държат на някакъв режим и го взимат през някакъв период?

# 16
  • Мнения: 1 555
Лично от др. Мазнейкова немога да се оплача, даже напротив, НООО от акушерките леелелеее... Там родих второто си дете със секцио като си бях взела екипа, който ми прави първото секцио от Правителствена болница.
 Такъв персонал още не бях виждала : никакви ги няма, звъниш на звънеца / над всяко легло го има/ като луд и то си позволявах да го използвам чак след около 1ч чакане и пак никой няма, остава по една акушерка нощем, която обслужва и бебета и родилки  Shocked ,
когато ти носят храната после забравят да ти я отсервират и постоянно трябваше да разнасям таблите с остатъците от храната в празно отделение, докато не се появи някой, санитарката пак беше само една така че си представете какво "чистене" пада.
Иначе бебето си е при теб колкото ти поискаш, моето си беше нон стоп, защото им казвах че не искам да го хранят с АМ, а искам да го кърмя на поискване ако ще и през 15 мин, тук никой нищо не ми каза, другият + е че можеш да слизаш до кафето долу  когато си поискаш, зада си купуваш сокове и сандвичи например, а има и аптека.
На изписването след като дойде главната сестра/ страхотен професионалист като Мазнейкова/ и ме попита дали съм имала някакви проблеми и оплаквания ми се насълзиха очите, и едвам се сдържах да не излея цялата гадост, която бях насъбрала относно  Sick персонал, макар че жената само с поглед ме разбра !!!
Мога още много да пиша и да обяснявам с подробности, но пак казвам това беше при мен / като се има предвид, че въобще не съм капризна, а искам едно нормално отношение към мен и детето ми - чаках точно час и половина след като казах на една акушерка, че бебето се е наакало и ако може да доиде да я вземе, за да и смени памперса, само искам да уточня че става въпрос за 40 градуса на сянка при затворени прозорци, защото ставаше течение и ни беше страх за бебетата, а и климатика не можехме по същата причина да пуснем и за капак в стаята беше пълно с хора, защото беше време за свиждане ... повече няма да пиша !!!

Пак казвам това беше моята история имам приятелки, които родиха там и казаха че ако пак раждат щяло да бъде пак там.

Здраво и щастливо бебче   bouquet

# 17
  • Мнения: 2 751
А може ли сами да се грижим за смяната на памперсите примерно и за хигиената им или трябва задължително акушерка да го прави?  newsm78
Аз съм раждала в Шейново и нещата, които описваш, са розови пред ситуацията в Шейново, така че мен това хич не ме плаши  Peace
Дори и когато със зверски контракции се оповръщах, понеже през това време ми мереха тоновете и не можех да стана, никой не дойде да почисти 1 час. Д-рът като дойде и ме видя в това състояние така ги подреди  ooooh!

За мен е много важно да си кърмя бебето и детските специалисти да са на ниво и аз и бебето да сме добре и да се грижат добре за здравето ни.
Останалото не ме плаши  Wink

# 18
  • Мнения: 1 555
А може ли сами да се грижим за смяната на памперсите примерно и за хигиената им или трябва задължително акушерка да го прави?  newsm78
Аз съм раждала в Шейново и нещата, които описваш, са розови пред ситуацията в Шейново, така че мен това хич не ме плаши  Peace
Дори и когато със зверски контракции се оповръщах, понеже през това време ми мереха тоновете и не можех да стана, никой не дойде да почисти 1 час. Д-рът като дойде и ме видя в това състояние така ги подреди  ooooh!

За мен е много важно да си кърмя бебето и детските специалисти да са на ниво и аз и бебето да сме добре и да се грижат добре за здравето ни.
Останалото не ме плаши  Wink

Да, обаче в Шейново имат ли претенциите, че са най-квалифицираното АГ отделение с начална цена и за секцио и за нормално раждане  #Crazy от 1400 лв , не ми е за парите, но само като се сетя за първото си ражсдане и грижите и профвсионализма, с които бяха заобиколени и майки и бебета и то напълно безплатно, ме хваща яд, че ... хубава работа, ама българска !!!
Не може да се грижиш за смяната на памперси и за хигиената, защото самата стая, в която спят бебетата е от страната на родилното и там не позволяват да се влиза  Naughty защото било многооо стерилно, то и аз на няколко пъти ги молих да ми дадат памперс, за да си го сменя сама.

# 19
  • Мнения: 2 751

Да, обаче в Шейново имат ли претенциите, че са най-квалифицираното АГ отделение с начална цена и за секцио и за нормално раждане  #Crazy от 1400 лв , не ми е за парите, но само като се сетя за първото си ражсдане и грижите и профвсионализма, с които бяха заобиколени и майки и бебета и то напълно безплатно, ме хваща яд, че ... хубава работа, ама българска !!!
Не може да се грижиш за смяната на памперси и за хигиената, защото самата стая, в която спят бебетата е от страната на родилното и там не позволяват да се влиза  Naughty защото било многооо стерилно, то и аз на няколко пъти ги молих да ми дадат памперс, за да си го сменя сама.
Абе, така е, ама аз съм дебелокожо животно  Mr. Green

Ами ако детето е по цял ден при мен, за да кърмя, не мога ли аз да му сменям памперса, ами трябва да чакам някой да дойде  newsm78 Извинявай, че 5 пъти питам  Embarassed

# 20
  • Мнения: 89
В стаята ,където бях имаше памперси колкото поискаш!Никой не ти държи сметка колко пъти да преобуваш бебето.Когато поискаш храна за бебето ,веднага ти я правят.Аз я преобувах и храних от първия ден.Ако имаш кърма ще ти оставят бебето и през нощта.

# 21
  • Мнения: X
Ако позволиш аз да отговоря - може, естествено! Щом бебето си е при теб можеш и сама да се грижиш за хигиената му, особено ако знаеш какво трябва да правиш. Да не говорим, че към всяка стая има баня с течаща топла вода, а някои от стаите имат и допълнителен плот с мивка и шкафове, където също би било удобно да се сменят памперси. Освен това от аптеката долу можеш да си купиш всичко необходимо...

Аз раждах там и така и не се осмелих да сменя памперс сама - не знам какво съм очаквала да се случи като сваля пелената  Joy

Обаче акушерките винаги реагираха бързо като ги помоля.

Опа, изпреварили са ме с отговора. Напълно съм съгласна с armaleta

# 22
  • Мнения: 52
Здравейте отново!
Аз родих там и мога да кажа, че не е най-добрата болница на света. Да има и лекари и акушерки, които са много любезни и отзивчиви, но като цяло цари тотално безхаберие и хаос.... Никой нищо не ти обяснява, все пак това е първото ми дете и няма как да знам как да се грижа за нея - да бях щастлива, че от 5,30 сутрин до 11 вечерта бебчето е при мен - ама имаше моменти, в които ми идваше да ги убия - по 2 часа съм ги чакала да ми донесат нещо... Нямах кърма например и съм чакала по час за шише!
Но както и да е - мина вече - безпроблемно при това - така че забравям всичко негативно.
А иначе за доктор Панова -  Peace - наистина много мила жена - с най добри впечетления останах от нея.

# 23
  • Мнения: 2 751
Мерси за инфото  Hug
Зная как да се грижа за бебо, понеже ще ми е второ  Grinning С Калоян бях като тресната и много добре ми идваше да ми го носят на всеки 3 часа  Crazy
Но сега искам бебето да си е при мен. В Шейново имах толкова кърма, но го носеха заспал и очевидно нахранен и никога не искаше да суче. Така се запушвах, беше ужас  Close После в нас видях зор да го приуча. 1 месец ми отне  Crazy

Почвам да се навивам за тая клиника. Не че ще имам избор, де...  Grinning

# 24
  • Мнения: 103
Може ли някой да каже ,за какви суми става въпрос,ако отидеш да раждаш там с твой лекар-не секцио?На няколко пъти в темата се пише"ако можете да си го позволите"

# 25
  • Мнения: 223
http://www.mbal-sofia.com/uploads/honorari.pdf

Това е ценоразписът от сайта на болницата. По Здравна каса доколкото четох в разни теми, цените са с 200 лв. по-ниски.

Но ако са се променили сега през новата година, моля някой да каже какви са.

# 26
  • Мнения: 2 751
1600 - нормално, 1800 - секцио  Peace

# 27
  • Мнения: 89
Аз раждах нормално и платих 1400 лв,не знам колко е секциото,но май няма голяма разлика.

# 28
  • Мнения: 1 555
Аз като раждах беше 1400 лв секциото за 2006 г, сега незнам от тази година как са цените. Но ми направи впечатление, че момичето с което бяхме в една стая също плати същата сума като мен  #Crazy а тя беше нормално родила и плюс това я изписаха на 3-тия ден  Shocked  ноооо да не си отварям устата, защото ...... #Cussing out

# 29
  • Мнения: 52
С твой лекар секциото е 1600 лв - инфо от преди 13 дни. (тук се включва и това което плащала здравната каса...)
Цената е за 4 нощувки.

Общи условия

Активация на акаунт