Help! аборт в 16 седмица

  • 24 363
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
Щом страхът ти е продиктуван от кондиломите и аз мога да те успокоя. Бях 18 г.с. с предишната бременност, когато разбрахме, че мъжът ми има. Аз очудващо нямах и така и не се появиха. Тогава ми обясниха, че това въобще не е опасно за бебето, единствено в 9 месец да ме прегледат дали не са се появили, защото на края на бременността се случвало и тогава се ражда секцио. Родих си по естествен път живо и здраво дете, сега пак се глася да си раждам нормално. Успех!  Hug Hug Hug
В бъдеще обаче е желателно редовно да си правиш цитонамазка!

# 16
  • Мнения: 4
evelinar бях на док-р и се оказа че при мен няма да е страшно. Обаче като вирус който се предава по полв път как превъзмогна факта че той вероятно не спи само с теб. Освен всичко останало ми предстои и сватба. Но в момента не мога да си представя как да му простя и какво отношение да имам към него. А е сложно защото детето както се казва вече е налице. Мерси.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
а отдавна ли сте заедно?Защото той може да се е заразил преди да те познава и сега да се е развила болестта.

# 18
  • Мнения: 1 671
infa, ти имаш ли причина да се съмняваш в него?
Доста четох за този вирус, предава се по полов път и хората така се заразяват, но са носители и ако се окажат в даден момент с по-слаб имунитет - вирусът тогава се активира и се появяват кондиломи. С мъжа ми сме заедно 8 години, но съм далече от мисълта, че съм му първата  Wink, знам, че е имал други жени преди това. Кондиломите му се появиха точно преди нашата сватба, не им обърнахме внимание и той ги излекува чак по време на бременността ми (тогава разбрахме какво е Embarassed). Сега аз съм носител на вируса, но нямам кондиломи, след 5 или 10 години могат да ми се появят и тогава ще ги лекувам. Това няма да означава, че съм му изневерявала! Единствено знам, че трябва редовно да си правя цитонамзка, защото някои от щамовете на този вирус предизвикват рак на шийката на матката.
Мислила съм си и, че може и да е имал някаква авантюра, но пък по нищо не съм усетила отношението му към мен да се е променило. И да е имало нещо- явно е било толкова мимолетно, че не съм го забелязала. Не съм от най-ревнивите жени, достатъчно ми е да знам, че мъжът ми е най-добрият ми приятел, най-близкият ми човек и е прекрасен баща. А това в нашите отношения си е било винаги така.
По-важно е да се обичате и да се разбирате и да намирате общ език помежду си!  Hug

# 19
  • Мнения: 2 092
А ти сигурна ли си кой кого е заразил,защото може ти да си носиш вируса,но да нямаш кондиломи?!
Те се появяват,когато имунитета е отслабен /това се случва и по време на бременност/!
Успокой се и не си прави прибързани заключения!

Аз знам за случай на 5-6 годишно момченце с кондиломи,появили се след вдигане на висока телесна температура/над 40 /,така,че не се предават само по полов път!

Направи си цитонамазка и по време на бременността,защото е важно а някои лекари пропускат!
Успех!

# 20
  • Мнения: 372
Поговори с приятеля си... Може би притесненията ти са неоснователни, но дори да не са - абортът в случая е много опасен за здравето и живота ти, затова по-добре не го прави... bouquet

# 21
  • Мнения: 525
Предават се по полов път, а едно дете може да се зарази ако майката е имала по време на раждането и е родила нормално. Детето става носител на вируса, но може да се появят тогава когато отслабне имунната система. Много вероятно е да се появят по време на бременост, защото тогава имунната система отслабва.

Общи условия

Активация на акаунт