за спиралата(при гинеколога

  • 5 132
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 555
Сложих си Мирена преди няколко дни. Самата процедура почти не болеше, след това също не съм усещала болка или нещо друго. Съвместима е с кърменето. С две думи - много съм доволна за сега.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 194
Аз съм с Мирена* от месец май. Не болеше поставянето, нищо не усетих за мое учудване. Нямам странични ефекти никакви и съм много доволна в това отношение. Проблема с Мирена е "разбъзикването " на цикъла-моя го нямаше няколко месеца, сега взе да ми идва на по-малко от 25 дни, слаааабо , но дълго. Док каза, че може съвсем да спре или да идва 2-3 пъти на година само. Това на мен не ми допада, но нямах избор(живея в чужбина и тук други спирали вече не слагат, тази на мен ми излезе безплатно със застраховките).

# 17
  • Мнения: 232
Решила съм да си сложа,но все не ми остава време.Приятелките ми имат и са много доволни.Разбира се не всеки организъм приема чуждо тяло,надявам се при мен да не е така.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 578
И аз имам. 2 години ще станат юли месец и мисля да я сменя. С Нова Т съм, на Шеринг, чието копие е Купър Т. Общо взето съм доволна, като се изключи това, че преди бях като часовник с цикъла - на 28 дни по 3. Сега ми идва на 22-25 дни, кара ми по 8. Понякога има и розов секрет. Преди бях с лепенки, от които също бях доволна, но спирала предпочетох, защото слагаш и забравяш за 2 години.

# 19
  • Мнения: 728
запис,
И аз искам да си сложа, но още не съм минала контролния преглед на 40-тия ден от раждането. Незнам Thinking, това за секциото и 1-та година чакане вярно ли е?

# 20
  • Мнения: 1 931
И аз съм с Копер Т  от близо 3 месеца. Сега тези месеци ми стана редовен цикъла. Доволна съм и смятам че е добър начин за предпазване. Въобще не се усеща в тялото.

# 21
  • Мнения: 814
 От 4 дена съм със спирала Копер Т. След първото раждане ползвах същата спирала и нямах никакви проблеми, затова раших пак да е същата.

запис,
И аз искам да си сложа, но още не съм минала контролния преглед на 40-тия ден от раждането. Незнам Thinking, това за секциото и 1-та година чакане вярно ли е?

 Аз също родих секцио и гинеколожката ми каза да изчакам 5-6 мес. Не мисля, че трябва да мине година, но все пак се консултирай с гинеколога си като отидеш на контролен преглед Peace

# 22
  • Мнения: 353
И аз искам да се възползвам от тази мярка за сигурност Joy, но не зная защо ме е страх от поставянето й.?
А и като зная един случай, от една жена на 38г. , със спирала и роди третото си дете, когато аз раждах големият си син и ми настръхва косата. Embarassed
Но с интерес ще следя темата. Peace

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Бях със спирала , махнах я и забременях на втория месец !Сега пак съм със!Лично за мен това е най-добрия начин за предпазване от нежелана бременност!!!

# 24
  • Мнения: 8 999
Спиралата е най-чистият, безвреден и сигурен метод за контрацепция. Стига, разбира се, организмът ти да я понесе. Но това няма как да го знаеш, преди да пробваш.

# 25
  • Мнения: 1 322
Един въпрос до тези, които са с Мирена- влияе ли тя на теглото?

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не нямам. За момента съм доволна от противозачатъчните.

# 27
  • Мнения: 1 194
Един въпрос до тези, които са с Мирена- влияе ли тя на теглото?

При мен -НЕ.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 249
От мисълта че, има нещо в мен ме втриса. Не бих си сложила спирала.
Два пъти съм си слагала.Ама въобще не се усеща.Супер доволна съм и аз и мъжът ми. Peace

# 29
  • Мнения: 7 418
  Моя гинеколог ми препоръча спирала Голдлили.
  7 години действие,по-малко нежелани реакции,допълнителна електрохимична защита от бременност...
   Някой ползвал ли е такава?

Общи условия

Активация на акаунт