ясла роза - варна

  • 20 109
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
то като е вкъщи не е гаранция,че няма да се разболее,а на вън играе ли с деца?предполагам ДА,каква е гаранцията,че няма да прихване нещо от децата по площадките,а кои деца са на площадките-болните,които са спряни от ясла,за да се излекуват.вярно има и деца ,които са със по-слаб имунитет и се лекуват по-продължително,но недей да стряскаш майките на новопостъпилите деца с болници...инфекциозни..и т.н.,защото след като не си пускаш редовно детето на ясла нямаш много голям поглед върху нещата,болестите,персонала и т.н.

# 16
  • Мнения: 379
всяка майка би искала да чуе не само положителни мнения, не мислиш ли?; защо смяташ, че само твоите впечатления са миродавни; аз не казвам, че това е най-лошото място във Варна, но не съм съгласна, че всичко там е наред;
декември месец детето ми не е играло по площадки и не само то от групата лежа в болница;
освен това /щом ме предизвикваш/ ще ти разкажа и още нещо за това как гледаха детето ми там - още на 2рия месец една от възпитателките го одра така с пръстена си по крачето, че после месеци не можеше да зарастне; и друго - сестрата на яслата си позволи да му постави 3 ужасно тежки диагнози, които могат да бъдат диагностицирани само от хирург, така че ни изкара акъла  ooooh!; слава богу, детето си е наред, но не знам тая жена що за компетенции има ...
мислиш ли, че майките нямат право да знаят какво се е случило на моето дете? всеки гледа от неговата камбанария, но и никой не е застрахован, че няма да се случи и с него и е по-добре да е информиран и подготвен !

# 17
  • Варна
  • Мнения: 336
Не разбирам какво странно намираш в това, че някой се радва за прием в ясла, която и да е тя?!!!! Пред перспективата да ходя със сина си на работа и след известно време да ме уволнят, или да се чудя откъде да намеря пари за частна ясла - да, дори много се радвам че сме приети в Роза. Предвид колко деца останаха неприети....
аз пък не разбирам ти караш ли ми се или така ми се струва  Whistling
когато ние кандидатствахме в Роза миналата година нямаше проблем със записването и затова се учудих, че е станало като в детските градини и там; и съвсем доброжелателно ще ти кажа, че ако си мислиш, че детето ще ходи на ясла, а ти ще си работиш спокойно - лъжеш се!!! децата в яслата постоянно боледуват /споделям опита си/
така ти се струва, когато само се чете и не се чува глас, така става!
приема в ясли тази година е съвсем различен от приема в ясли миналата година! незнам какво разбираш под проблем със записването, но доста деца останаха неприети - по мои сметки може би около 900. а когато няма кой да помага в отглеждането, точно си е голяма радост че си приет някъде, поне за мен! и да, ясно ми е какво означава детето да ходи на ясла, сина ми три месеца посещава частно детско заведение, имахме и сериозни болести!

# 18
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
мислиш ли,че възпитателката нарочно го е одрала с пръстена си?сигурно се е чудила как да го намести,за да го одере по-здраво както казваш.и кои други деца от вашата група са били в болница,че не разбрах?много преувеличаваш,реалността не е такава.не разбрах тиотписа ли си детенцето или още посещава яслата?!

# 19
  • Мнения: 379
мислиш ли,че възпитателката нарочно го е одрала с пръстена си?сигурно се е чудила как да го намести,за да го одере по-здраво както казваш.и кои други деца от вашата група са били в болница,че не разбрах?много преувеличаваш,реалността не е такава.не разбрах тиотписа ли си детенцето или още посещава яслата?!
когато работи с деца не й е работа да си слага пръстени, които могат да наранят дечицата - мисля всеки нормален човек ще се съгласи; освен това дори не си направи труда да се извини госпожицата;
а болните деца от нашата група поименно с ЕГНетата ли ги искаш? Мисля, че прекали с личните напатки и обвинения, което само идва да покаже, че не си родител, а най-вероятно работиш там; ако греша как имаш наблюдения над 1ва група след като детето ти е било в 5та?

# 20
  • Мнения: 7 821
Тази тема за какво е? Отчетни по градини не се допускат, за болестите в градините има теми или пуснете нова.
Тази е за конкретни мнения, за конкретна ясла - влизаш, казваш каквото знаеш и токова, ако някой пита нещо конкретно и имаш отговор отговаряш и това е.
Хубав ден!

# 21
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
повечето приятелчета на моето дете са в 1-ва група,а нито едно от тях не е било в болница,затова питам.НЕ РАБОТЯ ТАМ,а съм родител, на който детенцето е посещавало тази ясла.

# 22
  • Мнения: 603
Аз пуснах темата, когато дъщеря и тръгна в тази ясла. Сега ще трябва да я изпишат от там септември. Тя е във въпросната първа група. Искам само да кажа, че съм изключително доволна от персонала там. Тръгна на ясла на 1г и 3 м, а сега е на 2г и 8 м. За този период е била болна само няколко пъти. Ходи със огромно желание на ясла. Много обича всички там. Постоянно говори за тях в къщи.  Памперсите махнахме на 1г и 8м, винаги когато я вземам от ясла е с чисти дрехи. Не знам за кои деца говори мама дона че са били в боница и за какво. Аз мога да кажа, че моята дъщеря лежа в болница, но това въобще не е заради персонала.
Сега януари ще подавам документи и за сина ми за таи ясла. Надявам се да го приемат там. Ако го приемат пак ще искам да е в първа група.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 336
А някакви отзиви за четвърта група?
Мама Дона, Гвендолин децата ви с памперси ли ходят на ясла?

Последна редакция: нд, 21 юни 2009, 17:52 от Ашли

# 24
  • Мнения: 5 178
Aшли, няма проблем да е с памперс, но около 2г и 6м вече самите лелки те подканят да го махате този памперс.
Без тяхната помощ нямаше да успея, защото детето е по цял ден там

мама Дона, и аз съм родител на дете от първа група и
1) в групата госпожици няма
2) сещам се, че имаше 2 деца в болница през декември, но наистина заболяванията нямат нищо общо с хигиената в яслата
3) преди 8-ми март имаше вирус (вирусен бронхит), който наистина повали всички дечица.., но ако си мислиш, че и деца неходещи в ДЗ не го изкараха.
4) ти колко пъти направи забележка на майка, която си води детето сополиво .., По време на грипа в нашата група проверяваха гърлата и при зачервено гърло не пускаха в групата. Наистина тогава децата се задържаха
Но пък 2 пъти съм присъствала на такива сцени, че ако аз бях на мястото на госпожата тези деца щяха отдавна да са отписани от яслата.. Не може на вратата да ти кажат, че детето има зачервено гърло и да откажат да го вземат, а родителя се врътна и каза : "Аз го oставям тук в коридора и си тръгвам" #Cussing out

Последна редакция: пн, 22 юни 2009, 14:59 от KOTE

# 25
  • Варна
  • Мнения: 336
Всички ли сте първа група  Crazy Оказа се че ние сме в трета група
Първия ни ден мина много добре  Hug Аз си знаех, но все пак се притеснявах.
Коте и аз съм чувала за подобни родителски изпълнения в друга ясла  Confused много неприятно!

# 26
zdr......iskam da popitam ima li nqkoe detence koeto e 2-ra grypa v Roza,da mi kajete kak sa gospojite tam i nqkakvi otzivi.Moqta da6teri4ka dnes be6e za parvi den tam za 1 4as(celiq reva i se dra s edni blizna4eta) i se qdosvam 4e ne mojah da pogledna daje obstanovkata newsm78

# 27
  • Мнения: 379
Aшли, няма проблем да е с памперс, но около 2г и 6м вече самите лелки те подканят да го махате този памперс.
Без тяхната помощ нямаше да успея, защото детето е по цял ден там

мама Дона, и аз съм родител на дете от първа група и
1) в групата госпожици няма
2) сещам се, че имаше 2 деца в болница през декември, но наистина заболяванията нямат нищо общо с хигиената в яслата
3) преди 8-ми март имаше вирус (вирусен бронхит), който наистина повали всички дечица.., но ако си мислиш, че и деца неходещи в ДЗ не го изкараха.
4) ти колко пъти направи забележка на майка, която си води детето сополиво .., По време на грипа в нашата група проверяваха гърлата и при зачервено гърло не пускаха в групата. Наистина тогава децата се задържаха
Но пък 2 пъти съм присъствала на такива сцени, че ако аз бях на мястото на госпожата тези деца щяха отдавна да са отписани от яслата.. Не може на вратата да ти кажат, че детето има зачервено гърло и да откажат да го вземат, а родителя се врътна и каза : "Аз го oставям тук в коридора и си тръгвам" #Cussing out

радвам се, че все пак се включиха и майки, които имат /или са имали/ деца в 1ва група, а не приказват на принципа "една приятелка ми каза"; аз никога не съм твърдяла, че детето ми се е разболявало, заради ниската хигиена в групата, а именно заради слабохарактерността на възпитателките, които не връщат болните деца; и аз съм присъствала на сцени от този сорт; една жена обясняваше, че не можела да си прибере детето обратно, защото снощи синът й бил вкаран в ареста и тя трябвало да го оправя  Rolling Eyes в качеството си на каква да правя забележки като персонала не застава зад правото ми на майка  Naughty
моето дете си беше в къщи от средата на януари до края на март и пропусна бронхита, честно казано сега чувам, че е имало и такова нещо; истината за болестите е, че моето детенце не стоеше повече от 10 дни в яслата, защото винаги към края на 2та седмица беше със сополи и кашлица и аз си го прибирах; не разбирам, защо се опитвате да ме оборите с факти от вашия опит, а някой направо твърдят, че преувеличавам ... просто чукайте на дърво и се радвайте, че не сте преживели моите проблеми

# 28
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
какво значи слабохарактерността на възпитателките #Crazy,не мислиш ли,че самите родители са безотговорни,след като си водят болните деца.била съм свидетел как върнаха детенце от 5-та група.да твърдя,че в началото преувеличаваше и се опитваше да стреснеш майките на новоприетите деца,но след като се включиха и майки от вашата група взе да омекваш,не е  ли така newsm78.твоите проблеми ги има всеки/който има малко дете,повярвай ми,а относно диагнозите,които е поставила лекарката на твоето детенце-радвай се че са отрицателни както ти казваш,ако тя не беше обърнала внимание бог знае какво можеше да стане по-нататък и тогава щеше да обвиняваш лекарката в яслата,че на време не е обърнала внимание на детето ти Peace

# 29
  • Мнения: 379
irrrina, възпитанието ми ме спира да ти отговарям в твоя стил на напатки и обвинения, но това не значи, че съм омекнала; не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава - в тази група нямаха воля да се справят с проблема "нагли родители" и затова ги обвинявам с пълно основание; ако те не застават зад моите забележки, аз колкото и да се обяснявам, полза няма; точно като тази говорилня, която се случва и тук сега; но аз казвам просто факти и НЕ преувеличавам за нито един от тях.
Колкото до сестрата /моля да отбележиш, че НЕ Е лекар/ - тя просто е некомпетентна да дава такива диагнози, защото те са в компетенцията на хирург и кардиолог; за добро или за зло го научих едва след като се консултирах с истински лекар
от мен беше това - който иска да чуе и да разбере, вече е разбрал, повече нямам намерение да се обяснявам

Общи условия

Активация на акаунт