Ей, лицемерки, да побъбрим за мечтите!

  • 5 184
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 099
Нека детенце само да избере пътя си в живота, но моя грижа е да и дам основата - ценностна система,  добро образование, в това число да владее поне три чужди езика, да я науча да язди кон, да кара ски, да играе тенис, да плува, да играе бридж - все социални занимания, уменията които биха и помогнали в социалните и контакти.

Добре казано.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: X
Всеки ден се събуждам с идеята, че трябва да скроя някакъв план за бъдещето на децата ми. Обаче съм толкова непостоянна, че такива мисли бързо биват изместени от някакви съвсем прозаични неща като "какво да сготвя днес", дали ще може дъщеря ми да се справи с домашната  за деня  и други такива битовизми.
И така, докато реша какво да искам от децата и за какво да ги натискам, те ще вземат да порастнат и да решат сами.
Ей, не случиха на майка тез мойте деца!

# 62
  • Мнения: 7 837
Продължавам да не искам да стават пожарникари.
За друго няма да им се бъркам.

# 63
  • Мнения: 765
Нека детенце само да избере пътя си в живота, но моя грижа е да и дам основата - ценностна система,  добро образование, в това число да владее поне три чужди езика, да я науча да язди кон, да кара ски, да играе тенис, да плува, да играе бридж - все социални занимания, уменията които биха и помогнали в социалните и контакти.
И смятам, че докато децата живеят по покрива на родителите си, докато са финансово зависими от родителите си, би следвало децата да се съобразяват с тях и техните виждания.
"Детенце"  кои точно 3 езика да владее поне?

# 64
  • Мнения: 17 416
Дано и българският да е сред тях Laughing

# 65
  • Мнения: 742
... три чужди езика, да я науча да язди кон, да кара ски, да играе тенис, да плува, да играе бридж - все социални занимания, уменията които биха и помогнали в социалните и контакти...

Пропускаш: голф, пиано, ядене на раци и охлюви със спец-прибори...

# 66
  • Мнения: 17 416
И цитруси, и цитруси Mr. Green

# 67
  • Мнения: 3 405
О, да, ще ги насърчавам и подкрепям (и насила, ако трябва  Mr. Green), но няма да ги оставя на мира, докато не се самоактулизират до едно висооооко равнище.
До една възраст децата имат нужда от нашето "побутване", особено през пубертета, когато захвърлят всичко.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 099
Мисля, че балет и мотокрос биха били подходящи. Какво мислите?

# 69
  • Мнения: 463
Хич не съм от амбициозните майки, искам тя да си избере пътя.
  И аз трябваше да съм така на теория, но на практика .... Sick

# 70
  • Мнения: 2 032
Мисля, че балет и мотокрос биха били подходящи. Какво мислите?

Само ако балетът е за момче, а мотокросът- за момиче, и се започне в невръстна възраст, само тогава ще си истински амбициозна майка.

(Откливам, само защото съм лицемерка, разбира се.)

# 71
  • София
  • Мнения: 3 099
И двете са за единствения ми син, Алиса... Нереализирания пилот.

# 72
  • Мнения: 3 405
Ив, колко лицемерки откри в темата?  Mr. Green
Аз си признах, че възлагам и ще възлагам големи изисквания към наследниците. И няма родител, който да не иска децата му да го надскочат (простете обобщението, може да има изключения, които се броят на пръсти).

Освен това не се знае какъв ще стане. Ти къде му хвърли пъпа, в самолета ли?  Heart Eyes

# 73
  • София
  • Мнения: 3 421
Всеки ден се събуждам с идеята, че трябва да скроя някакъв план за бъдещето на децата ми. Обаче съм толкова непостоянна, че такива мисли бързо биват изместени от някакви съвсем прозаични неща като "какво да сготвя днес", дали ще може дъщеря ми да се справи с домашната  за деня  и други такива битовизми.
И така, докато реша какво да искам от децата и за какво да ги натискам, те ще вземат да порастнат и да решат сами.
Ей, не случиха на майка тез мойте деца!


Майтап, майтап, ама напоследък взех да се чувствам недобре като помисля по тази тема. Гледам около мен - едни амбиции, едно чудо, децата се водят на какво ли не, майките преследват вече някаква цел, а аз блея и се съгласявам с детето.
Пее много добре, но аз не съм направила нищо по въпроса по-сериозно освен да ходи на вокална група, ама то това по скоро за разнообразие, отколкото развитие с ясна цел. Все се каня да я заведа при професионален учител, ама...
А малкият направо е оставен на самотек - питах го иска ли да ходи на нещо - не иска. Добре. Като поиска тогава.

# 74
  • Мнения: 3 405
Етия, бива ли така  Naughty Как да каже, че иска като не знае какво е там. Ти го запиши детето и тогава му дай избор - да остане или да се откаже  Peace

Общи условия

Активация на акаунт