През СЕПТЕМВРИ с есента, очакваме и нашите деца!

  • 13 727
  • 275
  •   1
Отговори
# 15
Бръмбъзъче добре дошла.   bouquet Пожелавам ти лека бременност.  И на всички нови мами :love

# 16
  • Мнения: 3 926
Моето е - с една степен по-надолу от Шейново. Щото е в пъти по-мръсно. И все пак в Шейново се срещат поне на първо четене 4-5 имена на добри лекари. Хора, за които знам, че и живот са спасявали, когато се е налагало.
Луси, разбирам те. Аз казвам моето мнение. То няма кой знае каква голяма тежест. Това ми е мнение от опита, който имам с майки от тази болница. И най-вече процентът на незасукалите бебета там е най-висок. Но пак казвам. Там има доктори, в чиито ръце бих се оставила. Просто ако си променят политиката към майките и започнат да се отнасят с тях като към хора с права и моето мнение ще се промени.
Що се отнася до Окръжна там сведенията са противоречиви. За две години аз така и не разбрах в тази болница бебетата стоят ли при майките или не. Просот там мисля зависи от това колко си извадил и на кого Confused
Предполагам, че на тези, които са бременни за пръв път им се струва много крайно мнението ми, че дадена болница не струва, само зещото бебето не е при майката Confused Но всъщност ако знаете колко физически и психологически последици има това за връзката и отношенията ви с бебето по-нататък... И особено първичинят контакт с бактериалния свят на майката, който е своеобразен вид имунизация. Това значи още току що родено и голичко да го сложат върху вашето тяло, за да може вашите бактерии да се "преселят" върху него, защото именно с тях то ще общува занапред. И какво значение има първото поставяне на гърда да се извърши максимално рано, още в първия час след раждането. И какви инстинкти имат бебетата, оставени сами върху коремите на майктие си да допълзят до гърдите ,да открият близката и да засучат самички... Изобщо приказни мигове, от които в нашите болници ни лишават Simple Smile И те не са само емоционално значими, а и здравословно и адаптативно... Ех, мечти, мечти Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 0
Асенце, виждам, че си доста по-навътре в нещата от мен поне. Но на мен ми е за първи път и е обяснимо. Затова съм отворена към всякакви съвети  от твоя страна и на другите мами с опит също.
Бръмбъзъче здравей и добре дошла в нашата бременна компания. Всички се притесняваме за прегледите, че как иначе?
Алиса 74 не се подавай на моментен страх. Отвлечи си съзнанието с друго нещо съвсем различно от тоази тема.
Сега да ви питам имате ли представа през коя седмица се правят първите кръвни изследвания? На мен нищо не ми казаха и си пия само една фолиева киселина.

# 18
  • Мнения: 3 926
Като цяло в БГ идеална болница няма. Както и по света, между другото. Навсякъде има черни овце Wink Въпросът е, когато плащаш, защото почти навсякъде вече това е регламентирано, да получиш адекватно отношение.
Шейли, би ми било интересно да кажеш как протичат нещата по време на раждане при вас Grinning
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=42488.0 Тук е описано как се ражда в ЮАР. Там, далеч при негрите. Затова и името на темата е такова. Това беше първият реален разказ за активно раждане, който съм чела. Той понесе много неща след себе си. Той отключи събирането на Естествените майки (е, също и лични събития на една от организаторките), благодарение на него няколко форумски майки са получили по-различно отношение по време на раждането си.
А моят опит е от контакти с майки и лекари. Той е напълно личен и 50% непрофесионален. Другите 50% са свързани с кърменето, което пак не ми е професия, но поне с него са занимавам на доброволни начала прфесионално.
Факт е, че майките се интересуват основно от лекаря, при когото ще раждат. Защото от това зависят техния и животът на бебето. Но всъщност раждането е естествен физиологичен процес и то много често протича нормално, без никакви усложнения. Когато бебето се роди, обаче отношението във всяка болница е различно. а за тези, на които им е за пръв път това често не е от голямо значение. Като се сблъскат с негативизма и грубостта на персонала следващия път внимават повече. А всъщност голяма част от нещата могат да бъдат подготвени предварително.

# 19
  • Мнения: 11 315
Асе, отваряш друга болна тема за мен. Ако ти кажа, че мечтата ми беше да отворя частна родилна клиника в Зарата, сигурно ще ми повярваш. Бях споменала в маймунската тема на Деси.
Сега вече има частна, но все още не предлагат водно раждане, както аз планирах.
Както и да е!
С теб може за другото да се разберем, пиши ми на ЛС (дай координати за среща, утре летя към София).
Днес бях на доктор. Имам си снимка. hahaha
Радвам се като малките деца, а повече от мен се радва таткото. Хлапетата поискаха да знаят точно колко е голямо и как изглежда, та ровя сега за картинки из нета - образователна програма.
След 3 седмици ме викат пак. Тогава ще уточним кога ще е амниоцинтезата - за мен е просто задължителна. А и се поема от касата.
А за нашата родилна клиника мога само хвалебствия да пиша. Такива удобства има - мечта. Родилките са по 2 в стая, с роуминг-ин, сутрин закуската е на бюфет - ядене на корем. Има стая за кърмене, където никой не може да те безпокои, дори и таткото. Имат стая за игра, ако идват и каките и батковците. А персоналът е обучен, много приятелски и грижовно настроен. За родилната зала няма да разказвам, малко са клиниките, които предлагат толкова разнообразие от избор на положения на тялото при израждането.

# 20
здравейте и от мен.
Бръмбъзъче аз съм ходила на преглед при Папукчиев и бях мног одоволна и съм чували добри отзиви, но сега съм решила да ходя на консултация в Шейново

# 21
Вечерница лек полет и успешно кацане
пиши как ти се вижда София

# 22
  • Мнения: 391
Асенце, тъжно ми стана че в България такава борба трябва да раждаш на спокойствие и с уважение.
Тука има всякакви избори за раждане - вкъщи, в birth centre (което е като домашна обстановка и с акушерки) и в болницата, където те слушат ако имаш претенции, дават всякаква помощ за кърмене - помпи ако има нужда и т.н. Бебетата ги взимат само ако ги помолиш през нощта, за да си починеш.
Първият път родих с частен доктор и стоях в частна стая с бебока и татко. Вторият път си родих с акушерките, стоях 5 часа и си отидох вкъщи. Те пращат сестра всеки ден да посещава ако не стоиш в болницата.
И двете ми момичета ги гушках през първите часове, никой не ги е взимал. След това се къпя и си лягам с тях да се опитам да поспя.

Вечерница, колко време ще стоиш в България? често ли си ходиш?

# 23
  • Мнения: 14
Здравейте момичета! Колко много сте изписали само, а и нова тема си имаме вече. Simple Smile

Lucicity на мен първите кръвни изследвания ще ми бъдат на 5 февруари, тогава ще съм в 10 г.с. Иначе мисля, че може да се направят и по-рано. Предният път като бях на консултация бях закусвала и затова не ги направихме, тогава съм била в 8 г.с. Сега нямам търпение да ги направя и да се успокоя, че всичко ми е наред.

Вие как сте с храненето? При мен е едно такова - хем ми се яде, хем не ми се яде. Сутрин не ми се яде, но хапвам нещо, за да спре гаденето. Най-голям апетит имам по обяд, а вечер почти никакъв, най-мнодо да хапна салата или кисело мляко. Ако се задържи така, няма да се притеснявам за килограмите. Но знае ли се. Казват, че след третия месец настъпвал зверски глад, не ми се мисли какво ще е.

# 24
  • Мнения: 0
Нени78, все едно говориш за мен. И аз съм така с апетита, а вече дрехите почват да ми отесняват Sad
Като ми казваш за изследванията значи ще трябва да питам моя следващия път.
Като ти гледам никнейма и си мисля че си набор 78, защото ако е така сме наборки.
На мен ми е първа бременност и все още съм толкова стресирана психически, че незнам
как ще я карам занапред.
Като слушам какво е отношението към жените в други страни и направо ми се плаче, че си останах тука. В такъв момент най-много имаш нужда от човешко отношение и спокойствие.
Прочетох статията на Асенцето за водното раждане, но не можах да разбера точно какви са предимствата и в кой случаи това би се отразило много по-добре на бебето и майката.

# 25
  • Мнения: 39
Всеки си избира по един или друг критерии къде да роди,но май на първо място са връзките и аз така:първия път в Тина Киркова отивам с болки малко преждевременно и си търся познатата -91 год нямаше мобилни ,тя нямаше и домашен по това време няма как да и кажа в два през ноща ,че ще раждам а и акушерките ми казват спокойно ще я дочакаш Елка тя е от 7 и30 и така родих сама в 7 и 20 без връзки без никой,всички бях нормално любезни ,но професионално подготвени  ,втория път пак в Т.К. моята позната бе до мен ,но само като гост ,защото вече работеше в по-леко отделение не в родилно -пак бяха подготвени и любезни .Т.К. беше малко ромски район преди, но сега къде ли не е ,а и те са в отделен сектор.И така момичета мисля ,че ако дай боже нещата не тръгнат да се объркват ,където и да си изберете да родите е все едно в БГ сме все пак няма как да очакваме чудеса.Местата където не бих отишла са частните Св.Лазар  и тази в Княжево.
 newsm78 има време ще се чудим доста заедно.

# 26
  • Мнения: 39
Благодаря на Асенцето за допълнения списък .Ужасно съм нелюбезна трябваше с това да започна.

# 27
  • Мнения: 390
И аз да се отчета: почва да ми се гади... предния път така повръщах - дано сега ми се размине  Praynig
Почвам от 64кг, предния път от 52кг. Тъкмо бяк почнала да отслабвам преди месец и половина, че бях стигнала 71кг ooooh! но има време - после ще се възстановяваме... Надявам се този път да не кача много - и без това си имам запаси  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 934
Здравейте и от мен! Днес бях на лекар , но същинския преглед ще бъде утре в 8.30. Направо ще ми вземат и кръв за изследвания, та да свършим и тази работа. Днес само ме погледна на ехографа, видя се плодния сак в матката-22мм. и зародишно хълмче, но каза, че ако искам повече подробности трябва с вагиналния ехограф да ме гледа. За сега това, утре повече Hug
Добре дошли на новичките мами   bouquet

Последна редакция: пн, 28 яну 2008, 19:30 от sunshine3

# 29
  • Мнения: 3 926
Такааа, да се похваля с днешния преглед. Успях да вкарам и мъжа ми с мен, защото той по принцип не е много въодушевен от децата, преди да се родят Wink Вече си приличаме на човече - помаха с ръчички... всъщност едни местещи се пъпчици, но все пак ръчички Heart Eyes Пише, че е 37 мм. човеченце. Чухме яростоното тупкане на сърчицето, а и вече имаме снимчица. Т.е. две снимчици. Да се отсрамя пред бъдещото родено човече, защото на Сияната имаме поне 10 снимки, пък то милото, без малко да го прескочим ooooh!
Поговорихме още за евентуално естествено раждане и докторът отговори на доста от въпросите ми. При това чух отговорите, които исках да чуя. Успокоих се доста. Само дето бебкото, да е жив и здрав расте пак с една седмица напред Crazy Ама нищо. Все си мисля, че ще го докараме до 3500 гр. и смятам, че ще постигнем някакво съгласие с бебчо и той ще си расте нормално, а не като кака си с две седмици напред Grinning
Ама да е живо и здравичко, пък както дойде Praynig

Общи условия

Активация на акаунт