какво мислят мамите за детегледачките

  • 1 903
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Мисля, че без детегледачка съм за никъде. Нашата е супер свястна жена, била е педиатър на целия квартал години наред и детето много я обича. Плете дрешки за куклите на малката, учи я на песнички и броилки, въобще жена - мечта. Голям късмет извадих с нея.

# 16
можеби трябва и аз да опитам. дано да имам късмет

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
от личен опит : детегледачките може да "стават" членове на семействата, но нека никоя от страните не забравя, че това е работа като всяка друга. един договор с предварително договорени условия, уважение и любов към децата и работата според мен са пътят към взаимното удовлетворение и спокойствие.

# 18
  • Мнения: 24 467
Имам личен опит, затова пиша по темата. И двете ми деца са гледани / и в момента се гледат/ от бавачка.Опитала съм вариантите с бабите и яслите и определено този ми допадна най- много във всяко едно отношение. Първо- възлагам работа и мога спокойно да определям условията според вижданията на мен и съпруга ми. Не смесвам емоционалните отношения с бабите при отглеждането на децата си. Мисля, че нещата следва да се отличават, те по своя генезис са различни. Бабите се радват на децата, задоволяват техни капризи, общуват на емоционално ниво с тях, докато бавачката се занимава с отглеждането им по определени от нас правила и спазва определен режим, което не мога и нямам право да налагам на близки хора.
Второ- ако децата ми посещават ясла също ще бъдат сред непознати хора, само че тях нито имам право да избирам, нито мога да налагам правила. Да не говорим за невъзможността да осъществявам контрол.
Трето- личното ми виждане е, че до три годишна възраст детето си има място в къщи. То не играе с децата, както това става по- късно в ДГ, има нужда от определен специфичен режим на сън, хранене, почивка, игри, според собствените си физиологични нужди. Не на последно място по важност поставям факта на нестабилната му имунна система, която не мисля, че се нуждае от постоянни и разнообразни провокации.

# 19
  • Мнения: 2 751
Мисля, че всичко зависи и от двете страни. Така както има и много доволни (каквато съм аз), така има и крайно недоволни.
Същото бих казала и аз.
Не бих си вземал жена от обява, макар че има и много свестни.
Аз просто случих на едно младо момиче от квартала. Млада, но с опит  Peace

# 20
  • гр.София
  • Мнения: 219
Аз съм "за" детегледачките. Големият ми син много боледуваше и неможеше да ходи на градина, бабите работеха и нямах друг избор. Отгледан е от една прекрасна жена, на която съм много благодарна. Основното не е за и против детегледачките, а дали ще случиш на подходящия човек. Аз случих и всичко беше ОК. Не си мислете обаче, че е лесно. Преди тази жена сменихме 3-4 включително и алкохоличка.   

# 21
  • Мнения: 750
кажете мами имали някои опит с детегледачки
Имам и то голям опит!Вече 10 години сменям детегледачките!
Какъв е всъщност въпроса ти......? newsm78
Дали имам опит.....ми имам,и к'во сега!? Thinking

# 22
  • Мнения: 318
Засега баба ми гледа дребната, но скоро ще трябва да търся друг вариант- или детегледачка или частна ясла. За детегледачка не мога да се пречупя, не знам защо, може би защото нямам препоръчан човек,а не ми се иска да "стрелям" на посоки и да чакам да видя дали ще съм доволна или не. Мисля си че ясла по ме устройва, но тепърва трябва да проучвам условия, цени и т.н.

# 23
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
Със сигурност"за",ако можех да си го позволя,но не мога! Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 607
   
    Сред детегледачките има най-различни. Едни работят това ,защото обичат децата, други само и единствено заради парите. На първите им е приятно с децата, другите гледат как  да им мине по-бързо времето.

# 25
  • Мнения: 514
И аз съм За -ако мога за си го позволя Peace Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт